Szanujemy Twoją prywatność. My i nasi partnerzy wykorzystujemy cookies oraz inne technologie w celu dostarczenia Ci spersonalizowanej usługi najwyższej jakości.
WIĘCEJ INFORMACJIAKCEPTUJĘ

 

Warsztat / mechanik w kujawsko-pomorskim od ST220

JacekST220, 01.06.2021, 15:02 « poprzedni - następny »

JacekST220

Znajomy szuka warsztat, mechanika w kujawsko-pomorskim, znajacego sie na ST220. Jego auto to 2005r i gdzies siaczy sie olej, zbiera sie na misce olejowej i prawej podluznicy, a na bagnecie poziom bez zmian ! Potrzebana diagnoza i ewentualna naprawa.

Rijndael

Jak po prawej stronie, to pewnie spod pokrywy rozrządu.

JacekST220

Cytat: Rijndael w 02.06.2021, 22:31Jak po prawej stronie, to pewnie spod pokrywy rozrządu.

To w jakie uszczelki sie musi zaopatrzyc, i na jakie koszta nastawic? Da rade ogarnac to jakis kumaty mechanik, czy moze trzeba silnik wyciagac, albo miec jakies specjalistyczne blokady, narzedzia....?

Rijndael

Upewnij się czy to to. Może być też wyciek spod którejś z pokryw zaworów. Obie usterki da się usunąć bez wyjmowania silnika, aczkolwiek jest z tym trochę pracy. Same uszczelki to najmniejszy problem — nie są drogie.

JacekST220

Juro będę się z nim widział to może jakieś foto zrobię przed i po myciu. Umyjemy, wysuszymy i po tygodniu sprawdzimy co i jak,

JacekST220

Cytat: Rijndael w 04.06.2021, 21:19Upewnij się czy to to. Może być też wyciek spod którejś z pokryw zaworów. Obie usterki da się usunąć bez wyjmowania silnika, aczkolwiek jest z tym trochę pracy. Same uszczelki to najmniejszy problem — nie są drogie.

Oglądając silnik z gory, pokrywy zaworow, pompa wspomagania suche.

Mokro jest na dole, mam wrazenie, ze nad alternatorem, w tygodniu kolega ma zrzucic przednie prawe nadkole i wtedy bedzie chyba widac najwiecej.