Sposób na podłączenie lusterka fotochromatycznego

weksla, 16.05.2010, 01:32 « poprzedni - następny »

weksla

Witam!
Dziś oto, po wielu miesiącach zabierania się do podłączenia lusterka fotochromatycznego - w końcu to zrobiłem:)
Jest to sposób podpięcia lusterka przedliftowego do aut przedliftowych, które nie były fabrycznie wyposażone w te lusterka.
Z góry przepraszam za jakość zdjęć, niestety nie miałem przy sobie aparatu, jedynie komórkę robiąca marnej jakości fotki, a ponadto dostęp do fotografowanych miejsc był tragiczny.

potrzebujemy:
1. Lusterko fotochromatyczne-przedliftowe;

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


2. wtyczkę do tego lusterka z kawałkiem instalacji:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


3. powiedzmy 5 m przewodów 0,2mm2
Do tego lutownice, cynę, koszulki termokurczliwe, izolację, złączki konektorowe i tego typu duperele.

Trochę teorii zacznijmy od schematów:

1. Widok skrzynki z bezpiecznikami od wewnętrznej strony ( są tam tylko przedstawione poniżej złącza)

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


2. powiększony widok wtyczki nr C31 ze schematu załączonego w pkt. 1

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


3. powiększony widok wtyczki nr C508 ze schematu załączonego w pkt. 1

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


4. powiększony widok wtyczki lusterka

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



A teraz praktyka - z tym już nie jest tak różowo:)

Wtyczka nr C508 w rzeczywistości wygląda tak: (sorry za fotki, ale naprawdę dostęp tam jest tragiczny)

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Wtyczka lustra wygląda tak:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



I teraz tak:
Pin numer 1 wtyczki lusterka łączymy z pinem numer 13 złącza C508

Wtyczka nr C31 w rzeczywistości wygląda tak:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Dostęp do niej jest już o wiele lepszy niż do złącza C508

I teraz tak:
Pin numer 3 wtyczki lusterka łączymy z pinem 11 złącza C31

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Pozostaje nam jeszcze wolny pin numer 2 we wtyczce lusterka.
Jest to masa i niech ją podłączy każdy wedle swojego uznania, ja ją podłączyłem pod lampkę oświetleniowa w podsufitce.

I to chyba wszystko, pozostaje nam jeszcze poupychać wszystkie kable, polutować je w solidny sposób zaizolować, najlepiej koszulkami termokurczliwymi.
Cała operacja nie jest skomplikowana, jedyny i najgorszy problem to dostęp do wtyczek z drugiej strony skrzynki z bezpiecznikami, a w szczególności do złącza nr C508.

pozdrawiam
weksla



Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

eng

Super Sławku. I takiego opisu dotyczącego zmiany klimatronika na poliftowy poszukujemy hehe.

bluebob

A ja miałem to szczęście, ze wraz z lusterkiem miałem także kompletną wiązkę z podsufitki. Wystarczyło tylko ją podmienić w podsufitce i przy okazji założyłem lampkę nad tylną kanapą. U mnie wszystko było Plug&Play. Ale opis gites jeśli ktoś nie ma kompletnej wiązki.
Ford Mondeo III '02r., wersja: liftback. Silnik: 1.8Pb (125KM), kolor: Oyster Silver Sahara. Wystrój wnętrza: Mars.
Midland Alan 78 Multi Plus B + Sirio AS-100 MAG.
Ford jest jak pudełko czekoladek. Nigdy nie wiesz na co trafisz!!!

arti

OPISUJECIE PODŁACZENIE LUSTERKA INNI PISZA ZE JAK MASZ LUSTERKO TO JE TYLKO PODPIAC POD LAMPKE KTORA OSWIETLA SRODEK AUTA POZDRAWIAM

Ostrzeżenie: Proszę pisać po polsku, ze znakami interpunkcyjnymi i nie nadużywać wielkich liter (ostrzeżenie wygasa za tydzień).

weksla

To se tak podpinaj. Zobaczymy czy bedze Ci się rozjaśniać po wbiciu wstecznego.
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

ekonet

Czy ktoś zna/może podać symbol wtyczki do tego lusterka? Nie bardzo chciałbym tworzyć jakiś substytut, bo różnie się to kończy.

elf

Bardzo fajny HOW-TO, jednak osobiście jestem ciekawy, do czego konkretnie służą kable z PIN nr. 1 i nr. 3, a nie gdzie je wpiąć - tego już nie napisałeś ;) Jeden (który...?), jak można doczytać z posta z tego roku, podpięty jest do sygnału biegu wstecznego, a drugi?

Byłbym dźwięczny za informację :)

ekonet

Cytat: elf w 13.12.2013, 03:30
Bardzo fajny HOW-TO, jednak osobiście jestem ciekawy, do czego konkretnie służą kable z PIN nr. 1 i nr. 3, a nie gdzie je wpiąć - tego już nie napisałeś ;) Jeden (który...?), jak można doczytać z posta z tego roku, podpięty jest do sygnału biegu wstecznego, a drugi?

Byłbym dźwięczny za informację :)
To akurat wiem, służę wyjaśnieniem.
Patrzymy na gniazdo pinów w lusterku od przodu auta i mamy:
- pin 1 - zasilanie włączane po włączeniu stacyjki,
- pin 2 - masa,
- pin 3 - zasilanie po włączeniu biegu wstecznego (powoduje wyłączenie i rozjaśnienie lusterka po wybraniu biegu wstecznego).

kamilwaww

a czy ktoś wie jakie piny są odpowiedzialne za podłączenie lusterka fotochromatycznego w FF MK2 2005 rok chodzi mi o piny w gemie.
Bardzo proszę o pomoc.

pauszal

Świetny "poradnik":-) Na pewno się przyda!
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.maszynybudowlane24h.pl/koparko-ladowarki-volvo

komateusz

Panowie czy jest szansa na foto z operacji? wygasły chyba... zastanawiam się nad założeniem takowego lusterka do Mondeo mk2... 8)

paczus

Dzieki wielkie za ten post :D Dużo mi pomógł bo sam nie wiedzialek jak sie do tego zabrac :D Szacun!!
Sprawdź, jak szybka jest Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link. nowoczesna depilacja laserem!

Gin

Kabelki to jedno. Drugie (i podstawowe pytanie) czy lusterko fotochrom podejdzie plug&play w uchwyt lusterka zwykłego? Pacjent to modeo Mk4 2010 (przed liftem)

Gibsonek1

30.04.2019, 17:30 #13 Ostatnia edycja: 30.04.2019, 17:32 by Gibsonek1
Cytat: weksla w 16.05.2010, 01:32
Witam!
Dziś oto, po wielu miesiącach zabierania się do podłączenia lusterka fotochromatycznego - w końcu to zrobiłem:)
Jest to sposób podpięcia lusterka przedliftowego do aut przedliftowych, które nie były fabrycznie wyposażone w te lusterka.
Z góry przepraszam za jakość zdjęć, niestety nie miałem przy sobie aparatu, jedynie komórkę robiąca marnej jakości fotki, a ponadto dostęp do fotografowanych miejsc był tragiczny.

potrzebujemy:
1. Lusterko fotochromatyczne-przedliftowe;

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


2. wtyczkę do tego lusterka z kawałkiem instalacji:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


3. powiedzmy 5 m przewodów 0,2mm2
Do tego lutownice, cynę, koszulki termokurczliwe, izolację, złączki konektorowe i tego typu duperele.

Trochę teorii zacznijmy od schematów:

1. Widok skrzynki z bezpiecznikami od wewnętrznej strony ( są tam tylko przedstawione poniżej złącza)

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


2. powiększony widok wtyczki nr C31 ze schematu załączonego w pkt. 1

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


3. powiększony widok wtyczki nr C508 ze schematu załączonego w pkt. 1

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


4. powiększony widok wtyczki lusterka

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



A teraz praktyka - z tym już nie jest tak różowo:)

Wtyczka nr C508 w rzeczywistości wygląda tak: (sorry za fotki, ale naprawdę dostęp tam jest tragiczny)

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Wtyczka lustra wygląda tak:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



I teraz tak:
Pin numer 1 wtyczki lusterka łączymy z pinem numer 13 złącza C508

Wtyczka nr C31 w rzeczywistości wygląda tak:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Dostęp do niej jest już o wiele lepszy niż do złącza C508

I teraz tak:
Pin numer 3 wtyczki lusterka łączymy z pinem 11 złącza C31

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Pozostaje nam jeszcze wolny pin numer 2 we wtyczce lusterka.
Jest to masa i niech ją podłączy każdy wedle swojego uznania, ja ją podłączyłem pod lampkę oświetleniowa w podsufitce.

I to chyba wszystko, pozostaje nam jeszcze poupychać wszystkie kable, polutować je w solidny sposób zaizolować, najlepiej koszulkami termokurczliwymi.
Cała operacja nie jest skomplikowana, jedyny i najgorszy problem to dostęp do wtyczek z drugiej strony skrzynki z bezpiecznikami, a w szczególności do złącza nr C508.

pozdrawiam
weksla





« Dodane: 30.04.2019, 17:32 »

Czy możesz przesłać zdjęcia złączy c508 i c31 będę wdzięczny na adres olo.klos@vp.pl
będę wdzięczny mam problemz fotochromem.

Ryktyk

Witam. Dawno nikt tu nie pisał. Chcę podłączyć lusterko foto chrom. Opis wydaje się super lecz niestety nie ma foto. Prawdopodobnie wygasły. Jest możliwość aby je ponownie załączyć?