Szanujemy Twoją prywatność. My i nasi partnerzy wykorzystujemy cookies oraz inne technologie w celu dostarczenia Ci spersonalizowanej usługi najwyższej jakości.
WIĘCEJ INFORMACJIAKCEPTUJĘ

wtrysk wody/alkoholu

auchim, 26.05.2011, 13:37 « poprzedni - następny »

Rijndael

Wątpię, żebyś na zwykłych wtryskach i większej turbinie mógł mieć zbyt bogatą mieszankę na wysokich obrotach. Pewnie masz taką na niskich, ew. średnich, a to właściwie kwestia strojenia. Pamiętaj tylko, że w miarę dolewania paliwa w dieslu najpierw pojawia się dymienie, a dopiero potem moc zaczyna spadać, więc pewnie zrobili Ci tak celowo jeśli chciałeś "max".

Co do perhydrolu, to jeśli gdzieś w Polsce uzyskasz odpowiedź to chyba tylko tu.

auchim

Cytat: cichyp w 11.08.2011, 19:50
Panowie... czy któryś z Was ma wiedzę na temat jak będzie oddziaływał Perhydrol na silnik?

Stwierdzałem że mam za mało powietrza w komorze spalania - dymi mi - więc zamiast lać wodę i metanol, nalać perhydrol, ewentualnie  do tego alkohol. Na pewno ma właściwości żrące, ale mam wątpliwości czy w tak małym stężeniu zrobi to coś złego silnikowi, a co najważniejsze czy na pewno podczas wybuchy rozłoży się na wodę -> parę wodną i tlen do spalania?

w pracy używam czasami nadtlenek wodoru w większym stężeniu niż perhydrol. Nie jest to jakiś super niebezpieczny związek problem w tym że jest dość niestabilny przy kontaktach z niektórymi metalami i w wyższych temperaturach, nie mieszał bym go też z alkoholem bo jest dość prawdopodobne że do reakcji mogło by dojść już w dolocie.

Jak chcesz jeszcze więcej mocy to tylko wtrysk gazu (podtlenek azotu albo propan, lpg tez by dał radę) przy okazji pozbędziesz się czarnych bączków. Bo generalnie wtrysk wody z alkoholem daje właśnie największe efekty w połączeniu z gazem

Ale i tak zaczął bym od jakiegoś customowego dolotu powietrza ... nie wiem co tam masz u siebie? ewentualnie rozkminiał bym temat przepływki

Ry2y

Ja się chyba skuszę na to w tym roku:
http://allegro.pl/snow-performance-stage-2-wtrysk-wody-metanolu-i2195957284.html
Tak z ciekawości zapytam... jakie jest cło w stanach? Bo można na ebay kupić takie cuda tylko ze stanów w granicach 1300 zł, ale nie wiem ile cła mogą dowalić.
Mondeo 2.0 TDDi: Hybrydowe turbo GT18/20 | Decat | Większy intercooler | Bilstein & Eibach Pro Kit | Wskaźniki: Turbo + Volt | K&N 57i | Black eyes
Aktualny wynik: 152KM i 370Nm by Heko

auchim

z tym cłem dokładnie też nie wiem, ale jeśli się zdecydujesz to możesz spróbować się dogadać z gościem żeby na paczce były tylko jego dane bez żadnych ebayów czy adresów firm, zawsze to będzie większa szansa że nie oclą.

masz jeszcze coś takiego:
http://www.ebay.pl/itm/AEM-WATER-METHANOL-INJECTION-KIT-1-GALLON-3-8L-30-3000-/300403938531?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item45f17854e3

caqerr

Jak będziesz zdecydowany i będziesz kupował zawsze możesz napisać do kogoś kto siedzi w UK z MKP. Jak będą wracać do Polski na urlop to mogli by Ci to podrzucić i na pewno byś cła nie płacił :D

NeroN

Z UK nie ma cła. Tylko cena paczki.

Z USA, chin i innych krajów jest cło.
FFI 1.6 HB & ST220 Blue Performance

Rijndael

Z USA jest cło (ale oczywiście naliczane w Polsce) bodaj powyżej (zadeklarowanej) wartości $100. Z tego co pamiętam jest to ok. 10%, ale zamawiałem coś ostatnio kilka miesięcy temu, więc dokładnie nie pamiętam. Co ważne, mogą także doliczyć VAT, aczkolwiek rzadko się do zdarza.