problem kopci za bardzo na biegu jałowym po 2, 3 minutach postoju???

lkiwior, 07.02.2017, 21:04 « poprzedni - następny »

lkiwior

Witam serdecznie. Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem forda focusa st 2007r. i teraz problem jak go kupiłem wszystko było ok i teraz pojawił się problem buczenia w silniku - czyli odma! Wymieniona sama membrana i czyszczony separator gdzieś doczytałem że tyle wystarczy. od tej pory przy uruchamianiu silnika czuć w środku z nagrzewnicy spalony olej dosłownie przez 10sekund i spokój, potem wszystko działa bez zarzutu. problem jest też taki, że gdy stanę autem na dłużej 2, 3 minuty to z rury wydobywają się ogromne chmury dymu ostre spaliny... do tej pory w żadnym aucie z czymś takim się nie spotkałem??? Dodam że na co dzień sprawdzam olej i płyn chłodniczy i jest bez ubytków może ostatnio odrobinkę oleju ale dosłownie odrobinę na 500km. czy ktoś może mi w tym temacie pomóc bo nie mam kompletnie pomysłu?? czy separator musi być też wymieniony i to jest ból dopiero co rozrząd komp zrobiony świece też chociaż stare wyglądały ładnie olej też świeżo zalany 0w40. gdzie szukać jeszcze???

weksla

Wydaje mi się że na zimnym silniku przy biegu jałowym wydowywające się chmury pary wodnej przy tak niskich temperaturach są normą
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

MAG

U mnie na zimnym tez mocno "kopci".
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

lkiwior

Na zimnym zgodze sie ale na cieplym dogrzanym silniku pojawiaja sie ogromne chmury dymu i nie odrazu tylko po chwilowym postoju zaczyna kopcic od tak???

lkiwior

I tak w woli wyjaśnienia tematu aby go zamknąć. Sprawa nadmiernych spalin i kopcenia wyjaśniona, a powodem był wadliwy separator jednak!!! Dla ciekawych temat na ławę: w fokusie st jak się zepsuje odpowietrzenie silnika tzw odma to nie wystarczy wymiana membrany wraz z korkiem za 200zl. Tylko trzeba wymienić całą podstawę filtra oleju wraz z separatorem, bo mogą z tego wyniknąć tego typu kłopoty, a potem szukanie dziury w całym niby zrobione a jednak??? Tyle w tym temacie pozdrawiam