Sprężyny Weitec FO 504F (30/30)

GaBB, 23.10.2010, 22:09 « poprzedni - następny »

GaBB

Słuchajcie, pojawiła się tania oferta sprzedaży sprężyn Weitec FO 504F (30/30) do kombi mk3.
Ktoś coś wie o tych sprężynach? przy seryjnych amortyzatorach to ma sens bycia w ogóle?
Są z roku 2004, w stanie dobrym, jakieś obdrapania i ponoć tylko punktowo, powierzchniowo rdza sie pojawia.
Warto?
fotki:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.

-----
Pozdrawiam,
Marcin

T

Niech Ci fotkę pokaże jak auto stało, bo obawiam się, ze przy 30/30 możesz mieć efekt przodu wyższego niż tył.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

GaBB

Właśnie zdaje się, że nie ma fotek...przy 30/30 może być taki efekt mówisz? raczej 30/40 powinny być sprężyny ?
-----
Pozdrawiam,
Marcin

T

Cytat: GaBB w 23.10.2010, 22:40
Właśnie zdaje się, że nie ma fotek...przy 30/30 może być taki efekt mówisz? raczej 30/40 powinny być sprężyny ?
Może, ale nie musi... bo z tymi oznaczeniami różnie bywa. Może na zachodnich forach poszukaj, Weitec to znana firma, może ktoś jakieś fotki wrzucił. Mówię o tym dlatego, że widziałem kombi z FK bodajże 35/35 i stało właśnie dziwnie, tak jakby na tyle lekko przysiadło.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Cinkciarz

Cytat: Tomasz w 23.10.2010, 23:12
Może, ale nie musi... bo z tymi oznaczeniami różnie bywa. Może na zachodnich forach poszukaj, Weitec to znana firma, może ktoś jakieś fotki wrzucił. Mówię o tym dlatego, że widziałem kombi z FK bodajże 35/35 i stało właśnie dziwnie, tak jakby na tyle lekko przysiadło.


No przecie Gabb nie będzie kartofli woził żeby mu tył siadał on ma kombi tak dla ozdoby ;)
Było Mondeo Mk3 2.0 TDCi ST  ...   a jest   ...   Pontiac Trans Am 5.7 GTA   ...    Vw Caddy 1.4  ...   Suzuki GSX-R K7 600

T

24.10.2010, 04:55 #5 Ostatnia edycja: 24.10.2010, 05:39 by badger
Cytat: Cinkciarz w 24.10.2010, 04:48
No przecie Gabb nie będzie kartofli woził żeby mu tył siadał on ma kombi tak dla ozdoby ;)
No dobra, ale ja mam -40/-30, w dodatku są to sprężyny dedykowane do wszystkich silników benzynowych w kombi (a V-ka jest z nich najcięższa), a mimo wszystko wizualnie przód jest tylko nieznacznie niżej niż tył. Oczywiście mówię o pustym aucie, nawet bez koła zapasowego (po co mam je wozić jak nie da się założyć na przednią oś?). Więc jest spore ryzyko, ze przy sprężynach -30/-30 nie będzie to wyglądało zbyt dobrze.

« Dodane: 24.10.2010, 05:39 »

Znalazłem fotkę na -35/-35 (oczywiście na weitecu nie musi być tak samo!):

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



A tu mój na -40/-30 dla porównania (niestety nie mam wyraźnej fotki zupełnie z boku).

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Cinkciarz

Cóż mogę powiedzieć  :/ faktycznie dziwnie to wygląda i ten przód taki podniesiony to w momencie jak bedzie ruszał samochodem to efekt bedzie taki jakby mial drakstera i jeszcze bardziej sie mu podniesie
Było Mondeo Mk3 2.0 TDCi ST  ...   a jest   ...   Pontiac Trans Am 5.7 GTA   ...    Vw Caddy 1.4  ...   Suzuki GSX-R K7 600

GaBB

No wysłałem kolesiowi prośbę o zdjęcia jak miał je założone u siebie w aucie. Ma coś przysłać, w każdym razie pisał, że auto stało mu równo i nie było efektu uniesionego przodu, sprężyny sa "dedykowane" do kombi v6 i tdci...tyle sie dowiedziałęm
-----
Pozdrawiam,
Marcin

wilhelm

A czy sprężyny eibacha nie obniżają czasem -40/-35?

Lukasz-no1

Cytat: Tomasz w 24.10.2010, 04:55
nawet bez koła zapasowego (po co mam je wozić jak nie da się założyć na przednią oś?).
Leże  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.

"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"-Walter Röhl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.adrenalinemotorsport.pl/?id=24&ial=298 :D
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.adrenalinemotorsport.pl/zdjecia-uzytkownikow/z,ford-focus-ii-st225 :]

wilhelm

Cytat: Lukasz-no1 w 24.10.2010, 19:17
Leże  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Chciałbym go widziec jak rozwali sobie tylną oponę  :evil:

Lukasz-no1

Czy przednia czy tylna co to za różnica.  ;)
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"-Walter Röhl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.adrenalinemotorsport.pl/?id=24&ial=298 :D
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.adrenalinemotorsport.pl/zdjecia-uzytkownikow/z,ford-focus-ii-st225 :]

GaBB

No i dostałem zdjęcia mk3 na tych sprężynach przy seryjnym zawieszeniu. Nie wiem tylko czy koleś miał nivo z tyłu czy nie. Coś tył jest wysoko w porównaniu z przodem...Co myślicie?

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.

-----
Pozdrawiam,
Marcin

auchim

no wysoko, nivo ponoć nie idzie z krótszymi sprężynami nie wiem może właściciel tego mondka postanowił udowodnić że się da i dlatego tak stoi ???

wojoo

albo wlasnie dlatego je sprzedaje ;)
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"-Walter Röhl