[MK3] zdechły tylne zaciski

Ry2y, 15.10.2010, 17:55 « poprzedni - następny »

Ry2y

15.10.2010, 17:55 Ostatnia edycja: 20.07.2011, 13:51 by badger
Moje tylne zaciski nadają się do wymiany/regeneracji. Moje mk3 bylo jedne z pierwszych schodzących z linii produkcyjnej (listopad 2000) Podobno po którymś lifcie poprawiono zaciski. Czy podpasują plug&play do mojego egzemplarza? A może nie warto i oddać je po prostu do regeneracji?

wojoo

Cytat: Ry2y w 15.10.2010, 17:55
Moje tylne zaciski nadają się do wymiany/regeneracji. Moje mk3 bylo jedne z pierwszych schodzących z linii produkcyjnej (listopad 2000) Podobno po którymś lifcie poprawiono zaciski. Czy podpasują plug&play do mojego egzemplarza? A może nie warto i oddać je po prostu do regeneracji?

zaciski poprawiono dopiero po 2004 r chyba wrzesien ;)

Czyli najlepiej szukac zacisków od 2005 w góre
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"-Walter Röhl

Ry2y


eng

Hmm...pierwsze słyszę, żeby zaciski się czymś różniły. Moje też miały problemy z odbijaniem sprężyny od ręcznego więc poddałem je regeneracji. 40 zł zestaw naprawczy plus robocizna i od prawie roku jest ok.

Jendrekmak

tak, zmiana była 09.2004 i się różnią znacznie więc wypada znać datę produkcji auta - zwłaszcza z 2004 roku
Mondeo mk3 2004 2,0 TDCI 152KM 350Nm kombi ST look, ham. FF2 ST225, Eibach Pro -30

Lasko1990

Jakby ktoś miał do sprzedania to kupie lewy tylny zacisk od polifta. Bo prawy już mam :D

auchim

klocki też są inne z tego co kojarzę

weksla

oczywiście że były inne i znacznie je usprawniono konstrukcyjnie zaciski po 9.2004 raczej sie nie zapiekają. A oto różnice:
(to wersja kombi)

tylne zaciski (przedlift)

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



tylne zaciski (polift)

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Dla mnie różnica jest znacząca np w hamulcu ręcznym. A najlepsze jest to że za komplet dałem 100zł:D

« Dodane: 27.06.2011, 23:13 »

Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

Jendrekmak

pokaż mi mechanizm ręcznego wyjęty z zacisku do porównania to się zobaczy czy coś poprawili. generalnie zaciski poliftowe są młodsze więc mniej z nimi problemów
Mondeo mk3 2004 2,0 TDCI 152KM 350Nm kombi ST look, ham. FF2 ST225, Eibach Pro -30

weksla

a myślisz, że chce mi się ściągać koło i wyciągać linkę?? No coś ty:D
Nie zgodzę się z Tobą, ponieważ problem zapiekania tylnych zacisków znany był zaraz na początku produkcji skoro mdo weszło powiedzmy w 2001 a w 2004 już zaciski zmienili znaczy że już wtedy czyli po 3 latach były z nimi problemy. Dziś mamy 2011 a auta od września 2004 jeżdżące na poliftowych zaciskach raczej problemu z zapiekaniem nie mają, a nawet jak się zdarza to sporadycznie.
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

T

A jak wypada porównanie wielkości klocków pomiędzy przedliftowymi i poliftowymi?
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Jendrekmak

te po 09.2004 wydają się być krótsze. tarcze są te same więc wysokość klocka tez taka sama
Mondeo mk3 2004 2,0 TDCI 152KM 350Nm kombi ST look, ham. FF2 ST225, Eibach Pro -30

sly100jak

klocki co do powierzchni praktycznie te same,
tylko różnią się mocowania,
klocki po FL mają prostokątne mocowania i poruszają się w jarzmach po specjalnych blaszkach,
klocki przed FL mają mocowania pół okrągłe i wchodzą od razu w jarzmo - co mogło być przyczyną zapiekania się,
stwierdzono też różnice w średnicy tłoczków
średnica tłoczków zacisków po liftowych jest 2 mm większa niż przed liftowych,
nie jestem pewien kto jest producentem zacisków przed FL, ale po lift to już BOSCH
wkręcanie tłoczka zacisków przd FL jest za pomocą imbusa, po FL za pomocą klucza z dwoma bolcami


weksla

przedlift też bosch
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

wilhelm

Cytat: weksla w 27.06.2011, 22:54Dla mnie różnica jest znacząca np w hamulcu ręcznym. A najlepsze jest to że za komplet dałem 100zł:D


Gdzie tak tanio kupiłeś?