FORD FOCUS ST MK3, BRAK MOCY

WojtasPanigale, 24.05.2022, 17:12 « poprzedni - następny »

WojtasPanigale

Witam wszystkich, mam pewnie problem z którym nie może sobie poradzić mój mechanik. Posiadam Fokusa ST mk3 z 2015r, w tamtym roku nagle straciłem w samochodzie moc, zero przyspieszenia, brak klimy, po podłączeniu do komputera wyskoczyły błędy z ogromną temperaturą w środku samochodu, temperatura plłynu itp. Jak się okazało, wyciekł mi cały płyn chłodniczy. Dolaliśmy go, i wszystko śmigało jak trzeba, pełna moc, klima zaczęła chłodzić, wszystko lux. Problem teraz jest taki że, płynu chłodniczego ciągle mi ubywa, mimo że nie ma żadnego wycieku. Był rozbierany cały układ chłodzenia i nie ma przecieku. Ściągliśmy nawet osłone silnika i tak jeździłem przez pewnie czas, i sprawdzaliśmy czy gdzieś cieknie, nic. Na oko na miesiąc dolewam do zbiornika 1l płynu. Mógłbym to robić, nie robi mi to żadnego problemu, tylko że Foka nie ma mocy, z 250 koni, mysle że nie ma teraz nawet 100.  Pedał gazu na maksa a on jedzie jak moja stara almera. Nawet po wyłączeniu trakcji. Macie jakiś pomył w czym może być problem ? Co trzeba sprawdzić ?

T

Jeżeli płyn znika, a nie ma wycieku, to niestety może być spalany w cylindrach. Proponuję zmierzyć kompresję.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club