ST220 Kombi Czarna Pantera - Jeffreyowóz

JeffreyskiPL, 17.12.2019, 12:05 « poprzedni - następny »

JeffreyskiPL

Cześć,

Stało się, 4.12.2019 nabyłem dla siebie ST220 w kombiaczu - kolor czarny
FORD MONDEO MK3 ST220, 2004 rok, 6 biegowa skrzynia biegów, przebieg 282400km

Jakiś czas myślałem o tym aucie i w końcu decyzja zapadła.
Auto jest z Poznania, u poprzedniego właściciela było przez 10 lat.
Auto z Polskiego salonu, jestem 3 właścicielem.

Ja jestem z Warszawy i pomimo, że wysłałem firmę, aby mi sprawdziła czy wszystko gra z autem, która wystawiła opinię "DOBRY" i zasugerowała zakup, okazało się, że jest kilka rzeczy do zrobienia na już - między innymi łożysko z tyłu.

Trochę danych:
Silnik - MEBA 3.0 v6 226hp
Skrzynia 6 MMT
Kolor: Czarny - może panter

Rzeczy które zrobiłem do tej pory:
Wymiany eksploatacyjne
  • Wymiana piast tył i przód - NTY - zobaczymy jak się spiszą, ludzie dawali dobre opinie, a zapłaciłem niewiele
  • Wymiana łożysk z przodu - również NTY

Wymiany Eksploatacyjne
  • Olej w silniku - Miller's Oil
  • Olej w skrzyni - Miller's Oil
  • Olej wspomagania kierownicy - Miller's Oil
  • Filtry

Lista się będzie z czasem powiększać, bo lubię się przywiązywać do aut i chcę aby jak najdłużej i jak najlepiej mi służył.
Przeglądam forum regularnie i nie zawaham się korzystać z rad tu zawartych:)

Do zrobienia:
  • Wymiana tarcz na większe - nie wiem czy musi być to razem z zaciskami - edukuję się na ten temat
  • Wymiana przewodów hamulcowych - zarówno twardych jak i miękkich
  • Wymiana żarówek na lepsze
  • Oklejenie świateł przód - czarną okleiną (ciągle się zastanawiam bo najpierw najważniejsze mechaniczne usprawnienia)
  • Wymiana panewek
  • Zabezpieczenie podwozia od RUDEJ

Jak będę miał jakieś zdjęcia to wstawię je tutaj zamiast tego zdania ;)
Jest: Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.ST220 Kombi Czarna Pantera

Alek

Wrzuć jakieś zdjęcia czy coś. Ten olej do skrzyni, wlałeś zgodny ze specyfikacją Forda? Jeżeli nie jest zgodny z tym co Ford poleca, to możesz mieć hecę z synchronizatorami. Been there, done that...

JeffreyskiPL

Fotki wrzucę, a olej dałem taki: Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.millersoils.co.uk/products/0/27
Jest: Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.ST220 Kombi Czarna Pantera

Alek

Nie wiem co tam Millers stworzył, nie znam firmy ani produktu. Twoja skrzynia pragnie mieć olej zgodny ze specyfikacją Forda nr WSD-M2C200-C. Jak wlałem uniwersalny olej, zresztą szanowanej firmy, no to szybko musiałem się go pozbyć. Sebastian przerabiał podobny scenariusz niestety, stąd przestrzegam ;)

JeffreyskiPL

A co się dzieje jak jest zły olej?
Jest: Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.ST220 Kombi Czarna Pantera

T

Prawdopodobnie fajne auto, ale to ocenimy dopiero po zdjęciach. :)

Cytat: JeffreyskiPL w 17.12.2019, 12:05
  • Oklejenie świateł przód - czarną okleiną (ciągle się zastanawiam bo najpierw najważniejsze mechaniczne usprawnienia)

Oj nie, jeśli już to zrób prawdziwe black eyes.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

JeffreyskiPL

Cytat: Tomasz w 17.12.2019, 15:17Oj nie, jeśli już to zrób prawdziwe black eyes.

Co to znaczy? :D
Jest: Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.ST220 Kombi Czarna Pantera

T

Cytat: JeffreyskiPL w 18.12.2019, 13:30Co to znaczy?

Chodzi o pomalowanie wnętrza reflektora na czarno. Popularna przeróbka. Przy okazji można zregenerować odbłyśniki albo wymienić na lepsze.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Alek

Cytat: JeffreyskiPL w 17.12.2019, 13:29A co się dzieje jak jest zły olej?

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://fordtuning.pl/index.php/topic,6330.msg69407