Mondeo mk3 3.0 V6 RS - najmocniejsze w Polsce - 240+ KM

T, 17.05.2010, 22:14 « poprzedni - następny »

T

Muszę zmienić klocki z tyłu i chyba jedyne klocki "performance" dostępne do nich to EBC Yellow. Czy ktoś z Was miał okazję na nich jeździć? Jakie wrażenia?
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

yayko

Ja mogę powiedzieć że jak nie mam tego plastiku a temperatura na zewnatrz jest -3 to w dolocie pokazuje -2 podczas jazdy ;)

T

A jak miałeś? ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

yayko

NIE WIEM :) bo tego plastiku nigdy nie miałem :) też dolot lekko przerobilem żeby brsl powietrze  z nadkola :) a nie z przed chłodnicy :)

T

To w takim wypadku obecność bądź nie tego plastiku i tak nie ma znaczenia. :)

--

Właśnie zamówiłem EBC Yellow na tył. Oby się sprawdziły. ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Mustang

Cytat: Tomasz w 04.12.2014, 00:22Właśnie zamówiłem EBC Yellow na tył. Oby się sprawdziły.

Daj znać :) Miałem w fieście green i padaka najgorsza. Momentalnie zrobiły się jak szkło i to przy nawiercanej i nacinanej tarczy :(

Kris1976

Cytat: Tomasz w 01.12.2014, 20:34
Muszę zmienić klocki z tyłu i chyba jedyne klocki "performance" dostępne do nich to EBC Yellow. Czy ktoś z Was miał okazję na nich jeździć? Jakie wrażenia?
Red na tyle + ebc nacinana... bieda...
dziwie się że to łyknąłeś
Była pomarańcza ST...czas na RSa !

T

Cytat: Mustang w 04.12.2014, 22:52Miałem w fieście green i padaka najgorsza.
Cytat: Kris1976 w 04.12.2014, 23:36Red na tyle + ebc nacinana... bieda...
O greenach i redach słyszałem wiele negatywnych opinii, na temat yellow trochę pogooglałem i generalnie były same pozytywne. Zobaczymy. :)

Cytat: Kris1976 w 04.12.2014, 23:36dziwie się że to łyknąłeś
Nie miałem żadnego wyboru. Nie znalazłem nic innego "performance" do tych zacisków. A zwykłe, dobre klocki (Ferodo Premier) już testowałem i się nie sprawdziły. W Mondeo po swapie hamulców z Focusa ST działa to trochę inaczej niż u Was -- balans przesuwa się na tył, co jest bardzo fajne, jeśli chodzi o skuteczność hamowania, ale bardzo niefajne, jeśli chodzi o trwałość tylnych hamulców.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

T

Odebrałem auto.

Co do EBC Yellow, to nie mam pojęcia, jak będzie z trwałością, ale na pewno nie można o nich powiedzieć, że nie hamują na zimno. Póki co nie mam do nich zastrzeżeń.

Niestety, nie nacieszyłem się długo jazdą, bo zaczęło się ślizgać sprzęgło... Ech. :/
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

weksla

Tak z nienacka?  musiałeś ładnie dać w piec:D
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

T

18.12.2014, 21:29 #1285 Ostatnia edycja: 18.12.2014, 21:33 by badger
Nie, nie przypaliłem go. W sumie nie wiem, dlaczego tak szybko padło. Choć to był 4-łopatkowy spiek, to po paru tys. km nie powinno zacząć się ślizgać.

« Dodane: 18.12.2014, 21:32 »

Chociaż z drugiej strony robiłem je jak auto było sporo słabsze. W ogóle nie wiem, ile teraz ma mocy. I się raczej szybko nie dowiem, bo w święta nikt mi sprzęgła nie zrobi. :/
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

yayko

Jak nie :) napisz do Dominika z DreamGarage :) i poleć sie na Jarka z czarnego St ;)

caqerr

Podejrzewam ,że tu nie chodzi o montaż a samo wykonanie sprzęgła na zamówienie. Tego nie będzie dało się przez święta przeskoczyć ;)

T

18.12.2014, 23:14 #1288 Ostatnia edycja: 18.12.2014, 23:23 by badger
Tak, dokładnie, sam montaż to nie problem. Poza tym muszę wykombinować coś mocniejszego i jeszcze nie wiem co. :)

« Dodane: 18.12.2014, 23:23 »

...bo niestety, gdy montowałem to sprzęgło to miałem znacznie mniej mocy i gorsze opony. Takie samo pewnie zbyt długo by nie wytrzymało (o ile w ogóle).
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

sseebbaa1

Cytat: Tomasz w 18.12.2014, 23:14gdy montowałem to sprzęgło to miałem (...) gorsze opony
Jakie wcześniej, a jakie teraz?
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy