Problem z odmą focus st mk2 2.5 lift

lukasz8989, 20.01.2023, 02:36 « poprzedni - następny »

lukasz8989

Cześć, może ktoś miał podobny problem z odmą lub jak zaczynam podejrzewać z dużym ciśnieniem w skrzyni korbowej, a mianowicie przy obciążeniu silnika jazda powyżej 4 tys obrotów wywala olej prawdopodobnie z tej plastikowej obudowy podstawy filtra oleju, cała powierzchnia wokół jest ochlapana, rozebrałem ją, membranę zmieniłem bo wcześniejszą strzeliła zaraz po zakupie auta, odmą  w środku była czysta, dałem troszkę sylikonu złożyłem i dupa. Dalej to samo, następnie zamówiłem używaną odmę na podmiankę pewną taka która nie ciekła, oczywiście złożyłem i dalej wywala olej. Ciśnienie na cylindrach 8,5-9 bar na piątym cylindrze odbiega od wszystkich jakieś 7,7 bar. Poczytałem trochę podowiadywałem się że problem może tkwić w tłoku tzn. Pęknięty czy ktoś  miał coś podobnego?

Turemek87

Cześć, właśnie miałem pisać dokładnie taki sam post. U mnie mondziak i sukcesywnie zaczyna się coraz mocniej pocić spod czarnego przykrycia odmy. Widzę też, że przestrzeń w kierunku filtra oleju jest jakby czysta i nad odmą kolektor ssący ma tłusty nalot, czyli wychodzi na to, że wydostaje się mgła olejowa pod ciśnieniem. Chciałem zmienić podstawę filtra, ale na brytyjskich forach idzie wyczytać, że to nic nie daje, a problem jest powszechny w tym silniku. Ma ktoś jakiś tip jak się pozbyć problemu? A może to oznaka, że motor już na schyłku, bo duży przedmuch na cylindrach?