Focus ST mk3 USA - nietypowe tarcze i klocki przód?

Koger, 23.01.2020, 14:55 « poprzedni - następny »

Koger

Mam nietypowy problem z moim Focusem ST z 2015 roku. Był ściągnięty uszkodzony ze Stanów, kupiłem w 2016 od handlarza, co się zajmuje importem i naprawą takich.

Przez lata nie było z nim problemów, aż do ostatniego przeglądu, kiedy nadszedł czas, by wymienić tarcze i klocki przód. No i nagle zdziwko:
- tarcze zamówione wedle numeru VIN nie do końca pasują - różnią się jakimś mocowaniem bądź średnicą o 1-2 mm i nie da się ich zamontować
- klocki natomiast kompletnie różnią się od obecnych i w ogóle nie pasują

Samochód serwisowałem w tym serwisie od początku i nigdy z nimi problemu nie miałem. Gościu z obsługi się mocno zaangażował i zaczął dopytywać jakichś ludzi z ASO, żeby mu numery części ze Stanów dali, żeby można było zamienniki dopasować lub oryginały z innych samochodów.
Po paru dniach jednak zadzwonił, że kompletnie nic atrakcyjnego nie znajduje. Tarcze może dopasować oryginalne (nie wiem czy z tego modelu, czy inne), natomiast klocki tylko z USA można zamówić. Koszt? Bagatela - 1240 za tarcze i 1580 za klocki :O

Ktoś się spotkał z podobną sytuacją? Nigdzie nie mogę znaleźć informacji o czymś takim. Obawiam się zamawiania części na własną rękę po VINie, żeby mi nie przyszły te tarcze, co to podobno się różnią o te 1-2 mm. A prawie trzy tysiące za te części to trochę drogawo...

T

Proponuję, żebyś zapytał na forach amerykańskich. Społeczność związana z Fordem jest tam bardzo aktywna. Z całą pewnością bez problemu znajdziesz w Stanach tarcze i klocki w sensownej cenie (np. na Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.ebay.com).
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

trelik

Przerabiałem podobny temat, w zasadzie jestem troche w trakcie bo jak juz się uporałem to sie okazało że piasta jest pokrzywiona :) i tu mam większy problem.

Zakładając że masz oryginalne hample to okazuje się że w wersji focusa ST USA w niektórych egzemplarzach był pakiet hamulcy performance
co wiąże się z tym że tarcza nie ma 320mm przednia a 335mm (dostępność w polsce tragiczna, ale są 1-2 do wyboru) lecz klocki są normalne 180mm na przodzie.

przykładowo ja kupiłem tarcze EBC standard i klocki EBC yellow.


Różnica 1-2mm jest za to mega dziwna bo jak napisałem, powinno to być 15mm

T

Bardzo dobry wybór, jeśli chodzi o klocki. Miałem takie z tyłu, były rewelacyjne. Bardzo niedoceniony model. Dobrze współpracowały z Ferodo DS 2500 z przodu.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

sebuuuz

Witam Klubowiczów!
poszukuję przednich jarzm hamulców do Forda Focusa Mk3 ST 2014 pod tarcze 335mm
Ma ktoś do sprzedania?
z góry dziękuję,
Sebastian, 607 448 248