Mondeo mk3 3.0 V6 RS - najmocniejsze w Polsce - 240+ KM

T, 17.05.2010, 22:14 « poprzedni - następny »

T

Przy okazji naprawy pękniętego spawu w wydechu zrobiłem foto całości. Mało kto pokazuje, jak wyglądają "tuningowe" elementy poddane normalnej eksploatacji.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Myślę, że jak na 2 lata eksploatacji wygląda bardzo dobrze, w zasadzie tak jak po wykonaniu, tylko jest brudny.

Na zdjęciu widać też dobrze, dlaczego nie da się w kombi zrobić podwójnego wydechu z X-pipe. Nie ma miejsca i tyle. Trzeba by przerabiać bak. Nawet zrobienie tego co mam było na styk. :)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

qualin

Też chciałem takie rozejscie zrobić, ale zrezygnowałem bo tlumikarz stwierdzil,  ze dużo rzeźbienia będzie więc cena by była wyższa. Pokombinuje jak dostane zderzak z ST na tył :)

T

Możesz rozdzielić wydech tak jak jest seryjnie w ST220 kombi, czyli dopiero przed prawym tłumikiem końcowym. W turbo dieslu to bez większego znaczenia.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

qualin

A nie będzie w zimę takiego bajeru ze praktycznie tylko z jednej końcówki leci para/dym?

T

W ST220 tak nie jest, więc chyba nie. :) Tylko kąty trzeba dobrze dobrać.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

T

No i autko znowu wróciło do formy. W ostatnich kilku dniach usunąłem wszystkie drobiazgi, które mnie denerwowały:

- zmieniarka 6CD została zdemontowana (bo uparcie gubiła ścieżkę na dziurach) i w zamian wróciłem do "zmieniarki MP3",
- czujniki parkowania zostały naprawione — okazało się, że wiązka była uszkodzona i robiło się zwarcie — drobiazg,
- kabel do przedniej sondy został wymieniony (ten, który stopił się o kolektor wydechowy),
- rysy na przednich drzwiach zostały polakierowane i scieniowane na sąsiedni element,
- zostało usuniętych miejscowo kilka drobnych odbić od kamieni,
- została wyprana jasna, welurowa podłoga.

Generalnie ogólny efekt jest bardzo fajny.

« Dodane: 14.08.2015, 17:32 »

Dodam jeszcze, że przy okazji sprawdziliśmy auto czujnikiem grubości lakieru — rzeczywiście jest w 100% bezwypadkowe. Nieco grubsza powłoka jest tylko tam, gdzie sam zlecałem lakierowanie z przyczyn estetycznych. Szpachli nigdzie nie znaleźliśmy.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

SAGAL

wrzuć aktualne fotki :)
Ford Mondeo Kombi ST220
Ford Mondeo Mk 5 hachback

T

Tak na szybko:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Tigerbart


T

Tutaj można zobaczyć, jak jeździ i jak brzmi:
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://www.youtube.com/watch?v=b4sN0lokXwg
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

TAM


T

Cytat: TAM w 24.08.2015, 17:54
Bardzo zacnie :)
Najbardziej się cieszę, że udało mi się całość zestroić tak, że podczas spokojnej jazdy nie jest głośniejsze od przeciętnego auta, a zabawa zaczyna się dopiero po mocnym wciśnięciu gazu. :)

--

A to już chyba ostatnia modyfikacja w tym aucie:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



« Dodane: 24.08.2015, 20:31 »

A tak swoją drogą -- macie pomysł, jak zmienić znaczek ST na RS lub ew. po prostu V6, tzn. z czego go pozyskać?
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

st-power

Zamów na allegro silikonowy 3D,zrobią Ci pod wymiar :) Prześlesz im tylko grafikę i tyle.
Był przepiękny i unikatowy Cougar No Limit Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://youtu.be/Zy5sKLAv8cY
było kultowe Mondeo ST220 :-D  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://youtu.be/CIMClUqwggA
jest MK4 2.2 TDCi 200KM Indywidual automat+kombi

WojtasS

Cytat: Tomasz w 24.08.2015, 19:59A tak swoją drogą — macie pomysł, jak zmienić znaczek ST na RS lub ew. po prostu V6, tzn. z czego go pozyskać?

doobry pomysł, jak coś wymyślisz, to ja się też piszę na taką zmianę znaczka :)
Niech Gra Muzyka i GAAAZ Do Dechy! ]:->
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.galerieallegro.pl/zdjecia/z433/4337609/big/1.jpg

T

Cytat: st-power w 24.08.2015, 22:43Zamów na allegro silikonowy 3D,zrobią Ci pod wymiar Smiley Prześlesz im tylko grafikę i tyle.
Masz jakiegoś sprawdzonego wykonawcę?

PS Tak w ogóle, to w fotce chodziło o podpórkę dla lewej stopy. :)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club