Jakie ciśnienie doładowania?

feliz, 19.07.2022, 15:03 « poprzedni - następny »

feliz

Cześć wszystkim.
Nie mam forda, ale mam volvo z silnikiem B5254T12 i na forum volvo nie mogę się dowiedzieć, więc zapytam tu.
Próbowałem już tu szukać, ale pewnie to dla Was tak oczywista wartość, że nawet o niej nie wspominacie.

Jakie jest ciśnienie doładowania w serii?

BTW
Ponieważ podejrzewam niewłaściwą pracę zaworu DV, to kupiłem ten tłoczkowy z Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.blow-off.pl.
Czy tam trzeba coś ustawiać lub zmieniać sprężyny żeby to właściwie działało przy seryjnym doładowaniu?
Gdzieś tu czytałem o jakimś dodatkowym uszczelnianiu.

Druga sprawa.
Co polecacie zrobić żeby trochę poprawić moc w średniej i górnej części obrotów?
Na nieszczęście ten silnik jest sparowany tylko z automatyczną skrzynią Aisina, i pik doładowanie osiąga przy 1500 obr. zaraz potem opada, a tam gdzie zapina się lock-up, to już prawie nie ma czym jechać.
Domniemam że to przez turbo, które jest śmiesznie małe i w tych partiach obrotów tylko grzeje powietrze, ale nie mam przekonania czy większy IC załatwi problem. Przy logowaniu temperatury zauważyłem skok nawet o +12 st. (do 47 st. C) przy przeciągnięciu go przez sport zakres obrotów.
Seryjnie rdzeń IC ma 660x147x64 mm.

Za odpowiedzi z góry dziękuję.