Sprężyny z mondeo 2.0 do 2.5 ?

KLUSEK, 02.11.2010, 20:17 « poprzedni - następny »

KLUSEK

Mam szybkie pytanko do Was 

Jak wiadomo sprężyny w MK2 różnią się między silnikami. W zetecach był jeden typ, natomiast w TD i V6 były inne.

A teraz pytanie:
- Czy sportowe, czerwone sprężyny Eibacha (-30mm czerwone) pochodzące z 2.0 można zamontować do V6 ? Czy utwardzane sprężyny są uniwersalne z racji tego, że są twardsze niż seryjne od V6 ?

T

Do mk3 kombi do wszystkich wersji benzynowych są identyczne Eibachy wg. FINIS Forda, ale jak jest w mk2 to nie wiem. W mk3 sedan/liftback już są chyba inne, więc pewnie w mk2 sedan/liftback też...

A te czerwone to są jakie dokładnie? Moje były czarne. Jeśli to są jakieś twardsze, to chyba nie chcesz tego sparować ze zwykłymi amorami? ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

KLUSEK

W MK2 niezależnie od wersji nadwozia z przodu są sprężyny takie same.
W zetecach wszystkich takie same, oraz w V6 i TD inne (różnią się jedynie twardością), mocowania, kształt i rozmiar mają takie same. Więc w praktyce można do V6 zamontować sprężyny z 2.0 – problem tylko, że seryjne są za słabe.

Dlatego nie martwie się, że nie będę mógł założyć tych sprężyn eibacha od 2.0 (bo pasować będą), tylko czy z oferowanych -30mm nie obniży mi sie -50mm z racji przeznaczenia do lżejszego silnika ? ;)

No nic, ide poszukać w katalogach Eibacha jak to wyglądało, bo mam okazje tanio kupić set, tyle że jeździł w zetecu.

« Dodane: 02.11.2010, 20:40 »

Info takie znalazłem:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Wynika z niego, że obciążenie przedniej osi jest tylko 10kg większe ? Jeżeli tak jest to wielkiej różnicy nie ma. Ale fakt faktem, zestawy do V6 i TD są inne.

T

Ja pisałem właśnie o twardości nie o mocowaniu. ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

KLUSEK

Pytałeś jakie to są?

Wiem tylko, że czerwone Pro-kit -30mm, tyle wiem tylko.

Ogólnie nie planowałem zmiany zawiechy, ale jak jest okazja to się zastanawiam :)
Jakbym zmieniał sprężyny to i amorki bym wrzucił nowe, tylko nie orientuje się czy nowe-nowe, czy nowe-krótsze są niezbędne.

To co chciałbym osiągnąć to obniżenie przodu o 30mm, tyłu najchętniej bym nie obniżaj i lekkie utwardzenie, ale bez hardcoru :D