Mondeo mk3 3.0 V6 RS - najmocniejsze w Polsce - 240+ KM

T, 17.05.2010, 22:14 « poprzedni - następny »

caqerr

Obsesje na punkcie dobrego wyglądu ? Może. ;)
16", bez gleby nie wygląda tak źle jak 18" na obniżeniu ;)
Im mdo jest niżej tym gorzej te koła wyglądają ;)

T

Cytat: caqerr w 12.10.2014, 16:4416", bez gleby nie wygląda tak źle jak 18" na obniżeniu Wink
Mondeo na 16 wygląda lepiej niż na 18 i niskim zawieszeniu? Doprawdy niecodzienna opinia... :)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

wild_weasel

Nie Mondeo, tylko koła :) Całość auta zyskuje, ale patrząc na same koła, jak już pisałem - rzuca się w oczy brak dystansów. A mniejszych niż 20mm nie rozważałeś?

T

Cytat: wild_weasel w 12.10.2014, 19:50A mniejszych niż 20mm nie rozważałeś?
4 lata temu robiłem research na ten temat i wyszło z niego, że nie da się zrobić węższych niż 16 mm, a to i tak byłoby prawdopodobnie za dużo. Pamiętaj, że ja mam węższe przednie błotniki i jednocześnie znacznie niższe (szczególnie przednie) zawieszenie niż Ty.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

WojtasS

hmmm ja miałem 15mm dystanse przykręcane z tym, że na tyle trzeba było ucinać szpilki, bo nie chowały się w felgach...zmieniłem felgi i dystansów nie potrzebowałem ;)

ale fakt, ja bym założył dystanse, bo tego brakuje...
Niech Gra Muzyka i GAAAZ Do Dechy! ]:->
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.galerieallegro.pl/zdjecia/z433/4337609/big/1.jpg

T

Cytat: WojtasS w 13.10.2014, 14:54hmmm ja miałem 15mm dystanse przykręcane z tym, że na tyle trzeba było ucinać szpilki, bo nie chowały się w felgach...zmieniłem felgi i dystansów nie potrzebowałem
A jakie miałeś zawieszenie? Ja mam z przodu -40, a realnie, pewnie -45.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

WojtasS

Cytat: Tomasz w 15.10.2014, 00:10
A jakie miałeś zawieszenie? Ja mam z przodu -40, a realnie, pewnie -45.



wtedy standard, teraz mam jeszcze szerzej niż z dystansami przy -50 z przodu ;)
Niech Gra Muzyka i GAAAZ Do Dechy! ]:->
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.galerieallegro.pl/zdjecia/z433/4337609/big/1.jpg

T

Cytat: WojtasS w 15.10.2014, 01:03wtedy standard, teraz mam jeszcze szerzej niż z dystansami przy -50 z przodu
Nie ociera Ci to, jak wjedziesz przy 200 km/h w dziurę?
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

WojtasS

hmmm nie jestem takim hardkorem żeby jeździć 200km/h po dziurach, ale mam założone nakładki na błotniki (ori forda) i one mają rant do wewnątrz błotnika i widać  że w jednym miejscu wytarło się, na oponie nie ma śladu więc "czysta kosmetyka"

być może raz czy dwa słyszałem otarcie ale to raczej przy skręcie było
Niech Gra Muzyka i GAAAZ Do Dechy! ]:->
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.galerieallegro.pl/zdjecia/z433/4337609/big/1.jpg

T

A jakie teraz masz ET i szerokość felgi?
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

WojtasS

8.5 ET40 opona 235/35/19
Niech Gra Muzyka i GAAAZ Do Dechy! ]:->
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.galerieallegro.pl/zdjecia/z433/4337609/big/1.jpg

T

Jakiś czas temu napisałem, że zostało już tylko strojenie i -- no właśnie -- okazało się, że przy przepływomierzu z S-type 3.0 V6 wszystko jest ok oprócz wolnych obrotów. Niestety, na wolnych mieszanka nie jest stechiometryczna, tylko bogata. Teoretycznie da się to poprawić przy strojeniu, ale wolę dać do strojenia auto maksymalnie dobrze jeżdżące, bo to maksymalizuje prawdopodobieństwo pozytywnego efektu. Dlatego, na próbę, kupiłem przepływomierz z S-type 4.0 V8. I tu mała niespodzianka -- obudowa ma dużo większą średnicę, niż ta z 3.0 V6. Nie zamierzam jej wykorzystywać, ale to cenna informacja dla kogoś, kto robiłby w tym aucie jakieś grubsze mody. Taki przepływomierz z Jaga kosztuje grosze, a ceny aftermarketowych o podobnej średnicy dochodzą na ebayu do kilkuset dolarów.

No, ale mnie najbardziej interesuje, czy ten sensor lepiej się sprawdzi, teraz montaż, adaptacja no i AFR.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Ry2y

Ale to tylko czujnik. Czym jego wskazania będą sie różniły od twojego? Ma inny zakres pomiaru?
Mondeo 2.0 TDDi: Hybrydowe turbo GT18/20 | Decat | Większy intercooler | Bilstein & Eibach Pro Kit | Wskaźniki: Turbo + Volt | K&N 57i | Black eyes
Aktualny wynik: 152KM i 370Nm by Heko

T

Cytat: Ry2y w 18.10.2014, 19:27Ale to tylko czujnik. Czym jego wskazania będą sie różniły od twojego? Ma inny zakres pomiaru?
Nie wiem. Czujnik z Mondeo 2.5/3.0 V6 i S-type 3.0 V6 zachowuje się zupełnie inaczej, chociaż obudowę mają o identycznej średnicy w miejscu czujnika. Wyjdzie w praniu. :)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Ry2y

No to powodzenia. W sumie to dość ciekawe :)
Mondeo 2.0 TDDi: Hybrydowe turbo GT18/20 | Decat | Większy intercooler | Bilstein & Eibach Pro Kit | Wskaźniki: Turbo + Volt | K&N 57i | Black eyes
Aktualny wynik: 152KM i 370Nm by Heko