Instrukcja przerobienia lamp xenonowych na bi-xenonowe

nokitel, 19.10.2010, 17:52 « poprzedni - następny »

nokitel

Za te pieniążki też bym to zrobił :) kupił lampy cale na allegro i wyciągnął maskownice :) Szukać szukać szukać na allegro

zbylu

Cytat: nokitel w 05.11.2010, 12:49
Za te pieniążki też bym to zrobił :) kupił lampy cale na allegro i wyciągnął maskownice :) Szukać szukać szukać na allegro

A mam pytanko czy te maskownice trzeba wycinać czy są one osobno bo tu widać jakby to była całośc razem z odbłyśnikiem?

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.

--------
zByLu - black panther

nokitel

maskownice tego typu montowane są do soczewki i by je zdemontować trzeba wykręcić soczewkę lub rozkleić lampę i odczepić je od soczewki.

gorilla666

Panowie...

akurat jestem na etapie wszczepu soczewek  od Tourana oczywiscie tych bi :)
bo sa to najlepszej jakosci soczewy-bez urazy ale te nr 1 z opisu kolegi to szajs pierwsza liga.....

zdjecie wklejone powyzej z nicie z Allegro auto-jur to koles ktory diluje  oswietleniem od lat,przywoza mu chłopaki z gieldy lampy potłuczone a on sprzedaje soczewy wiec jest mocno w temacie bo siedzi w tym od lat-swoja szosa spoko koles-znam osobiscie go i to on  wlasnie polecil mi te soczewy od tourana,kpl u niego kosci 100 :) oczywiscie stan idealnym-moje sa w 2008 roku,faktem jest ze nie pasuja tak plug&play jak te NR1 z opisu ale trwałosc przerobki miala dla  mnie kluczowe znaczenie :)  coprawda nie postykałem jeszcze do kupy-NA RAZIE psuje ringi,obudowy palnika,odblaski itd uparłem sie ze musze miec ringi :) temat w fazie testow 
Adam  603-78-75-73

nokitel

kolego mylisz się i twój kolega "znawca". Strasznie dziwne że najdroższe i najlepsze aura posiadają według ciebie badziewne soczewki, ta numer 1 montowana jest np. w najnowsze Audi A6, A8, najnowsze mercedesy CLS, SLK, E, S, Majbach ... I w autach za 250-500 tyś stosują badziewne soczewki? Nie próbuj proszę wmawiać mi że te z tourona za 120tyś. są lepsze ... Te soczewki nr.1 to jedne z najlepszych soczewek na rynku a ich minusem jest jedynie rozmiar. Skoro masz dostęp do różnych rodzajów soczewek to sprawdź je i przetestuj a nie wygadujesz bzdury. Ja już miałem u siebie zamontowane chyba każde dostępne na rynku soczewki bi-xenonowe i przetestowałem każdą z nich po kilka dni. Na koniec wybrałem te nr1 wyciągnięte z rozbitych lamp merca S500 z 2009r.

Do opisu wybrałem według mnie 2 najlepiej świecące i najbardziej dopasowane soczewki do naszych lamp.

gorilla666

wiesz,z natury nikomu nic nie udowadniam na siłe  :)

sam napisałes cytuje "Soczewka 1 stosowana między innymi w Audi A5, A6, A8, Mercedes C, E, S, CLS, CLK, SLK, Opel Vectra, Astra, oraz inne z lat 2006-2010"  czyli Astra ma takie same soczewki jak auta z najwyzszego segmentu ?  8)

pozatym gosc siedzacy w branzy  kupe czasu chyba ma jakas tam wiedze na ten temat.... problem soczewek nr 1 jest cienka blaszka ktora sie przegrzewa -to opinia ktora usłyszalem i na chwile obecna tego sie trzymam-jak za rok zdemontuje soczewki to zobacze jaka naprawde jest ich jakosc  :)
Adam  603-78-75-73

nokitel

Soczewkę 1 miałem już z 2004r. z A6 czyli 6 letnią polską tzn 6 lata ciągłego świecenia i wyglądała prawie idealnie (niewielkie odbarwienie) ... a te w tourona, passata itp. z tego co pamiętam są plastikowe. Nasze standardowe soczewki plastikowe w polskich warunkach tzn jazda na włączonych światłach w dzień i w nocy sprawia że żywotność wynosi około 3-5 lat po czym odblask nadaje się jedynie do regeneracji. Niestety ale plastik na dłuższą metę nie daje sobie rady.

Dlatego niech każdy sam zadecyduje co uważa za słuszne i lepsze. Parę tych soczewek miałem z różnych roczników i widziałem jak wyglądają po 2 - 3 latach użytkowania.

Dla mnie najważniejsze w tym przedsięwzięciu jest jak najlepszy efekt na drodze. Ja wybrałem i zamontowałem soczewkę nr1. Każdy ma prawo mieć inne zadnie i zamontować co uważa za słuszne.

gorilla666

dokladnie,chodzi tylko o to zeby ksenon byl ksenonem a nie jakims tam swiecidełkiem  :)
Adam  603-78-75-73

zbylu

Witam

Mam pytanko do znawców. Jak jest realizowana różnica pomiędzy lampami angielskimi i europejskimi w xenonie - chodzi o snop światła. Czy jest to realizowane samą soczewką czy też konstrukcją lampy?

Pozdr.
--------
zByLu - black panther

nokitel

Dokładnie to przesłoną czyli jednym z elementów soczewki. Mówiąc krótko to możesz kupić angola i wymienić soczewki na europejskie i będzie ok.

zbylu

Cytat: nokitel w 11.11.2010, 16:30
Dokładnie to przesłoną czyli jednym z elementów soczewki. Mówiąc krótko to możesz kupić angola i wymienić soczewki na europejskie i będzie ok.

Dzieki to mnie pocieszyłeś  :D No to zabiore sie za robote w takim razie. Jak dokończe dzieła to sie pochwale  ;)
--------
zByLu - black panther

fxgold

witam wszystkich
tak czytam ten wątek i zastanawiam się jak to się ma do przepisów kodeksu drogowego, gdzie wyraźnie pisze że zabronione jest przerabianie oświetlenia samochodu własnie w takim sensie jak robicie to Wy.
może się mylę ale na 99% jestem pewny że to niezgodne z KD. ciekawe co na to diagnosta, bo bez urazy ale tylko ślepy nie pozna że są pozmieniane lampy i całe ich wnętrze.

Cinkciarz

Cytat: fxgold w 06.01.2011, 00:34
witam wszystkich
tak czytam ten wątek i zastanawiam się jak to się ma do przepisów kodeksu drogowego, gdzie wyraźnie pisze że zabronione jest przerabianie oświetlenia samochodu własnie w takim sensie jak robicie to Wy.
może się mylę ale na 99% jestem pewny że to niezgodne z KD. ciekawe co na to diagnosta, bo bez urazy ale tylko ślepy nie pozna że są pozmieniane lampy i całe ich wnętrze.

róznica jest tylko taka że w przerobionych lampach nie ma samopoziomowania natomiast podstawą sa spryskiwacze na co przeważnie zwracają uwage na przegladzie jeżeli ma sie xenony
Było Mondeo Mk3 2.0 TDCi ST  ...   a jest   ...   Pontiac Trans Am 5.7 GTA   ...    Vw Caddy 1.4  ...   Suzuki GSX-R K7 600

nokitel

jest to niezgodne z prawem ale na pewno jest to mniejsza szkoda jak zestaw hida. My nie przerabiamy wstawiając jakiegoś szita bez homologacji co będzie każdego razić tylko wymieniamy soczewki na większe pozbawione wad. Moim zdaniem taka zabawa nie przynosi szkód innym a poprawia życie nam

T

Jestem ogólnie przeciwny wszelkim wiejskim przeróbkom oświetlenia, ale tutaj zmieniamy cały, kompletny zespół świecący (odbłyśnik, soczewka, palnik), nie jest to więc żadna rzeźba i taki reflektor będzie świecił identycznie jak ten, z którego te części pochodzą. Po prostu demontujemy stare elementy i w ich miejsce montujemy nowe, lepsze. Część reflektora która pełni jedynie funkcje estetyczne, wymieniamy wszystkie elementy które uczestniczą w formowaniu strumienia świetlnego.

Nie jest to pewnie zgodne z literą prawa, podobnie jak wiele innych przeróbek, ale taka modyfikacja wykonana poprawnie nikomu nie szkodzi.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club