Mondeo mk3 3.0 V6 RS - najmocniejsze w Polsce - 240+ KM

T, 17.05.2010, 22:14 « poprzedni - następny »

Lukasz-no1

Witam
Falne autko i mody w dobrym kierynki IN+
Cytat: Tomasz w 17.05.2010, 22:14
Jeśli uda się go przywrócić do życia to następnym krokiem będzie zamontowanie tych części i przygotowania do doładowania kompresorem.
Jak zagości na pokładzie to normalnie pocałuje tego Mondka w wydech  :evil:

Ps. Pierwszy w Polsce by był chyba....

Pozdrawiam
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"-Walter Röhl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.adrenalinemotorsport.pl/?id=24&ial=298 :D
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.adrenalinemotorsport.pl/zdjecia-uzytkownikow/z,ford-focus-ii-st225 :]

T

Cytat: Lukasz-no1 w 22.05.2010, 14:32
Ps. Pierwszy w Polsce by był chyba....
Jest mi znana jedna próba montażu kompresora w mk1, niestety nieudana, ale stąd wiem, że da się to zrobić w taki sposób jak sobie wymyśliłem. W mk3 nikt chyba w Polsce kompresora nie wsadzał. No, ale czy będzie kompresor to jeszcze zależy od stanu silnika. Mam cichą nadzieję, że za spadek mocy odpowiada najprawdopodobniej rozsypany kat czy któryś tłumik który blokuje przepływ spalin, ale jeśli po zrobieniu wydechu nadal okaże się, że jest źle, to pozostanie swap silnika i wtedy będzie 3,0 SVT (i jakieś 250 KM mam nadzieję).

A silnik "popsuł się" następująco:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

weksla

hmm no jak dołożysz kompresor to faktycznie będzie miazga:)
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

wojoo

o jak bedziesz mial kompresor to daj znac - czasem musze podpompowac koła czy nadmuchac materac to przyda sie ;)
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"-Walter Röhl

T

23.05.2010, 02:47 #19 Ostatnia edycja: 24.05.2010, 10:04 by badger
Cytat: weksla w 22.05.2010, 18:34
hmm no jak dołożysz kompresor to faktycznie będzie miazga:)
Właściwie to opcja 3,0 SVT jest fajniejsza. Moc podobna, a jednak moc z N/A to coś więcej niż to samo z doładowanego silnika. Silnik w takiej konfiguracji byłby znacznie lepszy od seryjnego ST220:

- Wyższy stopień sprężania (ok. 11)
- Zmienne fazy dolotu
- Lepszy osprzęt

No i po za tym:

- Lepsze sprzęgło ze zwykłym zamachem
- Krótsza skrzynia

Niestety koszt tej przeróbki jest znacznie wyższy. Minimum 5 tys. za blok, modyfikację głowic i złożenie wszystkiego w całość. Do tego trzeba jeszcze doliczyć strojenie i różne niespodziewane wydatki.

W przypadku kompresora nie są konieczne żadne modyfikacje w samym silniku, bo ten wręcz idealnie nadaje się do (niezbyt mocnego) doładowania bo wytrzymuje bez marudzenia moce typu 250 czy nawet więcej i ma dość niski stopień sprężania (ok. 9,5) wiec nie trzeba go w sumie nawet odprężać. Cały koszt sprowadza się więc do kupna części no i strojenia na koniec, bo całą resztę można poskładać w całość samemu.

No ale zobaczymy co w tym silniku jest nie tak, bo od tego zależy kierunek dalszych zmian. ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

T

Trochę mi się już znudziła ta pseudo-hebanowa konsola z ghia i wymyśliłem coś takiego:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Co o tym myślicie? Warto zrobić coś takiego? Nie powinno być trudno, wystarczyłoby kupić konsolę z trenda i polakierować lakierem bezbarwnym z połyskiem. Moim zdaniem wygląda fajnie w połączeniu z jasnym wnętrzem z "ghia".
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

weksla

No całkiem całkiem, do niedawna jeździłem z taką konsolą tz srebrną (jednak u mnie było czarne wnętrze). Szczerze mówią mi nie podobają się te pseudo drewniane wstawki, jakoś kojarzą mi się z dziadkami:)
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

walus90

wygląda świetnie muszę przyznać :)
każdej mordzie dobrze w FORDZIE!!!! hahaha :D

T

Cytat: weksla w 24.05.2010, 10:10
No całkiem całkiem, do niedawna jeździłem z taką konsolą tz srebrną (jednak u mnie było czarne wnętrze).
A nie myślałeś o tym, żeby przerobić sobie na dwukolorowe? Nie kosztuje to wiele, a jeździ się moim zdaniem zdecydowanie przyjemniej. No ale to kwestia gustu. ;)

Cytat: weksla w 24.05.2010, 10:10Szczerze mówią mi nie podobają się te pseudo drewniane wstawki, jakoś kojarzą mi się z dziadkami:)
Te przedliftowe nie są takie złe, właściwie nie widać tego "drewna", o ile tylko słońce nie świeci bezpośrednio na konsolę to wydaje się ona po prostu ciemna, z połyskiem. Po lifcie zmienili rodzaj "drewna" i niestety zaczęło to już wyglądać trochę kiczowato.

PS. Mi się całe Mondeo kojarzy z emeryturą. ;D
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Lukasz-no1

Cytat: Tomasz w 24.05.2010, 10:04
Trochę mi się już znudziła ta pseudo-hebanowa konsola z ghia i wymyśliłem coś takiego:

Trafne posunięcie  8)

Cytat: Tomasz w 24.05.2010, 10:40
PS. Mi się całe Mondeo kojarzy z emeryturą. ;D
200Km+ szybka ta Emerytura  :evil:

Pozdrawiam
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"-Walter Röhl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.adrenalinemotorsport.pl/?id=24&ial=298 :D
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.adrenalinemotorsport.pl/zdjecia-uzytkownikow/z,ford-focus-ii-st225 :]

weksla

no niestety w moim przypadku, dziecko+wózek+ masa pierdół (zabawki, leżaczki, krzesełka rowerki itp) to nic innego niż duże kombi:)
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

T

Cytat: Lukasz-no1 w 24.05.2010, 11:32
200Km+ szybka ta Emerytura  :evil:
Niestety jest to wielka krowa która na drodze budzi tyle respektu co Fabia. ;) W sumie ma to swoje zalety, bo także miśki nie zwracają na to auto uwagi, w korkach chętnie ludzie wpuszczają itp.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

eng

25.05.2010, 22:12 #27 Ostatnia edycja: 25.05.2010, 22:17 by eng
Cytat: Tomasz w 21.05.2010, 21:37
Nikt nie zgadł. :(

A odpowiedź to... stalowe 16-tki od Focusa (te czarne, 5-ramienne). ;D Z dwóch powodów. Po pierwsze jest szansa, że będą mocniejsze i ich nie popsuje, a po drugie wiadomo, że wchodzą tam tarcze 320 mm, a co do moich obecnych felg to nie byłbym tego taki pewien.

Jest tylko jeden minus -- są dość paskudne. Ale to i tak tylko Mondeo. ;)

« Dodane: Maj 21, 2010, 22:29:46 »

Jeszcze zdjęcia tych "pięknych" felg:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



;D


16 - są brzydkie.


Aha i skoro zmieniasz wygląd środkowej konsoli to koniecznie zmień kratki na te polioftowe.

T

Cytat: eng w 25.05.2010, 22:12
Aha i skoro zmieniasz wygląd środkowej konsoli to koniecznie zmień kratki na te polioftowe.
Ale one mają chrom, a ja nie mam w ogóle chromu w aucie. ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

T

A dzisiaj...

...już w ogóle nie odpala. ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club