Dłuższa skrzynia do mondeo st220 2002r

Nickwilde, 25.08.2022, 13:31 « poprzedni - następny »

Nickwilde

Witam, czy ktoś próbował wsadzić dłuższą skrzynię do tego samochodu? Rocznik 2002r więc przedlift. Może podeszła By jakąś dłuższą 6biegowa lub 5biegowa albo zamiana samego 5biegu w tej skrzyni🤔
Zapraszam do dyskusji

T

W przedliftowym 2,5 V6 masz znacznie dłuższy 5 bieg, ale krótsze biegi 1-3. Wymiana skrzyni na 6 jest dość skomplikowana (m. in. inne sprzęgło i mechanizm zmiany biegów).

W ST220 5 bieg jest ok, po co właściwie chcesz to robisz? Stracisz w ten sposób moment na kołach na 5 biegu.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Nickwilde

Pytanie czy z2.5 v6 skrzynia pasuje plug&play, chciałbym to zrobić bo obecnie przełożenie 5biegu jest niewiele lepsze niż w moim drugim aucie z silnikiem 1.6 co moim zdaniem jest patologią... Przy 140kmh autostradowe jest 3900 obrotów jakoś więc też mało nie pali a mocy ma nadto na autostradzie :) dlatego interesuje mnie podmianka, zainteresowałeś mnie ta skrzynia z 2.5 bo krótsze 1-2-3 też by się przydało w moim kombi gdy jeżdżę z sporym ładunkiem w góry :D może wiesz co jest potrzebne aby taka skrzynię przełożyć i czy to możliwe?

T

Przełożenie ma być takie, żeby się kończyło wraz z prędkością maksymalną. Szczególnie w usportowionym aucie. ST220 ekonomiczne nigdy nie będzie. Zapłacisz za skrzynię i jej wymianę, stracisz dynamikę na 5, a będzie paliło podobnie. Dodatkowo na pierwszych dwóch biegach będziesz palił opony, jak mocniej wciśniesz gaz.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Nickwilde

Raczej powyżej 200 jeździć nie zamierzam więc 5 bieg mi nie jest potrzebny dla dynamiki. Więc nadal nie otrzymałem odpowiedzi na moje pytanie :D
Nie wiem też dlaczego ma palić podobnie przy prędkości autostradowej przy której już teraz się ledwo muska gaz a przy niższych obrotach silnik nie będzie miał takiego zapotrzebowania paliwa na straty własne :p

Nickwilde

Więc nadal poszukuje odpowiedzi czy skrzynia od 2.5 v6 pasuje bez przeróbek do st220 oraz +- jakie prędkości się uzyskuje w okolicach 3k obrotów. No i najważniejsze jakiego kodu skrzyni szukać :) :D

T

Wiadomo, że będzie palił podobnie, bo 2,5 V6 (z tą skrzynią) pali mniej więcej tyle co ST220, chociaż ma dodatkowo mniej mocy. Przełożenia relatywnie mało zmieniają, bo jak masz dłuższe, to masz mniej momentu na kołach, więc mocniej wciskasz gaz i wychodzi mniej więcej na to samo, szczególnie, że ST220 ma relatywnie mało momentu przy niskich obrotach.

Dynamika będzie wyraźnie mniejsza również przy typowych prędkościach autostradowych. Miałem tą skrzynię w aucie stuningowanym na ok. 250 KM i ten 5 bieg był irytujący do tego stopnia, że rzadko go w ogóle wrzucałem.

Czy skrzynia pasuje? Zasadniczo tak, ale nikt Ci raczej nie powie na 100%, czy nie ma jakiejś drobnej różnicy w jakimś czujniku etc., bo nikt takiej podmiany nie robił (nie ma ona sensu). :)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Nickwilde

Ok dzięki, taka odpowiedź mnie mniej więcej satysfakcjonuje :) ważne czy sam dzwoń pasuje raczej najważniejsza rzecz

Darekptr

Wydaje mi się, że ludzie z facebookowych grup ST220 robili takie przekładki, ba, nawet mam gdzieś zdjęcia efektów. Na papierze oba silniki przedliftem używały czujnika prędkości w skrzyni i obie skrzynie to MTX75. Powinno pasować od ręki.

Nickwilde

Brzmi dobrze, kojarzysz może jaka różnica obrotowa jest na 5 biegu? :D pytanie też jaki kod ma ta skrzynia przedliftowa aby przy zakupie mieć pewność że to to czego się chce

Darekptr

Seria MTX75 - 3,750 obr/min. = 140km/h
2,5V6 MTX75 - 3,250 obr/min. = 140km/h
Seria MMT6 - 3,250 obr/min. = 140km/h

To tylko ostatni bieg, nie wiem jak się zachowuje reszta.
Tutaj oryginalny post: Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://www.facebook.com/groups/271237406643703/posts/1076454639455305/