2.0duratec 146hp

Bies, 30.03.2022, 23:24 « poprzedni - następny »

Bies

Witam, jestem nowy na forum moze się przedstawię ! Jestem Dominik i posiadam forda mondeo mk3 z silnikiem 2.0pb +lpg. Zastanwiam sie od pewnego momentu czy oplaca sie montowac turbo ? Albo czy ktos zna inne opcje "tuningu" tego potworka. Pozdrawiam !  8)  :afro:

Lukvader

Witam  2.0 bh to bardzo fajny silnik, kiedyś sam miałem taki egzemplarz i byłem mega zadowolony, kiedyś czytałem że ktoś chyba z UK włożył turbo do niego i uzyskał 250hp całkiem fajny wynik ;) ale według mnie nie opłacalne, no chyba że masz dużo kasy i lubisz się tak bawić :) proponuję przesiadkę na mondeo ST220 tam masz 3.0 v6 226hp wyjdzie na pewno taniej niż włożenie turbo, ja tak zrobiłem i nie żałuje tej decyzji 8)
 

Bies

Tylko w Polsce to moj pierwszy samochód i chodzi o ubezpieczenie  :x  :x  :x

Lukvader

No to zależy kto jakie ma zniżki i ubezpiecznie mi np. wychodzi oc 880zl  za cały rok  ;)  ogólnie jak nie chcesz się przesiadać na STeka to zawsze możesz pokombinować z wydechem i dolotem 8)  za dużo mocy ci nie przybędzie po tych modach, ale zawsze parę koni powinno dojść, dźwięk będzie napewno fajniejszy  8) i tańsza modyfikacja niż turbo. Oczywiście nie zniechęcam jeśli masz ochotę na taki projekt jak turbo to spoko fajnie mieć 2.0T zwłaszcza że nikt takiego by niemiał  ;)

Bies

A jakie to mody wiesz moze ? Bo tez tak myslalem :D  :D

Lukvader

Miałem na myśli tylko wydech i dolot, zmieniając wydech na przelot, zwiększajac trochę fi i zakładając sportowego kata rozluźniasz układ wydechowy i można pare koni zyskać ;) oczywiście nie są to duże przyrosty mocy ale zawsze 8) a dolot to zmiana zwykłej wkładki na stożek, różnica jest taka jakbyś zamiast oddychania przez papier oddychał przez materiał, czyli lepiej dla silnika bo dostaniej więcej powietrza😉można tez pokombinować z adaptacja trochę większej przepustnicy i całym kanałem dolotowym ale to już więcej szukania i przeróbek żeby to hulało. A jeśli szukasz konkretnych modów to poczytaj to forum Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/87770-podniesienie-mocy-materia%C5%82y-z-sieci-cz%C4%99%C5%9Bci-zamienne-ceny

Bies

Dzieki bardzo ! Kiedyś w mustangu miałem stożek :D (w USA) fajnie syczalo :D

Lukvader

No przy stożku tak jest, u mnie w STeku też syczy😉mustang😁 fajna fura chciałbym mieć kiedyś jako drugie auto hmm może kiedyś 8) masz może jakieś zdj mustanga ?😁