Maxymalne prędkości na poszczególnych biegach w tdci

weksla, 09.10.2010, 02:00 « poprzedni - następny »

Cinkciarz

Cytat: weksla w 11.10.2010, 23:43
zrób zrób tylko żebyś dojechał cało:D

będę do Polski wracał z bratem ;) najwyzej bedzie trzymał camre ;) myśle że cały dojade co prawda słabe hamulce mam ale cos tam hamują ;) nowy zestawik czeka już w Polsce ;)
Było Mondeo Mk3 2.0 TDCi ST  ...   a jest   ...   Pontiac Trans Am 5.7 GTA   ...    Vw Caddy 1.4  ...   Suzuki GSX-R K7 600

Ry2y

Cytat: wilhelm w 10.10.2010, 21:26
No, dziwne to ale prawdziwe... ty masz przedlifta, ja mam polifta. może inne skrzynie dawali

edit: źle przeczytałem, chodziło mi o to że na 6 moge pojechac przy obecnej mocy tyle co na 5. Ciekawe jest to że przy 210 na 5 jest jeszcze lekki zapas  :evil:

W poliftach 6 bieg to jest podobno nadbieg. Mimo wszystko osiągniesz większą prędkość maksymalną na 5 biegu niż na 6. Szóstka służy tylko redukcji obrotów.

wojoo

Cytat: Ry2y w 23.10.2010, 22:06
W poliftach 6 bieg to jest podobno nadbieg. Mimo wszystko osiągniesz większą prędkość maksymalną na 5 biegu niż na 6. Szóstka służy tylko redukcji obrotów.

e, chyba cos ktos pierdoli bo jadac na 6 biegu bez problemu auto przyspiesza dość żwawo
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"-Walter Röhl

Ry2y

Cytat: wojoo w 23.10.2010, 22:22

e, chyba cos ktos pierdoli bo jadac na 6 biegu bez problemu auto przyspiesza dość żwawo
Próbowałeś zrobić maxa na 5 i na 6 biegu? Ja nie mam skrzynki szóstki, ale wiele osób potwierdzało, że szóstka jest słabsza niż piątka w 6-biegowych skrzyniach. Po prostu redukuje obroty.

wojoo

Cytat: Ry2y w 23.10.2010, 22:44
Próbowałeś zrobić maxa na 5 i na 6 biegu? Ja nie mam skrzynki szóstki, ale wiele osób potwierdzało, że szóstka jest słabsza niż piątka w 6-biegowych skrzyniach. Po prostu redukuje obroty.

nie mialem gdzie ale przy najbliższej okazji na pewno sprawdze
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"-Walter Röhl

weksla

na 5 wątpliwe że pojedziesz więcej niż 200, na 6 biegu w zasadzie zamykam budzik
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

heko

...prawie kazdy diesel pojedzie szybciej na najwyższym biegu...na niższym pójdzie wysoko na obroty, a tam mocy brak
Wypożycz FF RS 3 :D Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://gcscars.pl/
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.gcstuning.pl/
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://www.facebook.com/GCSTuning

wilhelm

Cytat: G-CS w 24.10.2010, 19:44
...prawie kazdy diesel pojedzie szybciej na najwyższym biegu...na niższym pójdzie wysoko na obroty, a tam mocy brak

trzeba by na rolkach sprawdzic ile na ktorym biegu leci ;]

Ry2y

Cytat: G-CS w 24.10.2010, 19:44
...prawie kazdy diesel pojedzie szybciej na najwyższym biegu...na niższym pójdzie wysoko na obroty, a tam mocy brak

w takim razie najwyraźniej pierdolę głupoty :) Sorki jak kogoś wprowadziłem w błąd. Jak mówiłem mam tylko 5 biegów i nie byłem w stanie potwierdzić osobiście zasłuchanych opinii. To jeszcze pytanko, w takim razie skrzynia szóstka ma poskracane przełożenia w porównaniu do piątki?

weksla

Cytat: Ry2y w 25.10.2010, 09:08
w takim razie najwyraźniej pierdolę głupoty :) Sorki jak kogoś wprowadziłem w błąd. Jak mówiłem mam tylko 5 biegów i nie byłem w stanie potwierdzić osobiście zasłuchanych opinii. To jeszcze pytanko, w takim razie skrzynia szóstka ma poskracane przełożenia w porównaniu do piątki?

Napewno ma krótsze przełożenia, w skrzyni 5 biegowej jedynka jest o wiele dłuższa niż megakrótka jedynka w 6
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

heko

...6 to takie 5.5 w pięciobiegowej...
Wypożycz FF RS 3 :D Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://gcscars.pl/
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.gcstuning.pl/
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://www.facebook.com/GCSTuning

T

Cytat: G-CS w 24.10.2010, 19:44
...prawie kazdy diesel pojedzie szybciej na najwyższym biegu...na niższym pójdzie wysoko na obroty, a tam mocy brak
Jeśli uda mu się osiągnąć daną prędkość obrotową, to pojedzie tyle ile z niej wynika. Przecież silnik jest sztywno połączony z kołami, nie ma możliwości żeby przy tej samej prędkości obrotowej i takim samym przełożeniu auto jechało z różną prędkością zależnie od mocy silnika. Jeśli silnik jest za słaby to po prostu nie osiągnie danej prędkości obrotowej na danym biegu. ;)

Co do tego, że prawie każdy diesel pojedzie najszybciej na najwyższym biegu to oczywiście racja. Zresztą bardzo mało jest aut, w których byłoby inaczej. Jeśli ktoś twierdzi, ze jego auto pojedzie szybciej na przedostatnim biegu to niech osiągnie na tym biegu prędkość obrotową przy której następuje odcięcie (lub taką, przy której auto przestanie przyspieszać) i wrzuci ostatni bieg. Jeśli rzeczywiście jest tak, że to auto osiąga prędkość maksymalną na przedostatnim biegu, to w tym momencie powinno zacząć zwalniać. Raczej w niewielu autach tak się stanie.

« Dodane: 26.10.2010, 05:00 »

Cytat: wilhelm w 24.10.2010, 19:53
trzeba by na rolkach sprawdzic ile na ktorym biegu leci ;]
Taki test nie ma sensu. Na hamowni każde auto osiągnie maksymalna prędkość na ostatnim biegu ze względu na brak oporu powietrza.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

wojoo

Cytat: wilhelm w 24.10.2010, 19:53
trzeba by na rolkach sprawdzic

proponuje wrotki .. bardziej stabilne sa ;)
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"-Walter Röhl

Arithel

Kotlet ale może się przyda

Mi na 6 biegu, przy silniku 130 koni, dobiłem do ~210-215 km/h. Na więcej już mi drogi nie starczyło :P

Polarny

Licznikowo czy GPSowo i na jakich kołach oraz czy było z górki czy nie.