Zaślepki spryskiwaczy w zderzaku.

bubel25, 31.03.2017, 07:45 « poprzedni - następny »

bubel25

Witam mam takie pytanko. Ponieważ muszę ściągnąć przedni zderzak żeby dać do pospawania i zauważyłem że te klapki od spryskiwaczy mam przyklejone na klej do spryskiwacza. Więc pytanie takie jak to odkleic? Macie jakiś pomysł?

sseebbaa1

Jak przyklejone, to chyba nic finezyjnego nie wymyślisz :)
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

T

To jest typowy problem, bo te zatrzaski często się łamią. Spróbuj to zrobić w taki sposób, żeby udało się to potem na nowo przykleić (nie połam jeszcze bardziej). Jeśli musisz coś poświęcić, to raczej zaślepkę niż spryskiwacz.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Alek

Wskazówka praktyczna, jak będziesz ściągał zderzak, zwłaszcza po przebojach, zwróć uwagę na mocowanie do błotników. Powinno być po 4 śruby z każdej strony a otwory dla tych śrub powinny być płaskie w błotniku. Blacha jest tam cienka i szarpnięcie często wygina ją w dół, co skutkuje tym że zderzak opada w dół i do przodu, co z kolei szarpie spryskiwacze i zaślepki.

Gdybyś chciał wyeliminować druciarstwo w swoim pojeździe, możesz poszukać na popularnym serwisie aukcyjnym spryskiwaczy z zaślepkami do pomalowania. Ostatnio handlarze sprowadzają dużo Mondeo mk3 na demontaż i te części się pojawiają w cenach które nie powodują skurczu jelita cienkiego. Sam kupiłem spryskiwacz z zaślepką za ca.100 pln

xylon

Przeglądałem portale aukcyjne i wcale cenowo nie wygląda to strasznie. Można dostać już nawet do 30 zl wraz z przesyłką. Także myślę, że to rozsądna cena.

Alek

30 faktycznie brzmi nieźle. Zostaje taki problem że musisz w używanej zaślepce po zdjęciach ocenić stan zaczepów, no i mam wrażenie że te plastiki z wiekiem twardnieją i robią się bardziej łamliwe

szklarz22

możesz spróbować suszarką specjalną
patd