gumowy łącznik między obudowa filtra a przepustnica od st200

nokitel, 30.09.2010, 16:25 « poprzedni - następny »

nokitel

poszukuje pilnie gumowego łącznika takiego jak w temacie. Kiedyś ktoś chciał sprzedać ale teraz nie pamiętam gdzie to ogłoszenie widziałem. Posiadaczy zainteresowanych sprzedażą proszę o kontakt.

nokitel

chce założyć taki łącznik do mojej 65mm (wiem że będzie to kiepsko wyglądać) ale nie mam już pomysłów jak sprawdzić co jest powodem wzrostu spalania w moim V-iki. Na wątku który założyłem jakiś czas temu przeczytałem dość sensowną tezę jako że między gumowym łącznikiem a wstawką z aluminiowej rurki 77mm jest duża różnica w spalaniu. Sprawdziłem sądy, wymieniłem świece, przewody wydałem sporo kasy a wina może leżeć właśnie w tej małej pierdółce. Rozmawiałem z wieloma osobami i część z nich twierdzi że wstawka z aluminiowej rurki pozwala na sporo większy przepływ powietrza ale powoduje więcej szkód jak korzyści (zawirowania powietrza). Najprostszym i ostatnim pomysłem będzie założenie gumy od st200 i sprawdzenie tej tezy.

T

Bardzo wątpię żeby cokolwiek to zmieniło. Chyba, że zrobiłeś to niedokładnie i tworzy się jakieś dziwne zawirowanie powietrza które bardzo zawyża odczyt przepływomierza. U mnie ta modyfikacja dała przepływ lepszy o kilka g/s (czyli jest to zmiana na poziomie 5%). Co to spalania, jeśli się zmieniło, to niezauważalnie.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

nokitel

nowy objaw ... założyłem plastikową siateczkę, kratkę na rurkę koło przepływomierza i na nią nasunąłem gumę i zacisnąłem opaskę (często widziałem takie metalowe lub plastikowe na rurkach koło przepływomierzy w innych markach) rezultat mam wrażenie że troszku gorzej wkręca się na obroty (niewielka strata) ale za to jakie 1L spalanie mi spadło.

T


nokitel


T

Hm... odradzam Ci zdecydowanie jakiekolwiek kombinacje z przepływomierzem. On jest właściwie skalibrowany w fabryce. Chyba, ze jest uszkodzony to go wymień na sprawny. Jeśli zaniżysz w jakiś sposób odczyty to oczywiście będzie palił mniej, ale jeżdżąc na zbyt ubogiej mieszance prędzej czy później zapewne zniszczysz silnik.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club


nokitel

w sensownych pieniążkach to aktualne

boro

100 zł z przesyłką.
Mniej więcej właśnie tyle za niego zapłaciłem...