[Focus] Black Focus ST 300+

AdixST, 09.10.2017, 08:30 « poprzedni - następny »

tmx89


AdixST

tmx89, będzie do sprzedania na pewno, ale na pewno za więcej niż średnia cena rynkowa i najwcześniej za rok, na razie nie mam funduszy, żeby dołożyć na coś innego ;)

Mały update

- zalany olej ROWE 5W50 + filtry Knecht,
- zakup nowych opon 235/35 R19,
- montaż instalacji LPG: STAG Qmax Plus + reduktor twin (wystrojony tak, że lepiej jeździ na LPG niż na PB),
- zakup RSowych wlotów na maskę (czekają na montaż),
- położenie ceramiki.

Najbliższe plany:
- malowanie lamp na czarno,
- pakiet Maxton Design (o ile się w ogóle zbiorę na zakup, bo już zwlekam z nim od początku roku) :D

Foka jeździ i ma się dobrze, mam nadzieję że będzie służyć jak do tej pory :)
Miał być gwint, ale na razie odpuszczam.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


tmx89

LPG spoko ;-) wtrysk w klapce paliwa ? foto bagaznika :> ?

PyRsHaL

Kosa!
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Focus ST MK2 "monSTer" | 352KM 495NM by Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.FSV-Performance

gteeek

Ma klimat ten samochód.Pomalowanie lamp będzię "truskawką na torcie".gratulacje auta...

AdixST

Siema!

Mała aktualizacja tematu:
- lampy BiLED i malowanie na czarno zbędnych chromów,
- wyloty RSowe na maskę,
- i kilka rzeczy eksploatacyjnych

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


bishop

Ładnie. Bardzo ładnie. 
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://syntethic.artstation.com/
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php/topic,6207.0.html

AdixST

Teraz już jest typowy czarnuch, efekt moim zdaniem jak najbardziej na plus :)
Teraz pozostaje dłubanie przy uzyskaniu mocy lub zmiana na coś co znów będę mógł modzić :D

AdixST

Witam po dłuższej przerwie! :D

Na FB powstał fanpejdź Focusa - "Focus ST 300+", także zapraszam!

Niestety przydarzyła się mała przygoda, która narządziła wiele szkód... Auto zostało unieruchomione na jakiś czas, ale już wróciło i ma się dobrze :)
Co się ostatnimi czasy działo przy aucie? Wpadł kompletny remont silnika: głowica, panewki, zawory, pierścienie i inne duperele. Dodatkowo założona została hybryda, dzięki której uzyskamy ponad 300KM (zawsze chciałem mieć 300+) :D
W celu zabezpieczenia przed pęknięciem tulei, skoro silnik był na wierzchu wpadła także wkładka w blok by FSV-Performance - cały remont także zrobiony w w/w firmie. Niebawem wpadnie także pompa paliwa z RSa, co by było czym podlać ;)
Dołożony także został wskaźnik od EGT wraz ze słupkiem.
Oczywiście nie zapomniałem także o wyglądzie... Zakupiłem dokładki z Maxton Design, które planowałem już od bardzo długiego czasu :)
Silnik już po dotarciu i w połowie marca lecimy na strojenie!

Co do planów:
- najprawdopodobniej skuszę się na lotkę RSową, która chodzi mi po głowie od jakiegoś czasu,
- szpera MFactory,
- może jakieś felgi JR, ale to już odległe plany.

Aktualne zdjęcia na zimówkach:


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


sseebbaa1

A przygodą była sytuacja drogowa, czy jakaś mechaniczna usterka? Bo jak mechaniczna, to podawaj szczegóły, bo to najbardziej interesujące na technicznym forum :)

Jednak niezależnie od odpowiedzi - dobrze, że zawalczyłeś o auto i dalej cieszysz się jazdą!

Generalnie felgi zwane "śnieżynkami" czy "igrekami" podobają mi się w FF mk2 ST. Ale w Twoim aucie (z wizualnymi dodatkami nadwozia) są one niestety za lekkie. Rozumiem, że to tylko zimowe koła i niedługo przejdziesz na coś właściwszego - ale dzięki temu można przekonać się, że felgi idealnie pasujące do seryjnej budy, już niekoniecznie komponują się z podrasowanym samochodem.

Przy masywniejszej budzie (zwłaszcza w dolnej części), większa lotka z RS-a, moim zdaniem, wyrówna proporcje.

ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

AdixST

07.03.2019, 13:56 #40 Ostatnia edycja: 07.03.2019, 14:01 by AdixST
Pewna sytuacja drogowa sprawiła, że postrzępił się pasek od klimy i wciągnęło go w rozrząd... Miałem mieszane uczucia czy kupić coś innego, czy zrobić tanim kosztem, czy zrobić konkretnie. Padło na ostatnią opcję i nie żałuję, bo po 3 miesiącach rozłąki, gdy usłyszałem znów strzały z wydechu stwierdziłem, że podjąłem prawidłową decyzję :)

Moje czarne 19" na dniach zawożę do kumpla w celu odświeżenia ich i nałożenia ceramiki, póki co muszę je zostawić, bo jednak zakup tego co mi się podoba to wydatek rzędu 4 tys, na który mnie niestety w najbliższych miesiącach nie stać ;)

Co do lotki z RSa jest to najprawdopodobniej najbliższy mod, który wykonam (po strojeniu) :) Mam nadzieję, że ori spoiler z lotką Maxtona się sprzeda dość szybko, bo jest w stanie idealnym ;)

Póki co nie mogę się doczekać przyszłego piątku i strojenia. Niby nic takiego, a człowiek cieszy się jak dziecko :D


Dla ciekawskich dźwięk wydechu, który kiedyś nagrałem :)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://www.youtube.com/watch?v=S-qMHx6PUOk

loockas

Fajnie, że wciąż masz tego Focusa i dalej modzisz. Jeden z moich ulubionych na tym forum :)