Najstarszy klub fanów szybkich Fordów, wersji ST i RS oraz tuningu


Mondeo ST220 :)

lukasz3112, 06.09.2010, 08:30 « poprzedni - następny »

T

Cytat: lukasz3112 w 14.10.2010, 08:07
Panowie mały problem powstał... zapalają mi się kontrolki ABS i ESP. Jak jadę po dziurach czy coś to właśnie sie to dzieje. albo czasem przy hamowaniu. Co to może być kurde? Bo wygląda jak by coś nie łączyło...
Zacznij od sprawdzenia czujników. ;)

Cytat: lukasz3112 w 14.10.2010, 08:07
a jak z zaciskami z Jaguara? Bo to generalnie to samo chyba..cos takiego znalazłem:
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://allegro.pl/jaguar-s-type-4-2-typ-r-03-zacisk-hamulca-prawy-p-i1264361727.html
teraz mam standardowy rozmiar czyli 300mm... a chcę coś większego zapodać. Z focusa st mają 320mm. Będę wdzięczny za info :) linki mile widziane  :]
Bierz z Focusa, nie kombinuj. Wątpię, żeby z S-type pasowały bez żadnych przeróbek. A nawet jeśli to nie wiadomo jakby to działało w połączeniu z naszymi seryjnymi tylnymi. Jeśli chodzi o swap przednich hamulców z ST225 to wiadomo, że wszystko ze sobą dobrze współpracuje. W ST225 z tyłu też były lite tarcze 280 mm tak jak u nas (tylko trochę inne).
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

lukasz3112

czyli te z linka powinny pasić :)

wilhelm

No, u mnie pasiły  8)

lukasz3112

a jak mam sprawdzic czy te czujniki są uszkodzone?

lukasz3112

takie na szybko bo nie mam ostatnio W OGÓLE czasu na nic :( zimóweczki założone :)

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



zdjęcia i tak nie oddają tego jak autko na tych bucikach wygląda no ale jakiś pogląd już jest :)

a na dniach do wymiany idą przewody zapłonowe na nowe Motorcrafta.

vtec

ladnie prezentuje sie ...
jak sie autko sprawuje?

lukasz3112

Cytat: vtec w 18.11.2010, 20:27
ladnie prezentuje sie ...
jak sie autko sprawuje?
generalnie no to dobrze. Te falowanie obrotów już rozgryzłem i do wymiany idą przewody zapłonowe. Jest wypadanie zapłonu na 5 cylindrze. W przyszłym tyg będzie wymiana i zobaczymy jaki efekt :) no i ksenony po wymianie lamp wreszcie normalnie świecą :)

jedros1

Witam sąsiada... Bywam w Legionowie często i jeszcze cię nie widziałem.....

p.s Ładne modo  :D

lukasz3112

Autko idzie pod młotek niestety :(
w związku ze zmianą pracy muszę zakupić inny pojazd - a dokładniej Skodę... A utrzymywanie dwóch aut to troszkę przesada w tym przypadku. O auto dbałem bardziej niż o swoją dziewczynę. Wszystkie dokumenty itp do wglądu. To co zostało wymienione w aucie moge przekazać przez telefon bo nie chce mi się pisać tyle :)
Auto w chwili obecnej nie wymaga absolutnie żadnego wkładu finansowego. Jutro jeszcze dodatkowo jadę do ASO na wymianę święc i przewodów zapłonowych na nowe. Żeby nie było, że niesprawne auto sprzedaję :)

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://otomoto.pl/ford-mondeo-st220-C16957556.html

KLUSEK

Będziesz pracował w Skodzie i zmusili Cie do jeźdzenia nią ? ;)

T

Cytat: KLUSEK w 11.01.2011, 19:41
Będziesz pracował w Skodzie i zmusili Cie do jeźdzenia nią ? ;)
Masz coś do Skody? :D
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

KLUSEK

Nie :D

Ale raczej Mondeo na Skode bym nie wymienił ;)

weksla

No ja tez nie heheh nawet jakby była to Octavia RS:D
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

vtec

Auto godne polecenia, wiem co mówię :D
W aucie chyba wszystko było wymienione, a nie typu "jeździłem i nic się nie działo", bo tak się nie da :]
Szkoda, że tak krótko śmigał u Ciebie, ale bywa ...

lukasz3112

Cytat: vtec w 13.01.2011, 00:09
Auto godne polecenia, wiem co mówię :D
W aucie chyba wszystko było wymienione, a nie typu "jeździłem i nic się nie działo", bo tak się nie da :]
Szkoda, że tak krótko śmigał u Ciebie, ale bywa ...
jeszcze go nie sprzedałem więc nie powiedziano ostatniego słowa.
Wczoraj wymieniłem na nowe świece zapłonowe, przewody zapłonowe, uszczelki pod kolektorem i... samochód zap...ziela niemiłosiernie... poprostu banan z twarzy mi nie schodzi i jestem coraz bardziej pewien, że jednak zakupie drugie auto np. Fabię I do pracy a Mondeo będzie jako cukiereczek. I wtedy będzie można spełnić wszystkie plany które były z nim związane :)

PS. ktoś wie jaka jest standardowa średnica przepustnicy powietrza w tym ST? 55mm? i jak sie domyślam wylot z puszki filtra powietrza ma taki sam rozmiar?