Wyższośc diesla nad V'ką :D ... Diesel power!

wojoo, 17.05.2010, 18:23 « poprzedni - następny »

wojoo

nie napisalem ze LPG jest czyms zlym i czyms co niszczy silnik tylko ze nie montowal bym w swoim v6 ;)

"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"-Walter Röhl

eng

A właśnie nazwa tematu. Czemu walczycie z V-ką? Temat powinien dotyczyć Benzyna vs Diesel a nie V-ka ws Diesel Power. Bez sensu jest ten temat. V-ka to stary sinik z lat 90 tych. Weźmy zatem diesla z 95 roku i v-kę 95 roku i porównajmy oba te silniki?

mouzes

też zalezy jaka Vałka :D

konstrukcja mojej pamięta jeszcze wczesne lata 70-te :D

mimo to z chęcią postawię swoją stara Vałkę na jednej linii z nowoczesnym turbodieslem wooja :D
... następne będzie V8

wojoo

20.05.2010, 20:02 #33 Ostatnia edycja: 21.05.2010, 07:36 by wojoo
Cytat: mouzes w 20.05.2010, 18:54
też zalezy jaka Vałka :D

konstrukcja mojej pamięta jeszcze wczesne lata 70-te :D

mimo to z chęcią postawię swoją stara Vałkę na jednej linii z nowoczesnym turbodieslem wooja :D

co zes sie tak doczepił mojego diesla ?:) poza tym moj turbodiesel nie jest nowoczesny i jest to jedna z najgorszych konstrukcji chyba na swiecie ... (tak zes to napisal jakbym to ja te silniki produkował :D )

temat dotyczyl jak chyba kazdy zauwazyl sprintu diesla z st220 to co mialem napisac ... diesel 90km vs 1.6 benzyna ?

chyba sam filmik wszystko wyjasnia ... st220 250km vs diesel 200km (przynajmniej tak podaja na filmiku) i diesel wygrywa :)
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"-Walter Röhl

weksla

No cóż trzeba spojrzeć prawdzie w oczy na tym filmiku 2,2 zmiażdżył ST220:)
Jasne nikt się tu "V-ki" nie czepia, chodziło ogólnie o benzynę. Wojoo a z ta jedną z najgorszych konstrukcji to trochę przegiąłeś:)
Ja np w życiu nie zamienił bym mojego silnika na przykładowo 130 konną jednostkę 1.9 tdi brrrrrr
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

wojoo

co do konstrukcji to niestety to jest prawda ... dlatego tez ford zrezygnowal z produkcji wlasnej diesli i montuje PSA
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"-Walter Röhl

auchim

ale te w MK3 też są PSA

wojoo

PSA sa dopiero w mk4 :)
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"-Walter Röhl

mouzes

sorry za uczepienie :P nie zrobiłęm tego specjalnie ... ot tak jakoś

dla mnie na tym filmiku to st to nie jest st, albo kierowca doopa

albo ten diesel jakiś trochę bardziej kręcony :P
... następne będzie V8

weksla

21.05.2010, 07:03 #39 Ostatnia edycja: 21.05.2010, 07:17 by weksla
No kręcony to on na pewno jest:)
Popatrzcie na tego diesla, co prawda to 2,2 ale co z tego, aż miło popatrzeć jak robi te wszystkie inne samochody, a jest ich trochę. Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://passionford.com/forum/restorations-rebuilds-and-projects/243788-mondeo-titanium-x-2-2tdci.html
Brawo dla użytkownika, prawdziwy pasjonat.
Wojoo a jeśli chodzi o nasze tdci, to nie sam silnik jest zły, bo jemu nie ma czego zarzucić, ford popełnił błąd w doborze podzespołów, np układ wtrysku paliwa etc...
A tak wracając do tematu to aby zażegnać spór proponuję układ że każdy silnik ma swoje plusy i minusy. I raczej nikt i nic tego nie zmieni:)
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

wojoo

owszem producent dobrał złe podzespoły i to czyni ten silnik jeden z najgorszych ... :(
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"-Walter Röhl

weksla

niech Ci będzie ale i tak go kocham:)
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

wojoo

ale jest szybsze od st220 :D:D :P :P hihi
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"-Walter Röhl

weksla

hehehe znów zaczynamy :evil:
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

T

Cytat: weksla w 21.05.2010, 07:03
Popatrzcie na tego diesla, co prawda to 2,2 ale co z tego, aż miło popatrzeć jak robi te wszystkie inne samochody, a jest ich trochę.
Popatrzyłem. ;)

- Focus ST225 źle wystartował, w dodatku jednym kołem po namalowanym pasie czyli bez przyczepności.
- ST220 wygrało, po za tym nic nie widać na tym filmiku.
- Touareg ma 7,4 s do setki czyli nie jest to jakaś rewelacja, a powyżej pewnie jest jeszcze gorzej ze względu na dużą masę i zapewne kiepską aerodynamikę więc takiego wyniku nalezało się spodziewać.
- FWD jedzie na starcie równo z RWD? Albo to Porsche jest popsute albo kierowca go zupełnie nie ogarnia.
- 350Z to już są jaja, gość rusza chyba sekundę później i z taką dynamiką, jakby ruszał samym sprzęgłem bez gazu.
- Cayman i ta sama historia, Porsche rusza dużo później i niemrawo, wina kierowcy i tyle.

Super testy. Prawda jest taka, że auto jest dość mocne, ale przede wszystkim ten gość wydaje się być dobrym kierowcą i umie wykorzystać jego moc, więc wygrywa z maruderami w mocniejszych i szybszych autach.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club