Ford Focus MK3 ST-Line 2017 Magnetic Grey

Darekptr, 25.03.2022, 12:29 « poprzedni - następny »

Darekptr

Dzień dobry

W sumie Focusem moich rodziców też mogę się tutaj pochwalić, może kiedyś go przejmę.

Focus ST-Line z 2017 roku, polski salon Autoplaza Warszawa i jeden właściciel z małą przygodą przy tylnym kole po stronie pasażera(zrobione w ASO oczywiście). Kupiliśmy go jak miał około 30 tysięcy i tak sobie jeździ od 2021 roku stycznia czy lutego. Ma teraz jakieś 46 tysięcy przebiegu, silnik 1.5 EB 150KM. Wyposażenie bardzo fajne w porównaniu do poprzedniego Focusa (Trend z pakietem Winter i Sync 1 vs ST-Line z Sync 3, tempomat, grzane fotele z lędźwiem u kierowcy, cztery szyby w prądzie i klimatyzacja automatyczna, składane grzane lusterka z oświetleniem i światła dzienne LED) którego mieliśmy i wspomnę o nim na końcu. Na fotce felgi zimowe, stalaki 16 cali z kołpakami z poprzedniego Focusa, na lato są 17 calowe, 15-ramienne felgi w kolorze Rock Metallic, standard w ST-Line.

Prawie pełna seria. Ma wozić najczęściej mamę wokół komina, czasem ojca, a czasem wszystkich. Zrobiłem sam tylko dwa mody. Sławna pokrywa filtra powietrza stylizowana na RS z AliExpress i zaktualizowałem Sync 3 w wersji 3.0 do wersji 3.4 dodając sobie w ten sposób loga stacji, niestety nawigacji nie mam, ale Android Auto wystarcza.

Jeśli przejmę kiedyś ten samochód(a staruszkowie rozglądają się za czymś wygodniejszym do wsiadania, ale to jeszcze dłuuugo) to plany są malutkie:
- większy IC
- filtr K&N
- może lepszy wydech
- chip tuning

Wizualnie mi się podoba, chociaż boli fakt, że jest mała lotka, a nie duża, ale ST-Line wygląda dużo lepiej niż zwykły trend.

Co do poprzedniego Focusa. Mieliśmy Trenda z tym samym silnikiem w prawie kompletnej biedzie, ten sam rok, podobny przebieg przy zakupie i dwa lata jeździł w leasingu u nas...po czym niefortunnie brat chciał ominąć sarnę na dość śliskiej drodze...auto do kasacji, a z AC kupiony tenże oto.

Pozdrawiam
Darek

T

Ładnie się prezentuje w tym kolorze. Jak wygląda na letnich kołach?
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Darekptr

Jak będzie na letnich to zrobię zdjęcie. Po prostu go nie mam :D

Darekptr

W końcu znalazł się czas na koła letnie i małe mycie. Zwykle stoi w garażu, więc zachowa czystość na dłużej niż kilka dni. Na drugim zdjęciu widać jak bardzo brakuje mu większej lotki.

T

Wersja letnia zdecydowanie lepsza niż zimowa. Większa lotka rzeczywiście poprawi wygląd, ale ta też nie jest zła.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club