Ford Mondeo 2,0 TDCi

Cinkciarz, 17.05.2010, 13:10 « poprzedni - następny »

paszyd

ładnie się prezentuje w black eye...tylko ksenony hmm :/

Cinkciarz

Cytat: Cartoon w 30.12.2010, 15:52
Ten znaczek ST z przodu to prawie jak M-power na e30 1,6 

dlatego jest tylko ST a nie ST220 ST w moim przypadku symbolizuje  stylistyke pakiet ST nic poza tym
Było Mondeo Mk3 2.0 TDCi ST  ...   a jest   ...   Pontiac Trans Am 5.7 GTA   ...    Vw Caddy 1.4  ...   Suzuki GSX-R K7 600

Cartoon

Hmm, nie przekonują mnie takie argumenty... albo masz ST, albo masz diesla... trzeba się zdecydować.
Nadal pasuje mi tu porównanie e30 z M-pakietem, do e30  M-power.
Nie rozumiem, po co naklejać na auto znaczki, które mogą komuś sugerować, że to wersja sportowa, skoro tak nie jest- bezsens    :| :| :| :|

hashenty

Eeeee tam. Jeszcze lepsze jest, jak pod maską jakiegoś pikaczento czy innego potwora
o morderczej pojemności 1.1 jest pucha ze stożkiem, która wizualnie jest większa od silnika :D
Albo puszka wydechu :D Głowicę byś w niej upchnął.
Taki znaczek jeszcze jak Cię mogę, ale ja bym osobiście nie założył.
Zresztą lubię shadow line - zdjąłem wszystie emblematy. Klapa czysta lepiej wygląda.
I nie każdy musi wiedzieć co mam pod machą.

wojoo

Cytat: Cartoon w 30.12.2010, 23:32
Hmm, nie przekonują mnie takie argumenty... albo masz ST, albo masz diesla... trzeba się zdecydować.
Nadal pasuje mi tu porównanie e30 z M-pakietem, do e30  M-power.
Nie rozumiem, po co naklejać na auto znaczki, które mogą komuś sugerować, że to wersja sportowa, skoro tak nie jest- bezsens    :| :| :| :|

cartoon akurat tutaj jestes w bledzie ... ST oztacza wlasnie wersje z dieslem (były w produkcji seryjnej, roznily sie tylko silnikiem a reszta to samo co w st220) a st220 wersje benzynowa
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"-Walter Röhl

Cartoon

Czy diesle w pakiecie ST posiadały znaczki ST?
W sumie nie znam się na mondeo... ale zawsze widziałem tam znaczek TDCI

eng

No i masz rację. W wersjach ST TDCI chyba nie ma znaczka ST.

T

A to całe "ST TDCI" było w ogóle dostępne na polskim rynku (pod właśnie tą nazwą)? Zresztą nawet jak było, to pewnie tylko z przyczyn marketingowych, bo diesel o mocy 155 KM w 1.5 tonowym aucie ze sportem ma raczej mało wspólnego. ;)

« Dodane: 31.12.2010, 00:37 »

Cytat: Cinkciarz w 30.12.2010, 23:07
dlatego jest tylko ST a nie ST220 ST w moim przypadku symbolizuje  stylistyke pakiet ST nic poza tym
No tak samo myślą Ci z M-ką na 316, też sobie zakładają zderzaki od M-ki (najczęściej z laminatu).

Ogólnie masz fajnie zrobione auto, więc po co udawać, że jest tym, czym nie jest?
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

wojoo

Cytat: Cartoon w 31.12.2010, 00:02
Czy diesle w pakiecie ST posiadały znaczki ST?
W sumie nie znam się na mondeo... ale zawsze widziałem tam znaczek TDCI

tak, był znaczek ST na tylnek klapie (co do przedniego zderzaka tez widzialem ale nie jestem pewien czy to wystepowalo seryjnie)

« Dodane: 31 Grudzień 2010, 00:59:32 »

Cytat: eng w 31.12.2010, 00:17
No i masz rację. W wersjach ST TDCI chyba nie ma znaczka ST.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.




Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



« Dodane: 31 Grudzień 2010, 01:04:16 »

Cytat: Tomasz w 31.12.2010, 00:23
A to całe "ST TDCI" było w ogóle dostępne na polskim rynku (pod właśnie tą nazwą)?

tak wystepowalo, widzialem kiedys w salonie na bielanach (oczywiscie nowy do kupienia) jak i w salonie w Białymstoku (notabene byl w czarnym kolorze)
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"-Walter Röhl

weksla

tak jak mowi wojoo, oczywiście że były diesle z fabrycznym znaczkiem st, widziałem to niejednokrotnie, a pakiet różnił sie tylko tym ze z tyłu był jeden wydech a w zderzaku wycięcie na jedną rure.

Cartoon, wg twojego rozumowania wnioskuje że twierdzisz po co w ogóle zakąldać pakiet st do zwykłego auta????
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

T

Na Wyspach była rzeczywiście wersja "ST TDCI" choć zrobiona trochę na doczepkę (zupełnie seryjny silnik, zwykłe zegary, zderzak RS w kombi żeby było taniej, nawet porządnego emblematu mu nie zaprojektowali). Swoją drogą czy ktoś się orientuje, czy ta nazwa była stosowana na jakimkolwiek innym rynku?

Tak czy siak jakie to ma znaczenie w kontekście tej dyskusji? Cinkciarz ma 2.0 TDCI, wzbogacone o kilka elementów z ST. Ale ST to nie jest i nigdy nie będzie. Emblematy "ST" pasują tam dokładnie tak samo jak "M" na zwykłym BMW, czyli wcale. Wieśniaczą fajne, ze smakiem stuningowane auto i robią z niego jakieś "wannabe ST".

Niestety, ale ST czy RS to wyłącznie auta, które wyszły jako takie z fabryki Forda. Nieważne jak auto wygląda i ile ma mocy. Ktoś może zrobić sobie 500 koni i pełny pakiet ST, ale nadal nie będzie to ST, jeśli jako takie nie wyszło z fabryki. Mianem "ST TDCI" może określić wyłącznie wersję nazwaną w ten sposób przez Forda. Z tego co wiem na wielu rynkach 2.2 TDCI z pakietem ST były sprzedawane jako wersja "Titanium". Czy są to "ST TDCI"? Nie! A tym bardziej nie jest nim żadne stuningowane 2.0 TDCI.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Cinkciarz

Cytat: weksla w 31.12.2010, 07:03
tak jak mowi wojoo, oczywiście że były diesle z fabrycznym znaczkiem st, widziałem to niejednokrotnie, a pakiet różnił sie tylko tym ze z tyłu był jeden wydech a w zderzaku wycięcie na jedną rure.

Cartoon, wg twojego rozumowania wnioskuje że twierdzisz po co w ogóle zakąldać pakiet st do zwykłego auta????

Weksla ma racje jak to wyżej zostało napisane "po co udawać coś czym nie jest" poco zakładac zderzaki z ST skoro pod maska jest 115? w takim razie po co ENG i Wojo przerabiali na ST? no chyba ze ładnie wyglada tylko dla tego to mnie tez nie przekonuje zważywszy na to że trzeba wyrzygać na to kupe kasy ja taki samochód kupiłem jak go widzicie i z zewnątrz praktycznie nic nie zmieniłem ja szukałem samochodu "gotowego" czyli właśnie z takim pakietem bez względu na to czy to benzyna czy diesel kto wie co będzie za rok dwa może audi w pakiecie S-line
Cartoon jeżeli jesteś fanatykiem BMW e30 z M-pakietem o którym wspomniałeś to to w takim razie chyba pomyliłes forum jak wspomniałeś "moze nie znam sie na mondeo" więc może nie zaczynaj bezsensownej gatki kwestia gustu ja nie musze jeździć samochodem z transparentem w którym bedzie pisało że mam diesla 115 pod maską bez chipa i nic co niego nie dokładam to by było na tyle...
Było Mondeo Mk3 2.0 TDCi ST  ...   a jest   ...   Pontiac Trans Am 5.7 GTA   ...    Vw Caddy 1.4  ...   Suzuki GSX-R K7 600

T

Cinkciarz, ale co mają zderzaki do emblematów albo pisania w temacie wątku czy w profilu, ze masz ST? Takie czy inne zderzaki można sobie założyć jak się komuś podobają, to kwestia estetyczna i tyle. Umieszczanie emblematów sugerujących lepszą wersję to wiejski tuning oszpecający auto. Komu chcesz zaimponować tym emblematem "ST"? ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Cartoon

Cytat: weksla w 31.12.2010, 07:03
Cartoon, wg twojego rozumowania wnioskuje że twierdzisz po co w ogóle zakąldać pakiet st do zwykłego auta????

Źle mnie rozumiesz. Założenie pakietu, to zrobienie, nazwijmy to, ST-line - jest to dla  mnie jak najbardziej ok, bo dzięki temu auto wygląda o wiele ciekawiej.

Jestem tylko przeciwnikiem dokładania znaczków ST na auto z dieslem pod maską i z tego co widzę Tomasz ma podobne zdanie.

Cytat: Cinkciarz w 31.12.2010, 10:34
Cartoon jeżeli jesteś fanatykiem BMW e30 z M-pakietem o którym wspomniałeś to to w takim razie chyba pomyliłes forum

Nie jestem fanatykiem BWM i zapewne nigdy sobie nie kupię BMW, ale sprawa znaczków M-Power jest dla mnie taką samą wioską, jak to co Ty zrobiłeś na swoim mondeo.

Cinkciarz

w takim razie wioską jest AUDI które seryjnie wyposaża swoje samochody w pakiet S-line mimo ze to nie jest np audi S4 S5 czy S6 jest to oznaczone jako S-line jest w oryginale na grilu na błotnikach i z tyłu na klapie ale zderzaki są jak z modelu oryginalnego S wioska by było gdybym na swoim samochodzie przykleił znaczek ST220 jeżeli ci przeszkadza to nie musisz przeglądać moich zdjęć to znaczek ST nie będzie cie raził po oczach. "i z tego co widzę Tomasz ma podobne zdanie." poczekamy na efekty Tomasza skoro tak sie nim sugerujesz podobno w planach ma założenie  przedni zderzak z RS tył z titanium a progi ???????????chyba z golfa to będzie dopiero szał.....................
Było Mondeo Mk3 2.0 TDCi ST  ...   a jest   ...   Pontiac Trans Am 5.7 GTA   ...    Vw Caddy 1.4  ...   Suzuki GSX-R K7 600