Ford Mondeo 2,0 TDCi

Cinkciarz, 17.05.2010, 13:10 « poprzedni - następny »

eng

Byleś tylko nie przekonbinował z tymi TYLNY mi blendami :D Marcin wie o co chodzi.

Cinkciarz

I jak chlopaki ma ktoś taki czyściutki silnik jak ja???  8) wygląda jak nowy suchutki płyn K2 do mycia silnika i karcher zrobiły swoje  8) 8) 8) 8)

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


URL=Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://img807.imageshack.us/i/p7263276bb.jpg/]

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.

[/URL]

reanimacja mojego zderzaka

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Było Mondeo Mk3 2.0 TDCi ST  ...   a jest   ...   Pontiac Trans Am 5.7 GTA   ...    Vw Caddy 1.4  ...   Suzuki GSX-R K7 600

eng

Wygląda jak nówka. Nowy z ubezpieczenia sprzedaj ten zostaw i ciesz się kasiorką :D:D:D A do silniczka to zaraz po polerce felg będzie to druga rzecz jaką musisz mi pomóc zrobić przy aucie.

Polarny

Cinkciarz - nie obraź się, ale co do mycia silnika, to pieknie teraz wychodzą Ci rudawe elementy. Np. filtra paliwa, listwa CR, obudowa silnika pod kolektorem dolotowym, końcówka ERG, śruby na mocujące w całym silniku. Aż strach pomyśleć w jakim stanie masz teraz koła przy wieloklinie.
Ogólnie silnik czysty to wcale nie jest tak super - lekkie wybrudzenie go zabezpiecza przed rudą. Bo niestety wysoka temperatury pracy powoduje, że ruda ma świetne warunki do rozwoju. Ja swojego nie tknę. Czyścić można, ale szmatką niektóre elementy.

A tak btw - co to za silnik bez przepływki?  ??? ??? ??? ??? To co Ci steruje ERG?

KLUSEK

27.07.2010, 09:02 #124 Ostatnia edycja: 27.07.2010, 10:24 by KLUSEK
Kup oslone na silnik, wyglada jak jakas aparatura medyczna a nie jak TDCI :P

Cinkciarz

Cytat: KLUSEK w 27.07.2010, 09:02
Kup oslone na silnik, wyglada jak jakas aparatura metyczna a nie jak TDCI :P

kiedys pomysle o osłonie umyłem silnik bo kto by nie popatrzyl pod mache to mowil ze tu mi cieknie tam leje a silnik byl "spocony" resztkami oleju który podczas dolewania gdzies sie wylał i niezbyt milo to wyglądało. Niestety mój TDCi był tak wyposażony bez pokrywki ;(

taka pokrywka byłaby mile widziana :D

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



« Dodane: 27.07.2010, 09:50 »

Cytat: Polarny w 27.07.2010, 08:20
Cinkciarz - nie obraź się, ale co do mycia silnika, to pieknie teraz wychodzą Ci rudawe elementy. Np. filtra paliwa, listwa CR, obudowa silnika pod kolektorem dolotowym, końcówka ERG, śruby na mocujące w całym silniku. Aż strach pomyśleć w jakim stanie masz teraz koła przy wieloklinie.
Ogólnie silnik czysty to wcale nie jest tak super - lekkie wybrudzenie go zabezpiecza przed rudą. Bo niestety wysoka temperatury pracy powoduje, że ruda ma świetne warunki do rozwoju. Ja swojego nie tknę. Czyścić można, ale szmatką niektóre elementy.

A tak btw - co to za silnik bez przepływki?  ??? ??? ??? ??? To co Ci steruje ERG?

nie ma przepływki :D:D:D co do silnika to ma być czysty!!! i suchy a że gdzieś jest "ruda" trudno się mówi filtr paliwa jest jaki jest bedzie zmieniony za jakis czasm
Było Mondeo Mk3 2.0 TDCi ST  ...   a jest   ...   Pontiac Trans Am 5.7 GTA   ...    Vw Caddy 1.4  ...   Suzuki GSX-R K7 600

Polarny

Ta pokrywa to po prostu zwykła pokrywa przemalowana na niebieski z naklejonym napisem bluefin. Możesz śmiało sobie taką wykonać. W sumie jak mają Ci malować zderzak, to pomyśl o tym teraz. Podrzuć im to i powiedz, że w ramach przeprosin niech psikną obudowę. Te wystające czarne osłony są gumowe i dlatego ktoś ich nie pomalował.

T

Zgadzam się z Polarnym, masz teraz dobrą okazję, bo będziesz miał dobierany lakier do zderzaka, to kup na Allegro taką osłonę i niech Ci przy okazji polakierują. Efekt na pewno będzie bardzo fajny.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

eng

Nie wiem czy taki plastyk będą chceli pomalować ponieważ ma porowatą powierzchnię.

Polarny

Skoro tutaj się dało, to znaczy, że można. Cinkciarz najwyżej włoży trochę pracy, ale moment ma najlepszy.

Cinkciarz

mam uszkodzone progi w samochodzie wiec i tak im powiedzialem ze do nich przyjade sami sie zaoferowali ze to mi zrobią za free wiec jak kupię pokrywe to dam do polakierowania w ramach tych przeprosin każe sobie zdjąć listwy z drzwi :D a czasu bardzo nie mam bo juz w czwartek jade do norwegii bo telefony dzwonia a ja dalej w PL siedze
Było Mondeo Mk3 2.0 TDCi ST  ...   a jest   ...   Pontiac Trans Am 5.7 GTA   ...    Vw Caddy 1.4  ...   Suzuki GSX-R K7 600

Polarny

Mam ciekawą propozycję dla Ciebie jakbyś chciał jeszcze coś więcej pomalować:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


T

...a gdybyś chciał pójść na całość to jest jeszcze taka opcja:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Cinkciarz

Cytat: Polarny w 28.07.2010, 11:48
Mam ciekawą propozycję dla Ciebie jakbyś chciał jeszcze coś więcej pomalować:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



:o :o :o :o :o :o :o :o Polarny wielkie dzieki gdzie ty to znalazłeś masz wiecej takich fotek tej komory silnika??? cos pieknego
Było Mondeo Mk3 2.0 TDCi ST  ...   a jest   ...   Pontiac Trans Am 5.7 GTA   ...    Vw Caddy 1.4  ...   Suzuki GSX-R K7 600

Polarny

Gdzieś na forum Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.stdrivers.co.uk. Ale w sumie chyba więcej nie potrzeba, bo masz tutaj wszystko jak na dłoni.