[Mondeo] Adapter do sterowania z kierownicy

Axell Blaze, 02.03.2019, 21:16 « poprzedni - następny »

Axell Blaze

Witam,
Posiadam auto Ford Mondeo MK3 ST220 2002r przedlift.
Chcę wymienić obecne radio 6000cd na ALPINE UTE-200BT.
Prawdopodobnie po podłączeniu nowego radia nie będzie działał pilot przy kierownicy.
Na Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.m.in. Allegro widziałem adaptery które pozwalają używać pilota na nowych radiach lecz nie obsługują one auta w wersji ST.
Chciałbym się dowiedzieć czy na 100% nie będzie działało sterowanie kierownicą. A w przypadku niedziałającego pilota, czy jest jakiś sposób, aby on działał.

T

Nic mi nie wiadomo, żeby wersja ST miała inną instalacje do radia.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Alek

18.03.2019, 18:12 #2 Ostatnia edycja: 18.03.2019, 18:17 by Alek
Cytat: Axell Blaze w 02.03.2019, 21:16auta w wersji ST
Pewnie ktoś zapomniał dopisać, na 99% jest dokładnie tak samo wszystko

Inna rzecz że zmiana fabrycznego radia na takie małe Alpine... no każdy ma jakąś tam sobie swoją motywację, ale powiem Ci że w moim aucie, wymiana fabrycznego radia na Alpine to najgorsza zmiana w moim aucie. W zasadzie nie chodzi o markę radia ale o modyfikację niefabryczną. Wszystkie te ramki i kieszenie na radio, nigdy nie są tak dobre jak fabryczne. Instalując takie radio tracisz pilota i solidność całości, a dostajesz w zamian bluetooth i usb. Powiem Ci że gdybym miał taki wybór, to już wolałbym do fabrycznego radia dodać te funkcje przez jakieś arduino czy inne raspberry.

T

Ja odradzam radia 2din w przedlifcie ze względu na wygląd. W przypadku przedlifta są dwie dobre opcje:

1. VNR 9000 + zmieniarka mp3. Radio gra bardzo fajnie i w tej chwili nie kosztuje już majątku. Wygląda rewelacyjnie, bo idealnie pasuje do wnętrza i ma fajne funkcje jak np. obsługa pilota, zmiana głośności w zależności od prędkości, czujnik światła etc.
2. Radio DIN2 + adapter do pilota. Droższa opcja, ale radio bedzie bardziej wspołczesne. Wymaga podszlifowania wnęki na konsole od góry i dołu (nie jest trudno to zrobić, bo tych miejsc potem nie widać) i być moze jakiejś lekkiej rzeźby przy osadzeniu radia.

« Dodane: 18.03.2019, 18:25 »

Tak wyglądało u mnie VNR9000:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

GrasujeGrasiczak

W fabrycznych radiach najgorsze widziałem to, że nie miały slotu usb na pendrive'a. Słuchanie płyt na polskich drogach to pr---awdzi---a ka---tor-ga--- praw-praw-dziwa--- k--ka-katorga :P Ale plusem jest, że zawsze będą najlepiej spasowane, czy to wizualnie czy technicznie.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Sprawdzone metody wybielania  zębów

T

Jak wspomniałem, miałem to radio w tandemie ze "zmieniarką mp3". A w niej kartę SD (USB chyba też było jeśli ktoś lubi). Problem rozwiązany. :) Jakość dźwięku ze zmieniarki odrobinę gorsza niż z CD, ale ogólnie OK i większość osób nie zauważy różnicy. Co ciekawe czytała bez problemu pliki, ze tak to określę, "hi-res".
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club