CB radio które wybrać czym sie sugerować przy kupnie???

Cinkciarz, 04.10.2010, 02:41 « poprzedni - następny »

Cinkciarz

Witam jak w temacie noszę się z zamiarem kupna CB radia ale kompletnie sie na tym nie znam wiec wolę się poradzić na forum. :D

Interesuje mnie CB takie zwyczajne nie jakies markowe niedrogie, takie zeby raczej nie szumiało dobrze odbierało nie wiem czy czegos nie pominalem w tym wątku proszę o radę ;) dzięx
Było Mondeo Mk3 2.0 TDCi ST  ...   a jest   ...   Pontiac Trans Am 5.7 GTA   ...    Vw Caddy 1.4  ...   Suzuki GSX-R K7 600

T

Najlepiej pojedź do jakiegoś sklepu/zakładu co się tym zajmuje i gdzie dobiorą Ci jakieś radio i antenę odpowiednie do Twoich potrzeb i zainstalują w aucie. Ogólnie lepiej kupić używane markowe niż nowe jakieś kiepskie. Jeśli chodzi o szumy to dobrze, żeby miało rf gain i squelch, czy jak to się tam nazywało.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Cinkciarz

Dorwałem jakieś forum opla w którym większość pisze że Uniden 520xl jak na początek w zupełności wystarczy

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://allegro.pl/uniden-pro-520-xl-radio-cb-nowe-i1258355757.html

teraz kwestia jaka antena??? interesuje mnie taka na magnes
Było Mondeo Mk3 2.0 TDCi ST  ...   a jest   ...   Pontiac Trans Am 5.7 GTA   ...    Vw Caddy 1.4  ...   Suzuki GSX-R K7 600

T

To jest niezłe radio ale nie ma chyba homologacji. Anteny Ci niestety nie doradzę, bo nie znam się na tym tak dobrze. Ja bym w Mondeo założył Trifleksa. Pasuje w miejsce fabrycznej anteny do radia i służy także jako antena do radia. Czyli nie rzuca się w oczy i nie trzeba bawić się z magnesem czy wiercić dachu. Tyle, że jest dość droga jak na swoje parametry.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://allegro.pl/antena-samochodowa-triflex-sirio-3-systemowa-i1249332496.html
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Cinkciarz

Cytat: Tomasz w 04.10.2010, 03:32
To jest niezłe radio ale nie ma chyba homologacji. Anteny Ci niestety nie doradzę, bo nie znam się na tym tak dobrze. Ja bym w Mondeo założył Trifleksa. Pasuje w miejsce fabrycznej anteny do radia i służy także jako antena do radia. Czyli nie rzuca się w oczy i nie trzeba bawić się z magnesem czy wiercić dachu. Tyle, że jest dość droga jak na swoje parametry.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://allegro.pl/antena-samochodowa-triflex-sirio-3-systemowa-i1249332496.html

interesuje mnie niedrogie radyjko wiec magnes niech bedzie. A ta homologacja jest konieczna ?? ktos to sprawdza????
Było Mondeo Mk3 2.0 TDCi ST  ...   a jest   ...   Pontiac Trans Am 5.7 GTA   ...    Vw Caddy 1.4  ...   Suzuki GSX-R K7 600

yoseph

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://allegro.pl/lafayette-ermes-z-antena-sirio-ml-145-142cm-lodz-i1245230027.html

Taki zestaw. Ja posiadam to radio ale z krótszą anteną by tylko 1m  też sirio.  W życiu na nic innego nie wymienię, bardzo czysty odbiór, słuchanie nie męczy tak jak w innych bo głośnik posiada więcej dołu. Wysokość i szerokość jest jak w normalnym radiu ale długość jest znacznie mniejsza. Jeśli radio zamontujesz tak, że głośnik będzie zatkany czymś miękkim, np. wepchniesz go między siedzenia może Ci się wydać że jest trochę zbyt cichy, to chyba jedyna wada.  
Z moją anteną do 8km czystej rozmowy, dalej już zaczyna szumieć, bardzo dobrze zrobiony autosquelch, na gruszce przyciski do zmiany kanałów i włączenia autosquelcha, do tego w prosty sposób zmnieniasz tryb pracy w "piątki" chyba tak to się nazywa, nie wiem w jakim systemie nadajecie w Norwegii, więc piszę o tym.
Pozdrawiam

ps. nie podałeś żadnej granicy cenowej więc wyjechałem z takim czymś:) zawsze można skompletować z inną anteną

wojoo

wszystko zalezy do czego potrzebujesz radia ... czy w trasy czy do miasta (uniden 520xl na poczatek jest idealny, sam go kiedys mialem) jesli tu i tu  to proponuje kupic 2,  do miasta (helikalna) a w trasy (np jak juz wspomniał o niej yoseph - sirio ml 145)

Przy zakupie tego unidena musisz brac pod uwage ze nie ma homologacji (ale i tak tego raczej nikt nie sprawdza) .
Radio jest fajne, małe i zgrabne, zwracaj szczególną uwage przy zakupie bo niektore dostępne nie sa przestrojone na naszą czestotliwość




Gdybys jednak jechal w kierunku W-wy i już byś zakupił jakieś radyjko to pomoge Ci dostroic antene z radiem
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"-Walter Röhl

Cinkciarz

w sumie muślałem o CB tak na zloty i na trasy bo po miescie raczej nie
Było Mondeo Mk3 2.0 TDCi ST  ...   a jest   ...   Pontiac Trans Am 5.7 GTA   ...    Vw Caddy 1.4  ...   Suzuki GSX-R K7 600

bluebob

Ja mam takie jak w moim podpisie i nie narzekam. Jak dla mnie w zupełności wystarczy. Mało z radia korzystam, bo i niewiele w długie trasy jeżdżę.
Ford Mondeo III '02r., wersja: liftback. Silnik: 1.8Pb (125KM), kolor: Oyster Silver Sahara. Wystrój wnętrza: Mars.
Midland Alan 78 Multi Plus B + Sirio AS-100 MAG.
Ford jest jak pudełko czekoladek. Nigdy nie wiesz na co trafisz!!!

wojoo

Cytat: bluebob w 04.10.2010, 20:33
Ja mam takie jak w moim podpisie i nie narzekam. Jak dla mnie w zupełności wystarczy. Mało z radia korzystam, bo i niewiele w długie trasy jeżdżę.

Ja używam zawsze jak gdzies jade, nieważne czy to jest trasa czy jazda po mieście - i tak sie przydaje
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"-Walter Röhl

yoseph

Ja używam innej niż tą co zaproponowałem w znalezionym zestawie. Moja ma 1m dlugości, jest czarna, zwarta zasięg i jakość transmisji jest na poziomie bardzo dobrym, wygląda idealnie na ciemnej foce.  
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://allegro.pl/antena-cb-sirio-omega-27-mag-sklep-krakow-fv-gw-i1240969074.html

Długo myślałem nad jakąś anteną helikalną, pożyczyłem jakąś "piranię" ze sklepu miała coś około 70cm, ładnie wyglądała ale pojeździłem chwilę i już wiedziałem że to tylko do miasta. Zasięg i jakość rozmów była jak najbardziej ok, ale taka antena poprostu wyje już od 70km/h, nie potrafiłbym tego zaakceptować, więc szybko ją oddałem i kupiłem SIRIO

wojoo

u mnie nic nie wyje nawet przy 200km/h ;)
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"-Walter Röhl

yoseph

co to za antena??? CHCĘ TAKĄ!!! gdzie ją stawiasz?  bo ja nie mam opcji postawienia na klapie bagażnika ;/

wojoo

antena helikalna "Pirat" stawiam ją w tylnym lewym rogu dachu
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"-Walter Röhl

yoseph

hmm, jutro spróbuję znaleźć w jakimś sklepie i potestować:)
----------------------------------------------------------
edit:
no i dupa blada, testowałem, wyje:/:/:/