Szanujemy Twoją prywatność. My i nasi partnerzy wykorzystujemy cookies oraz inne technologie w celu dostarczenia Ci spersonalizowanej usługi najwyższej jakości.
WIĘCEJ INFORMACJIAKCEPTUJĘ

 

Pomoc w sprawie błędów p0174 i p0171 po założeniu decatów zamiast katalizatorów

GUTOW, 01.07.2019, 23:17 « poprzedni - następny »

GUTOW

Witam. Mam problem. Po remoncie silnika wymianie Panewek nowych pierścieni i zrobieniu głowic noi założeniu decatów. Cały czas wybija mi błędy o ubogiej mieszance. Założyłem emulatory obu sond za katalizatorami ale to nie pomogło. Jak jeżdżę to korekty długoterminowe są w porządku ale na wolnych obrotach korekty długoterminowe idą na 25%.Troszkę NIE WIEM jak to ugrysc i potrzebuje waszej pomocy.

rafalpr1993

Kolego to pierwsze sondy odpowiadają za regulacje korekt. Te za katalizatorem, które oszukujesz poprzez założenie emulatorów sprawdzają tylko w jakim stopniu są oczyszczane spaliny. Gdyby z nimi coś było nie tak to miałbyś błędy typu ,,niska sprawność katalizatora etc."
Sprawdź jak pokazują pierwsze sondy przed kataliatorem. Jeśli masz lpg to reset kompa i pojeździe tylko na benzynie.

Zobacz czy nie masz gdzieś nieszczelności. Sprawdź koniecznie podciśnienia.  Skoro idą na 25% to znaczy, ze komputer chce dodać paliwa bo jest go za mało w stosunku do powietrza. A wiec albo nieszczelności i powietrza masz za dużo, lub wtryskiwacze niedomagają(w co wątpie).