Drgania i mocne bujanie samochodu na boki.

OperatorPieca, 01.09.2022, 19:12 « poprzedni - następny »

OperatorPieca

Witam.
Na wstępie chciałbym się przywitać ponieważ jestem tutaj nowy i proszę o wyrozumiałość.
Od 2 miesięcy jestem pechowym właścicielem MK2 st.
Samochód kupiłem i wiedziałem od razu, że coś tam będzie do roboty, ale brałem to pod uwagę.
Wymieniłem tarcze klocki przód poduszki silnika i skrzyni, bo czuć było drgania na kierownicy. Po wymianie tych elementów drgania trochę ucichły, ale mechanik polecił wymienić jeszcze półosie. Kupiłem jakieś zamienniki za 1300zł. Po wymianie tych półosi okazało się, że trubo cieknie i trzeba było zrobić regeneracje. Regeneracje zrobiłem wszystko złożone. Wsiadam do samochodu i od razu czuć drgania przy przyśpieszaniu i słychać charakterystyczne cykanie przegubów. Trochę mnie to martwiło, ale zrobiłem samochodem max 80km.
Samochód mam obniżony -40 prawdopodobnie.  Po czym przy przyśpieszaniu zaczęło bujać całą budą na boki i to tak, że myślałem, że wypadnę z tego samochodu. Powoli wróciłem do domu i z powrotem oddałem auto do mechanika. Mechanik ten mówi że półosie są wporzadku, a winna jest uszkodzona skrzynia, a najprawdopodobniej mechanizm różnicowy. Czy miał ktoś podobny przypadek? Nie bardzo ufam temu "mechanikowi" a zostawiłem u niego kupę pieniędzy.
Pozdrawiam

T

Sprawdź u innego. Półosie często padają, skrzynia niezwykle rzadko, a opisane objawy są dość typowe dla półosi.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club