Sprzęgło ST170

yoseph, 11.10.2010, 14:10 « poprzedni - następny »

yoseph

Witam, ostatnio okazało się że sprzęgło w mojej foce powoli odchodzi na tamten świat, sytuację opisałem w temacie o moim focusie Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php/topic,616.15.html.  Krótko mówiąc, na wysokim biegu, kiedy silnik osiągnie już 2200obr  i moment robi się już dosyc duży  sprzęgło zaczyna się ślizgać, niezależnie od prędkości samochodu. Tamta sytuacja przyspieszyła tylko to co było nieuniknione;/ Teraz pytanie: może ktoś polecić jakiegoś mechanika w krakowie, który dobrze potrafi ogarnąć temat? Macie jakieś doświadczenia z tymi od ABC ford? Tomasz wspomniał już, że problem może być nie tylko z tarczami... jest sens wymieniać odrazu docisk? Znalazłem komplet sprzęgła LUK-a

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://moto.autocentrum.pl/sklep.php/pl,,,,,produkty,29,ford,2002,3572,komplet-sprzegla,6,sprzegla-uklad-napedowy,22,komplet-sprzegla,czesci-samochodowe.html

Będzie ok? Może w krakowie gdzieś regenerują sprzęgła razem z montażem?

Pozdrawiam
Adrian

T

11.10.2010, 14:17 #1 Ostatnia edycja: 14.12.2011, 03:42 by badger
Hm... Skoro komplet LUK-a kosztuje 500 zł to nie wiem czy bawiłbym się w regeneracje. Komuś coś nie wyjdzie i będziesz płacił drugi raz za robociznę. No chyba, że znajdziesz jakiś warsztat który zrobi Ci za jedną opłatą regeneracje i montaż i w razie czego będzie odpowiadał za wszystko. To wtedy miałoby może sens.

Poza tym wiesz, ze ten komplet nie zawiera chyba wysprzęglika? Bardzo możliwe, że i wysprzęglik będzie nadawał się do wymiany (można zwykle zmienić samo łożysko).
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

yoseph

W zasadzie to nie wiem co zawiera komplet, ale skoro piszą, że komplet to chyba nie same tarcze. Teraz pytanie, wysprzęglik to to samo co docisk?

T

Komplet to zawsze przynajmniej tarcza + docisk. Czasem też wysprzęglik. Ale patrząc na cenę wątpię, żeby tu był wysprzęglik.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

KLUSEK

Cytat: yoseph w 11.10.2010, 14:22
W zasadzie to nie wiem co zawiera komplet, ale skoro piszą, że komplet to chyba nie same tarcze. Teraz pytanie, wysprzęglik to to samo co docisk?

Nie, wysprzeglik to taka pompka, która emm wysprzęgla ;)

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


yoseph

Hmm jeśli chodzi po prostu o tzw. "pompę sprzęgła" jak to powiedział mechanik to mam dobrą:) było to oglądane przy okazji wymiany simerringu półosi. Nic nie cieknie, nie zaciera się

yoseph

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Przyjszło wczoraj nowe sprzęgło, jutro biorę kumpla na kanał i zabieramy się za wymianę:) Może przy okazji podmienię sprężarkę klimy na nową, bo obecna wyzionęła ducha.
W planach miałem też podmianę skrzyni biegów na krótszą mtx-75 z normalnej 2litrowej benzyny ale z tego co się dowiedzialem nie jest to całkowite plug&play więc temat został odłożony do wiosny.

T

A czym się różnią te skrzynie, ze to nie pnp?
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

yoseph

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://focusklubpolska.pl/showthread.php?t=45183

Szczegóły nie znane ale podobno jakiś mechanos to ogarnie, ja niestety dysponuję dwoma zestawami kluczy i kilkoma młotkami więc mi się nie uda;)

yoseph

No i dupa ze wszystkim... sprzęgło które przysłali nie pasuje, do tego po zdjęciu wszystkiego okazuje się że dwumasa rozerwana całkowicie, cały komplet sprzęgła i dwumasy poszedł do regeneracji. Dałem to do znajomego mechanika, który gdzieś tam odsyła dalej. Koszt zabawy 1200~1500+ montaż.

Lukasz-no1

Cytat: yoseph w 07.12.2010, 15:41
No i dupa ze wszystkim... sprzęgło które przysłali nie pasuje, do tego po zdjęciu wszystkiego okazuje się że dwumasa rozerwana całkowicie, cały komplet sprzęgła i dwumasy poszedł do regeneracji. Dałem to do znajomego mechanika, który gdzieś tam odsyła dalej. Koszt zabawy 1200~1500+ montaż.
no i jak w tej reklamie ''stary ladnie cie rombia na tym...''

Piszesz ze dwu mas poszedl sie je...

A ze zdjecia jakie podales wynika ze tarcza jest z tlumikiem drgań a docisk nie ma samo regulacji więc jak to na pasować. . .   Dalej, nie ma czegoś takiego jak regeneracją dwu-masy..

Pozdro
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"-Walter Röhl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.adrenalinemotorsport.pl/?id=24&ial=298 :D
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.adrenalinemotorsport.pl/zdjecia-uzytkownikow/z,ford-focus-ii-st225 :]

yoseph

Możliwe że mnie rombią. Nie widzialem wcześniej sprzęgła w moim focusie więc co się dziwisz że nie poznałem odrazu..
Racja nie pomyślałem, że jeżeli jest dwumasa to nie ma tlumików drgań. Podszedłem do tematu z dwoma kompletami dobrej jakości kluczy, ogrzewanym garażem z kanałem, i dwoma koziołkami.
Fakt jest taki że dzisiaj odebrałem wszystko, sprzęgło dziala zupełnie inaczej, chodzi miękko, bierze od samej podłogi, nie ma żadnego z dźwięków które slyszałem wczesniej i na 100% pochodziły od dwumasy, widzialem przed montażem na własne oczy wymienione  "gumowe" łączniki w dwumasie, razem ze sprężynami. NA RAZIE działa:) Samochód bardziej ochoczo reaguje na wciśnięty gaz. Nie mowię tu o czasie do 100 bo to nie mogło się zmienić. Może to tylko moje odczucie ale teraz samochód aż zachęca do deptania gazu.... chyba że to przez to ze nie miałem go 2 tygodnie prawie.

Zobaczymy ile pożyje
Pozdrawiam.

T

Cytat: yoseph w 18.12.2010, 01:27
Nie mowię tu o czasie do 100 bo to nie mogło się zmienić. Może to tylko moje odczucie ale teraz samochód aż zachęca do deptania gazu....
Mogło. ;) Przecież jeśli sprzęgło się ślizga to znaczy, że nie jest w stanie przekazać całego momentu z silnika do skrzyni (i dalej na koła).
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

yoseph

Tomasz oczywiście:) to był taki mój baaaaaaaardzoo szeroki skrót myślowy:) ( często takie nieświadomie stosuję) chodzi o porównanie z tym co było zanim sprzęgło zaczęło się ślizgać, a wtedy kiedy już dwumasa była z...epsuta:)

mariost

yoseph, furarz odebrany? walka ze sprzęgłem wygrana?