Najstarszy klub fanów szybkich Fordów, wersji ST i RS oraz tuningu


Mondeo ST220 :)

lukasz3112, 06.09.2010, 08:30 « poprzedni - następny »

T

Dwuletnia zimówka jest DUŻO gorsza od nowej, nawet jak ma jeszcze dużo bieżnika. Guma się starzeje. W letnich różnica jest zdecydowanie mniejsza.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

weksla

Cytat: lukasz3112 w 06.09.2010, 14:49
to zasugeruj coś :)
Nie wiem czy posiadasz, ale jeśli nie to:
- elektrycznie składane lusterka z pilota przy podwójnym ryglu;
- dałbym chromowane parapety po ostatnim lifcie;
- chromowany grill po ostatnim licie (ale to kwestia - kto co lubi);

NA RAZIE tyle, ale z pewnością coś wymyślę jeszcze:)
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

lukasz3112

Cytat: weksla w 06.09.2010, 19:29
Nie wiem czy posiadasz, ale jeśli nie to:
- elektrycznie składane lusterka z pilota przy podwójnym ryglu;
- dałbym chromowane parapety po ostatnim lifcie;
- chromowany grill po ostatnim licie (ale to kwestia - kto co lubi);

NA RAZIE tyle, ale z pewnością coś wymyślę jeszcze:)
listwy dopiero co wymieniłem i właśnie nie chciałem z tymi chromami :D grill chromowany tez mi nie podchodzi W OGÓLE :) generalnie moim zdaniem w tej ostatniej wersji trochę przesadzili z tym chromem...
miałem plan tez, aby na środkowej kracie zderzaka przedniego zrobić napis ST, ale żeby wieś tuningu nie było :)

weksla

No wiadomo, każdy robi to co lubi nic na siłę, ale nad lusterkami pomyśl jeśli nie masz
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

Cinkciarz

Furka super wypasiona :)  tylko te listwy z drzwi bym pościagągał a reszta jest ok ;)
Było Mondeo Mk3 2.0 TDCi ST  ...   a jest   ...   Pontiac Trans Am 5.7 GTA   ...    Vw Caddy 1.4  ...   Suzuki GSX-R K7 600

wilhelm

Cytat: weksla w 06.09.2010, 21:26
No wiadomo, każdy robi to co lubi nic na siłę, ale nad lusterkami pomyśl jeśli nie masz

U ciebie lusterka zamykają się po dwukrotnym naciśnięciu zamkn. kłódki i otwierają po 1 naciśnięciu otwartej?

MAG

Cytat: lukasz3112 w 06.09.2010, 15:07
....no chyba, że coś w rozsądnych cenach będzie nowego czyli ewentualnie koło 400zł to wtedy sie skuszę.
W zeszłym roku kupiłem 18-ki Nexen WinguardSport (czy jakoś tak  :}) i powiem, że byłem baaaaardzo zaskoczony na plus tym, jak się one sprawowały w trakcie tej paskudnej zimy - zarówno na suchym, mokrym, jak i pełnym śniegu asfacie - generalnie przy mojej jeździe nie odczułem różnicy pomiędzy GY UG7+ w rozmiarze 195/60/15 na których jeździłem w starym ST200, a tymi Nexenami w rozmiarze  225/40/18, na których przejeździłem w ST220 cała poprzednia zimę - a w trakcie ostrej snieżycy na 7-ce z Gdańska do Wawy byłem jednym z bardzo nielicznych, którzy decydowali się na wyprzedzanie i pokonywanie grubej warstwy sniegu na środku drogi i pomimo tak szerokiego kapcia, nie miałem żadnego kłopotu z uytrzymaniem kontroli nad autem.
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

lukasz3112

Cytat: weksla w 06.09.2010, 21:26
No wiadomo, każdy robi to co lubi nic na siłę, ale nad lusterkami pomyśl jeśli nie masz
ale to chyba całe luisterka trzeba wymienić? czy jakies mechanizmy? Ile to $$ może kosztować?

weksla

Cytat: wilhelm w 07.09.2010, 01:33
U ciebie lusterka zamykają się po dwukrotnym naciśnięciu zamkn. kłódki i otwierają po 1 naciśnięciu otwartej?

Tak zrobiłem że zamykają się przy podwójnym ryglu, a otwierają przy normalnym otwarciu auta. Teraz jest to funkcjonalne bo fabryczna wersja ze składaniem z wajchy jest niezbyt praktyczna:)
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

T

Cytat: weksla w 07.09.2010, 15:30
Tak zrobiłem że zamykają się przy podwójnym ryglu, a otwierają przy normalnym otwarciu auta. Teraz jest to funkcjonalne bo fabryczna wersja ze składaniem z wajchy jest niezbyt praktyczna:)
Ciekawe kiedy padnie jak będą się tak bez przerwy otwierać i zamykać. :pig:
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

weksla

Cytat: lukasz3112 w 07.09.2010, 09:19
ale to chyba całe lusterka trzeba wymienić? czy jakies mechanizmy? Ile to $$ może kosztować?

Tak trzeba wymienić lustra od wersji która posiada wbudowany silniczek, dodatkowe te lampy mają światełko od spodu oświetlające podłoże. Poznasz je po większej ilości kabli niż w zwykłych, bodajże 8 kabelków.
Podejrzewam że w aucie poliftowym instalację będziesz posiadał więc nie będzie z tym problemu.
Co do ceny to kształtuje się różnie. Ja widziałem komplet za 750 zł - stanowczo za dużo
Ale trzeba szukać ja np kupiłem swoje za 300zł więc bardzo okazyjnie.

« Dodane: 07.09.2010, 15:33 »

Cytat: Tomasz w 07.09.2010, 15:31
Ciekawe kiedy padnie jak będą się tak bez przerwy otwierać i zamykać. :pig:

no wiesz wszystkie francuzy nowsze tak mają i nic im nie pada, zresztą eng ma już chyba prawie 2 lata też nic. A jak ma paść to i tak padnie:)
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

lukasz3112

ale w moich też są lampki pod spodem :)
nie no to tyle kasy tylko na lusterka nie wydam... najwyżej na spokojnie sobie będę szukał.

A niedługo kolejne mody :D

Petersan

bardzo fajnie wyposażona wersja.
pzdr
Peter

lukasz3112

no i dupa...wczoraj wyjechała mi Fiesta z podporządkowanej drogi i było małe bum... na szczęście nikomu nic się nie stało a uszkodzenia nie sa bardzo duże. na pierwszy rzut oka do wymiany, zderzak, xenon, do lakierowania maska i błotnik. co dalej to się okaze jak zdejmiemy elementy.

T

Pech. Pozostaje się cieszyć, że silnik cały. Pokaż fotki. ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club