Szanujemy Twoją prywatność. My i nasi partnerzy wykorzystujemy cookies oraz inne technologie w celu dostarczenia Ci spersonalizowanej usługi najwyższej jakości.
WIĘCEJ INFORMACJIAKCEPTUJĘ

 

Filtr K&N + krótki dolot do ST220 (pasuje też do innych Mondeo mk3)

Rijndael, 28.03.2021, 20:08 « poprzedni - następny »

Rijndael

Mam do sprzedania dolot pasujący pnp do ST220 oraz innych Mondeo mk3. Dolot składa się z filtra K&N oraz wykonanej przeze mnie krótkiej rury dolotowej do seryjnego airboksa, kończącej się w błotniku.

Montaż jest bardzo prosty i wymaga wyjęcia airboksa, wymiany filtra, zdemontowania seryjnej, długiej i wąskiej rury prowadzącej aż w okolice chłodnicy i zamontowania zmodyfikowanej, krótkiej. Przy odrobinie wprawy da się to wykonać nawet bez odchylenia nadkola wewnętrznego.

Filtr K&N jest "dożywotni". Ma mały przebieg, ok. 20 tys. km, nie był jeszcze czyszczony i nie wymaga jeszcze czyszczenia.

Całość daje bardzo fajny efekt dźwiękowy, brzmienie staje się głębsze, bardziej agresywne. Jest to znacznie mniej kłopotliwa alternatywa w stosunku do aftermarketowego dolotu z filtrem stożkowym. Montaż jest dużo łatwiejszy, a wygląd silnika pod maską pozostaje seryjny. Nie trzeba też martwić się zasysaniem ciepłego powietrza.

Cena całości: 220 zł.

Gdybyś chciał zrobić podobny dolot od nowa, to filtr K&N kosztuje ok. 240 zł, wykonanie rury dolotowej to ok. 100 zł (części), do tego dochodzi ew. robocizna. Jest tylko jeden taki komplet, pochodzi z mojego ex-auta. Więcej nie będzie. :)