[Focus] Focus RS mk2 - kompedium po zakupie

kubek, 17.11.2018, 18:43 « poprzedni - następny »

kubek

Witam Forumowiczów,
Chciałbym zapytać o parę kwestii w związku z zakupem Focus RS 2010.

1. Jaka jest ostatnia dostępna wersja oprogramowania do silnika (mam obecnie -CL) oraz nawigacji NX (10.04.29.16)

2. Co powinienem zmienić po zakupie, czyli naprawić względem serii? Mam tutaj na myśli często wymieniane po ogłoszeniach sprzedaży listy elementów jak:
- Kolektor ssący
- Intercooler
- Sound Symposer - do czego to jest i dlaczego to się usuwa?
- Re-Circulating Valve - gdzieś czytałem o jakimś nietrzymaniu ciśnienia oryginału, piszczeniu przy wolnej jeździe itd. U mnie właśnie to występuje.
- Roll Restrictor - zmiana biegów faktycznie odczuwalna u mnie obecnie, jakieś inne elementy gumowe które trzeba przy tym wymienić?
- Jaki olej silnikowy stosujecie w swoich RS-ach. Auto jest moim drugim samochodem na okazjonalne wyjazdy oraz głównie do polatania po torach, nie jestem zawodowcem ale czasem auto będzie miało ciężej. Chciałbym oszczędzić sobie wymiany silnika.
- czy jest jeszcze coś co dobrze byłoby wymienić "na zapas", chciałbym utrzymać samochód w oryginale nieznacznie go ulepszając (najchętniej zestawem oryginalnym RS500 lub jakimś mountune MT350 tak do 350-370KM) Poproszę o źródło waszych zakupów.

3. Hamulce - na ten moment mam nowy zestaw hamulców i nie mam potrzeby go zmieniać, jednak docelowo chciałbym zamontować brembo z focusa mk3 (lub czegoś lepszego) pod warunkiem że będzie to zestaw plug&play bez modyfikacji, rozwiercania itd. Zapewne macie doświadczenie w tym zabiegu, proszę wskażcie mi czego mam szukać.

rb6830

ktoś ładnie opisał co sprawdzić przed zakupem w tym wszystkie bolączki tego modelu, jak poszukasz po forach znajdziesz
co do oleju polecany jest Millers