Przepływki w V6 - SWAP V6=>ST200

gorilla666, 11.10.2010, 23:04 « poprzedni - następny »

T

Cytat: gorilla666 w 19.11.2010, 11:57
moj kolo rozmawial z gosciem z Superchipsa i ten stwierdzil ze to w zasadzie typowa mapa od st200 :)
Dobrze wiedzieć. :)

Cytat: gorilla666 w 19.11.2010, 11:57
a ESP  nie dziala  :D bynajmniej na razie ,na kompie wyrzuca dwa błedy nieznane ESP i ABS
To, że ESP nie działa to mnie nie dziwi, bo w mk2 go przecież nie było... więc wątpię, żeby w ogóle zadziałało. :/ A co do ABS-u to też zupełnie nie działa?
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

MAG

Cytat: Tomasz w 19.11.2010, 11:14
...
Turbo włóż. ;)
hmmm, fajnie by było, ale kosztowo to "ździebko" więcej niz nawet taka zabawa jaką ewentualnie biore pod uwagę ...  :D
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

gorilla666

Cytat: Tomasz w 19.11.2010, 12:01
Dobrze wiedzieć. :)
To, że ESP nie działa to mnie nie dziwi, bo w mk2 go przecież nie było... więc wątpię, żeby w ogóle zadziałało. :/ A co do ABS-u to też zupełnie nie działa?

no ale ESP nie ma nic wspolnego z kompem silnika a to jedyna rzecz ktora ulegla wymianie z MK3 na MK2,dziwnym jest ze komp wywala "nieznany blad systemu ABS/ESP" dokladnie to dwa takie komunikaty ...
Adam  603-78-75-73

T

Cytat: gorilla666 w 20.11.2010, 16:21
no ale ESP nie ma nic wspolnego z kompem silnika a to jedyna rzecz ktora ulegla wymianie z MK3 na MK2,dziwnym jest ze komp wywala "nieznany blad systemu ABS/ESP" dokladnie to dwa takie komunikaty ...
Może się mylę, ale wydaje mi się, że w mk3 kontrola trakcji jest zintegrowana z ESP, a kontrola trakcji przymula przecież silnik opóźniając zapłon i chyba też odcinając paliwo. A to musi raczej robić za pośrednictwem ECU, bo jak inaczej?
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

gorilla666

Cytat: Tomasz w 20.11.2010, 17:29
Może się mylę, ale wydaje mi się, że w mk3 kontrola trakcji jest zintegrowana z ESP, a kontrola trakcji przymula przecież silnik opóźniając zapłon i chyba też odcinając paliwo. A to musi raczej robić za pośrednictwem ECU, bo jak inaczej?

no wlasnie na to pytanie nie ma odpowiedzi w 100 % pewnej..kazdy mowi co innego-jaw wiekszosci glosy mowia ze komp nie ma nic wspolego-jak pisalem powyzej ale ja coraz bardziej skłaniam sie do odpowiedzi ze jednak ma..... chociaz teoretycznie sterownik ESP i ABS jest w pompie i to pompa zlicza i przyhamowuje kola w przypadku zagrozenia utraty toru jazdy... ale z drugiej stronytak jak pisales przymulenie sprzetu przy poslizgu kol przednich nastepuje przez odciecie wahy ztego co pamietam wiec musi tym sterowac komp...idac dalej tym tropem wszystkie piny kompa z ST200 pokrywaja sie z pinami kompa mk3 V6  jedyny problem to taki ze brak pinow(bodajże 2 lub 3)odpowiadajacych za komunikacje kompa z licznikem tzn one sa wyprowadzone w ST200 ale czy to mozliwe ze zrobili cos przyszlosciowego? next misja przy aucie to wlasnie weryfikacja tych sygnalow co tam dokladnie wychodzi ale to niestety musi poczekac bo musze najpier jedno TDCI wskrzesic i  jeden motorek Vkowy doprowadzic do ładu....
Adam  603-78-75-73

T

Kontrola trakcji korzysta z ECU praktycznie na 100%, bo jak inaczej miałaby działać? Przecież ona z hamulców korzysta dopiero w ostateczności, gdy przymulenie silnika innymi metodami jest niewystarczające. Jeśli, tak jak myślę, w mk3 jest ona częścią ESP to najprawdopodobniej kontroli trakcji nie uda Ci się zrobić przy ECU z ST200.

Prędzej może z ABS dałoby się powalczyć...
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

gorilla666

juz przed sama operacja mialem wlasnie obiekcje co do ESP a co za tym idzie trakcji i ABSu....

dam znac jak zakoncza sie boje NA RAZIE jak pisalem troszke innych spraw jest do ogarniecia.....
Adam  603-78-75-73

T

Mam nadzieję, że uda Ci się ten ABS jakoś uruchomić, ogólnie projekt bardzo ciekawy, trzymam kciuki za niego. ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

gorilla666

jak mowilem bede w tym watku  pisal o nowych "osiagnieciach "  w tym wyzwaniu  :D
Adam  603-78-75-73

gorilla666

lekko odgrzewam kotleta :)


przy chwili czasu  sprawdzilismy czy da sie utrzymac kompa st200 w tym modzie ale niestety  NIE

komp od ST200 nie czyta cana wiec lipa byłaby z ABS/ESP....

wraca wiec fabryczna instalka silnika mk3+komp  od zwylkaj Vki mk3,coprawda instalka bedzie lekko drzebnieta zeby zachowac altka z mk2 a po dopracowaniu calosci auto pojdzie na strojenie,jak NA RAZIE najlepszy mod  ktory polecam kazdemu to wywalenie wudechu-wierzcie mi bez wydechu auto naprawde jest rakieta :)
Adam  603-78-75-73