Najstarszy klub fanów szybkich Fordów, wersji ST i RS oraz tuningu


Mondeo ST220 :)

lukasz3112, 06.09.2010, 08:30 « poprzedni - następny »

lukasz3112

No i dziś jak na sobotę przystało dzień spędzony w garażu :) Z racji tego, że była ładna pogoda postanowiłem ogarnąć autko przed zimą...
Autko ostatni raz myte było tydzień temu i jak widać zdążyło się przybrudzić.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



część gratów których używałem:
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Pierwszym etapem było umycie autka i wytarcie do sucha.. zdjęć nie robiłem.
Potem glinkowanie...Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


później znowu spłukanie wodą, wytarcie do sucha, polerowanie i na końcu woskowanie. Późnie czszczenie felg i opon. Wewnątrz odkurzanie, czyszczenie plastików, mleczko do skóry na samym końcu już. Nie jestem żadnym profesjonalistą tylko dopiero zaczynam z tym zabawę, ale myślę że nie jest tak źle :)

Lakier nie był w złym stanie ale jak widać na błotniku trochę się poprawił :)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



i efekt końcowy bo nie chciało mi się robić co chwilę fotek :)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Uploaded with Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.ImageShack.us
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Uploaded with Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.ImageShack.us
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Uploaded with Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.ImageShack.us
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Uploaded with Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.ImageShack.us
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Uploaded with Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.ImageShack.us
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Uploaded with Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.ImageShack.us
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Uploaded with Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.ImageShack.us
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Uploaded with Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.ImageShack.us
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Uploaded with Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.ImageShack.us

Dodatkowo dla fanów płynącej wody  :szeroki_usmiech

Porównanie na błotniku lewym po wszystkich zabiegach. Przednia część po woskowaniu a tylna nie :)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.youtube.com/watch?v=M1_S-txzjXs
Całkowity czas to 6h... ale jak po każdej pracy przychodzi czas na odpoczynek i tak też jest w tym wypadku  :bigok

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Liczę na pozytywne opinie ale i negatywne też  :)

Lukasz-no1

Witam

Widzę że na Forum mamy kolejnego Forumowicza wciągniętego w Car Detailing Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Cytat: lukasz3112 w 25.09.2010, 20:45

Całkowity czas to 6h...

Liczę na pozytywne opinie ale i negatywne też  :)
No to expresowo leciałeś zważywszy ze była polerka, mi sam proces mycie,
czyszczenie plastików, uszczelek (pędzelek) glinka, cliner wosk zajmuje miedzy 8-10 godz

No i opis trochę taki nie kompletny.

Pozdrawiam
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"-Walter Röhl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.adrenalinemotorsport.pl/?id=24&ial=298 :D
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.adrenalinemotorsport.pl/zdjecia-uzytkownikow/z,ford-focus-ii-st225 :]

wojoo

Cytat: Lukasz-no1 w 25.09.2010, 21:00
Witam

Widzę że na Forum mamy kolejnego Forumowicza wciągniętego w Car Detailing Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Pozdrawiam

tez bym sobie po "car detailingował" ale niestety ani nie mam na to czasu a poza tym jestem zbyt leniwy :D
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"-Walter Röhl

Lukasz-no1

Cytat: wojoo w 25.09.2010, 21:05
tez bym sobie po "car detailingował" ale niestety ani nie mam na to czasu a poza tym jestem zbyt leniwy :D
co do czasu to by było mniej więcej tak:
-raz na 2-3 miesiące znaleźć  ok 10 godz czasu
-raz na miesiąc znaleźć 2-3 godz czasu
-raz na tydzień znaleźć 1-1,5 godz czasu

Satysfakcja jest zaj...ista z tego a za wszystko inne zapłacisz lenistwem przy piwku.
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"-Walter Röhl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.adrenalinemotorsport.pl/?id=24&ial=298 :D
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.adrenalinemotorsport.pl/zdjecia-uzytkownikow/z,ford-focus-ii-st225 :]

lukasz3112

Cytat: Lukasz-no1 w 25.09.2010, 21:00
Witam

Widzę że na Forum mamy kolejnego Forumowicza wciągniętego w Car Detailing Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


No to expresowo leciałeś zważywszy ze była polerka, mi sam proces mycie,
czyszczenie plastików, uszczelek (pędzelek) glinka, cliner wosk zajmuje miedzy 8-10 godz

No i opis trochę taki nie kompletny.

Pozdrawiam

całego auta nie polerowałem bo by mi dnia nie starczyło :) polerowana była maska i błotnik PL. Reszta mycie, glinkowanie, czyszczenie i woskowanie :)

Lukasz-no1

Cytat: lukasz3112 w 25.09.2010, 20:45


Dodatkowo dla fanów płynącej wody  :szeroki_usmiech

Porównanie na błotniku lewym po wszystkich zabiegach. Przednia część po woskowaniu a tylna nie :)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.youtube.com/watch?v=M1_S-txzjXs


Liczę na pozytywne opinie ale i negatywne też  :)
Jeśli ten scheting jest już po wosku to jakiś kiepskawy, woda po wosku powinna
wręcz zlecieć a nie spływać tworząc "jeziora", chyba najwyższy czas na przesiadkę na bardziej profi środki :)
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"-Walter Röhl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.adrenalinemotorsport.pl/?id=24&ial=298 :D
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.adrenalinemotorsport.pl/zdjecia-uzytkownikow/z,ford-focus-ii-st225 :]

lukasz3112

Lukasz-no1 no w końcu będzie trzeba to zrobić :)

a od niedawna coś mi chrobocze przy przednim lewym kole jak skręcam w prawo... w lewo tego odgłosu nie ma. obstawiam że to pewnie przegub będzie do wymiany.

T

Cytat: lukasz3112 w 01.10.2010, 15:28
a od niedawna coś mi chrobocze przy przednim lewym kole jak skręcam w prawo... w lewo tego odgłosu nie ma. obstawiam że to pewnie przegub będzie do wymiany.
A ma to jakiś związek z przyspieszaniem? Przegub zwykle ma. Jeśli to przegub to nie zwlekaj z tym.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Petersan

Cytat: lukasz3112 w 01.10.2010, 15:28
Lukasz-no1 no w końcu będzie trzeba to zrobić :)

a od niedawna coś mi chrobocze przy przednim lewym kole jak skręcam w prawo... w lewo tego odgłosu nie ma. obstawiam że to pewnie przegub będzie do wymiany.

jeżeli z kolei nie ma to nic wspólnego z przyspieszaniem, to prawdopodobnie kwestia regulacji przy osi.
miałem dokładnie taki numer po wizycie w warsztacie latem. wróciłem na kanał, 5 minut tam pogrzebali i było ok.
kwestia regulacji, niestety nie pamiętam czego  :/
pzdr
Peter

lukasz3112

No w poniedziałek autko idzie na lakiernię więc i to mają obadać od razu.
Nowe reflektory już założone i od razu ładniej wszystko wygląda :D
Teraz zastanawiam się co by tu pomodzić bo wiadomo, że to jest choroba nieuleczalna...
plan jest taki:
1. przyciemnienie wszystkich szyb
2. hamulce z Focusa ST lub RS (ale to chyba nie wejdzie w grę bo nie wiem czy by weszły 17" na nie)
3. chciałem coś z wyglądem na zewnątrz zrobić ale nie wiem co... w poprzedniej octavii miałem oklejenie dachu na czarno ale tutaj jakoś tego nie widzę...
4. myślałem też o monitorach w zagłówkach.
no i spodobała mi się takowa wlepka ale nigdzie jej nie mogę znaleźć :D

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


lukasz3112

Panowie a co myślicie o montażu takiego całego zestawu?
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://allegro.pl/filtr-powietrza-stozek-ford-mondeo-st220-2-5-3-0-i1237468367.html

żeby nie było że to tylko dla bajeru to na przyszły sezon będzie zapewne wydech Millteka też. Lepiej taki niby "dedykowany" filtr czy jakiś uniwersalny duzo tańszy zakupić?

auchim

lepiej jakiś zamknięty

lukasz3112

Cytat: auchim w 08.10.2010, 14:07
lepiej jakiś zamknięty
tzn?

lukasz3112

14.10.2010, 08:07 #73 Ostatnia edycja: 14.10.2010, 09:18 by lukasz3112
Panowie mały problem powstał... zapalają mi się kontrolki ABS i ESP. Jak jadę po dziurach czy coś to właśnie sie to dzieje. albo czasem przy hamowaniu. Co to może być kurde? Bo wygląda jak by coś nie łączyło...

a tak poza tym to z jakich aut pasują zaciski do Mondeo MK3? Chodzi o to, żeby obeszło się bez rzeźby dużej. Z tego co wyczytałem to pasują z Focusa II ST czyli teoretycznie cos takiego:
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://allegro.pl/ford-focus-ii-st-nowe-zaciski-klocki-oryginal-i1246577350.html

a jak z zaciskami z Jaguara? Bo to generalnie to samo chyba..cos takiego znalazłem:
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://allegro.pl/jaguar-s-type-4-2-typ-r-03-zacisk-hamulca-prawy-p-i1264361727.html
teraz mam standardowy rozmiar czyli 300mm... a chcę coś większego zapodać. Z focusa st mają 320mm. Będę wdzięczny za info :) linki mile widziane  :]

auchim

Cytat: lukasz3112 w 08.10.2010, 14:40
tzn?

ja cały czas przymierzam się do K&N apollo

jaguar ma te  same zaciski i tarcze co mondeo, przynajmniej te jagi bazujące na mk3 inne nie wiem.
volvo miało jeszcze takie same zaciski jak foka st ale nie wiem jakie modele