Instrukcja przerobienia lamp xenonowych na bi-xenonowe

nokitel, 19.10.2010, 17:52 « poprzedni - następny »

nokitel

może ktoś ma jakiś pomysł dlaczego parują lampy ? Porządnie sklejone a i tak delikatnie zaparowały :( Nie mam pomysłu którędy może sie dostać woda lub pod inną postacią wilgoć w lampie.

KLUSEK

A nie zatkałeś odpowietrzników w lampie ?
Ludzie mylnie sądzą, że lampa powinna być hermetyczna, a nie są, zawsze posiadają odpowietrzniki.

nokitel

wiem i były sprawdzane - podobno jest wszystko z nimi ok

wilhelm

23.10.2011, 14:58 #63 Ostatnia edycja: 23.10.2011, 17:11 by badger
Cytat: jedros1 w 22.10.2011, 00:10
Dla nie wtajemniczonych chodzi o moje (nowe) Lampy :P
Z czego to są maskownice?

jedros1

Renault Laguna '08 ( Byle nie z wersji Coupe )

kogutu

Witam, Czy takie soczewki nadadzą się do przeróbki:
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://allegro.pl/soczewki-bi-xenon-d1s-d2s-i1888553215.html

Przeglądam cały czas alledrogo i nie moge nigdzie znaleźć jakiejść konkretnej soczewki która się nada:/

nokitel

podobne do tych z mondeo mk4 ... dość kiepskie nie polecam osobiście

jedros1

Szukaj od Audi Q7 Pięknie świecą

« Dodane: 28.10.2011, 14:39 »


Ry2y

Szukam maskownic do tych soczewek z Q7. Widzę że to większy problem znaleźć niż same soczewki :)
Mondeo 2.0 TDDi: Hybrydowe turbo GT18/20 | Decat | Większy intercooler | Bilstein & Eibach Pro Kit | Wskaźniki: Turbo + Volt | K&N 57i | Black eyes
Aktualny wynik: 152KM i 370Nm by Heko

T

A seryjnych maskownic nie da się przerobić? Z tego co przymierzałem na starej lampie to -- chyba! -- dałoby się.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Ry2y

No uważam że jakby ładnie rozwiercić to ryflowane szkiełko...
Tu u rc23 jest chyba tak zrobione. Fajnie to wygląda:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.

Mondeo 2.0 TDDi: Hybrydowe turbo GT18/20 | Decat | Większy intercooler | Bilstein & Eibach Pro Kit | Wskaźniki: Turbo + Volt | K&N 57i | Black eyes
Aktualny wynik: 152KM i 370Nm by Heko

T

Całkiem dobrze to wygląda, ale wypadałoby zrobić jeszcze coś z tym żółtawym ringiem. Może cienka warstwa niebieskiego lakieru? Tylko czy to w ogóle wykonalne garażowymi metodami biorąc pod uwagę fakt, że całość rozgrzewa się podczas pracy do dość wysokich temperatur...
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Ry2y

No właśnie... też się nad tym zastanawiam. Będzie mi to ciężko wykonać chyba, bo nie wiem z czego jest to szkiełko. Trzeba by jakoś rów Nmko powiększyć otwór. Wygląda to trochę jak angel eyes z BMW, ale mi się podoba. Co do farb... czy żarnik xenonowy bardziej nagrzewa niż halogenowa żarówka?
Mondeo 2.0 TDDi: Hybrydowe turbo GT18/20 | Decat | Większy intercooler | Bilstein & Eibach Pro Kit | Wskaźniki: Turbo + Volt | K&N 57i | Black eyes
Aktualny wynik: 152KM i 370Nm by Heko

hashenty

Cytat: Ry2y w 24.02.2012, 16:06
Co do farb... czy żarnik xenonowy bardziej nagrzewa niż halogenowa żarówka?

Nie, temperatura palnika jaką wytwarza podczas pracy jest dużo niższa niż tradycyjnej żarówki halogenowej.

Ry2y

Właśnie też mi się tak wydawało, że xenon bardziej przypomina jarzeniówkę...
Mondeo 2.0 TDDi: Hybrydowe turbo GT18/20 | Decat | Większy intercooler | Bilstein & Eibach Pro Kit | Wskaźniki: Turbo + Volt | K&N 57i | Black eyes
Aktualny wynik: 152KM i 370Nm by Heko