Wypadanie zapłonów po postoju Mondeo 2.5T

Pawel@94, 08.04.2022, 12:05 « poprzedni - następny »

Pawel@94

Witam kolegów, mam problem z swoim Mondeo, mianowicie po odpaleniu silnika, kiedy obroty ustabilizują się w okolicy 770 a 810 obr/min zaczynają wypadać zapłony losowo na wszystkich cylindrach. Efekt jest taki jak by sterownik nie mógł tego ustabilizować, jeśli natomiast podniosę obroty w okolicach 2 tyś obrotów na około 30 sekund i odpuszczę gaz silnik pracuje prawidłowo. Jeśli zaraz po odpaleniu utrzymam podwyższone obroty maks przez minutę wypadania nie występują. Co już sprawdziłem:
- szczelność dolotu;
- czyszczenie przepustnicy ( nawet jej wymiana tylko że na używkę ponieważ nie znalazłem nowej 0 nr 0280 750 146 );
- wymieniłem świece;
- wymiana solenoidu turbo;
- wymiana czujnika ciśnienia paliwa;
- rozrząd;

Sprawdzone parametry podczas problemu:
- przepływ powietrza w okolicach 6-9 g/s na biegu jałowym;
- kompresja na wszystkich cylindrach taka sama w okolicach 10,9 do 11,1 ;
- lane lepsze paliwo;
- sprawdzenie rozrządu;

Bład, który mam zapisany od początku dotyczy sondy 1 pytanie tylko czy sonda może powodować takie problemy? Czy moze ktoś podpowie jakiś inny trop. Dodatkowo gdy przeprowadzę reset adaptacji PCM problem mija na 2-4 dni,  to samo jest gdy wypnę przepławkę lub sondę 1 w takiej sytuacji problem nie występuje.  Proszę o jakąś podpowiedź.


 

T

Skoro sonda jest uszkodzona, to ją wymień (bo i tak musisz to zrobić) i wtedy przekonasz się czy to to. Jeśli nie, to trzeba będzie szukać dalej.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Pawel@94

Witam, dzisiaj wpadła nowa sonda, pojeżdżę z tydzień i zobaczymy czy problem nadal będzie. Pozdrawiam