Spadek mocy w mondeo 2.5t

Boxxer40, 05.07.2023, 09:39 « poprzedni - następny »

Boxxer40

Witam
Mam problem, w aucie spadła mi moc o 20kM oraz i około 20nM. W marcu pojechałem na hamownie, wypluł 202kM oraz 338Nm, po chipie 242km i 386mM. Tuner mi go ładnie podlał i mówił, że wszystko jest ok. Auto w miare się odpycha ale że miałem porównanie z innym mondeo które miało 247/390nM zauważyłem, że powyżej 140km/h do 200kmh idzie dużo słabiej. Różnica około 7-8s. Tuner powiedział, że do wina IC. Założyłem gaz, wymieniłem IC, wymieniona uszczelka kolektora wydechowego bo pękły szpilki. I  teraz jest jeszcze gorzej, 0-100 to 9s a 100-200 to 30s. Korekta długoterminowa od +5 do +12. Ponownie na hamownie a tam 220km na PB i  215 na LPG. Tuner nie potrafił powiedzieć czemu stracił moc mimo, że auto normalnie sie odpycha, nic nie przerywa itp. Nie mogli odczytać boostu bo podobno ten sterownik w mondeo jest mocno ograniczony. Gdzie szukać przyczyny ewentualnie co próbować podmienić ?

umcyk

Pokaż wykres z hamowni.
To że go podlał wcale nie musi być dobre.
Może DV pada, może grucha nie trzyma doładowania (często mają problem z serią, a co dopiero wzmocniony).
Miałem mapę zrobioną przez fordowego guru i też miałem takie wyniki.
Prawdopodobnie wgrał mi gotowca.
Wymieniałem katalizator na japoński KATANIMA, pojechałem do innego tunera, poprawił mapę i skończyliśmy na 279km/424Nm

Boxxer40

pierwszy wykres na serii gratach, a drugi wykres jak wymieniłem IC na fmica i wymieniłem uszczelke kolektora wydechowego

umcyk

Podłącz się z forscanem do auta i sprawdź jakie masz korekty.
Niby wykresy gładkie ale coś jakby słabo dmuchał.
U mnie 238KM to po pierwszej mapie u Heko było z serii 202KM.
Potem wymieniłem gruchę i wywaliłem kata i u innego tunera wyszło 279KM.
Podjedź na inną hamownię, jak masz blisko to podjedź do ECU MAJSTER w Radziejowicach (wspomnij że od umcyka z Łodzi jesteś)
Myślę że podoła zadaniu

Boxxer40

Korekty na pb to +7 a na gazie +10, +12. Ogólnie znalazłem dziurawy waż od góry przy samym turbo, majster źle mi nałożyl i skręcił wąz, parametry sie poprawiłym ale mimo IC lepszego jako tako szału nie ma z przyspieszeniem

Jak mogę Ciebie poprosić na priv, pozdrawiam