Focus ST MKII - nic nie działa. Nie reaguje ma przycisk start/stop.

Thombike, 08.01.2023, 10:07 « poprzedni - następny »

Thombike

Witam,
Problem wystapił z dnia na dzień, tak po prostu i jestem ciagle w lesie.
Po zaparkowaniu, auto stało dzień, i przy kolejnej próbie po prostu nic nie działa. Otworzyłem jedynie drzwi z pilota i na tym kończy sie działanie samochodu. Mam system bezkluczykowy z przyciskiem na środkowym tunelu do właczenia zapłonu i odpalenia auta i nie ma kompletnie żadnej reakcji. Akumulator dobry, nawet podpięcie kablami drugiego auta niczego tu nie mzieniło, bo to nie jest problem braku prądu. Nie ma tez zadnych komunikatów. Co jest natomiast nieco nienormalne, to fakt, że mimo zupełnie nowych baterii w kluczykach, otwieranie z pilota nie działa natychmiastowo, tylko po kilku próbach. Ale nie mam komunikatu o nierozpoznanym kluczyku czy cos w tym guście. Nie mam pojecia co to moze być i gdzie szukać przyczyny.
Pomożecie? :)

Darekptr

No dobra, a próba odpalenia z wbudowanego kluczyka czy jak tam jest Keyless awaryjnie rozwiązany?

Thombike

Po temacie...Nie wiem jak ale po prostu po dwóch dniach stania pod wiata bateria zjechała na 5V. Głebokie ładowanie i potem 2 dni na podtrzymaniu i jest git. Ale...Nie do konca bo wypadają zapłony dla odmiany, szczególnie jak jest zimny. Dolot uszczelniony i czasem problem jest a czasem nie ma wiec to nie lewe powietrze a cos innego, tylko co?

Cytat: Darekptr w 09.01.2023, 08:40No dobra, a próba odpalenia z wbudowanego kluczyka czy jak tam jest Keyless awaryjnie rozwiązany?
Najpierw musiałaby być stacyjka, żeby kluczykiem dało sie zrobić cos więcej niż otworzyc maskę lub drzwi :)

Darekptr

No to jest Mk2, czyli powinien mieć zaślepkę w miejscu stacyjki, a za nią zwyczajna stacyjka awaryjnie. Mondeo Mk4 miały takie śmieszne dziury na cały pilot, Focus Mk3 ma pole w schowku gdzie wykrywany jest pilot w razie awarii.

Thombike

Nie, nie jest tak ,jak sie wszystkim wydaje. Za zaślepką nie ma nic. Miejsce na kluczyk, żeby wcisnąć w razie, gdyby sie rozkodował i to tyle.