ST220 Remont silnika, przywracanie mocy wyjściowej

Piotrek_rr, 10.10.2010, 10:09 « poprzedni - następny »

Piotrek_rr

Witam Was !

Mam STka z 2005 roku z przebiegiem 165000. Jak wiadomo samochody w miarę przebiegu tracą koniki spod maski.
Ponieważ nie jestem specjalistą chciałbym się Was zapytać co można by wymienić/zregenerować w silniku, żeby przywrócić albo zbliżyć się do wyjściowej mocy silnika ?

Szykuje się w przyszłym roku do modyfikacji silnika (dolot z przepustnicą 65mm, być może strojenie w V-Techu), ale najpierw chciałbym w miarę możliwości przywrócić to co fabryka dała :)

Jeżeli trzeba będzie coś wymienić to może zamiast fabrycznych części można wsadzić coś wzmocnionego ?


Z góry dzięki za sugestie i porady !!!

Petersan

hamowałeś go?
ile mocy/momentu uciekło?
pzdr
Peter

Piotrek_rr

Nie hamowałem, niestety nie mam porównania jak idzie nówka, bo kupiłem go z przebiegiem 130000 2,5 letni jeżdżony w Niemczech. Śmigam nim już 2 lata i pomyślałem, że przydały by się już jakieś modyfikacje  :D :D
Bierze mi trochę oleju, niedużo 0,5L na 10000, trochę się poci więc i tak uszczelka do wymiany. Pomyślałem o większym remoncie.

T

Cytat: Piotrek_rr w 10.10.2010, 10:09
Mam STka z 2005 roku z przebiegiem 165000. Jak wiadomo samochody w miarę przebiegu tracą koniki spod maski.
Ponieważ nie jestem specjalistą chciałbym się Was zapytać co można by wymienić/zregenerować w silniku, żeby przywrócić albo zbliżyć się do wyjściowej mocy silnika ?
Najpierw sprawdź czy silnik rzeczywiście stracił moc (na hamowni). Jeśli tak to sprawdź ciśnienie sprężania, jeśli będzie za niskie/nierówne na poszczególnych cylindrach to będzie to oznaczać kiepską kondycję silnika. Ale niekoniecznie musi tak być.

Tym co często wpływa na obniżenie mocy, a łatwo i stosunkowo tanio jest to naprawić to usyfiony dolot, zapchane katalizatory, nie do końca sprawne czujniki (szczególnie przepływomierz i sondy lambda).
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Piotrek_rr

Tomasz, a gdzie w Wa-wie najlepiej zhamować auto, i ewentualnie sprawdzić ciśnienie sprężania ? Oprócz sond lambda i przepływki (była czyszczona) jakie czujniki jeszcze brać pod uwagę ?

eng

0.5 na 10 tyś to dużo? To wręcz za mało :D Silnik o takiej mocy ma prawo brać pewne ilości oleju między wymianami.  Wymień filtr paliwa jeszcze jak już tak bardzo chcesz ;)

Piotrek_rr

Filtr paliwa wymieniany 2 lata temu. W sumie fakt trzeba go bedzie niedlugo wymienic :) Znalazlem hamownie niedalek mnie. Zwie sie Kreator Mocy. Wybiore sie tam, przetestuje bryke i bede wiedzial jak to jest z ta moca  :D