Mondeo mk3 3.0 V6 RS - najmocniejsze w Polsce - 240+ KM

T, 17.05.2010, 22:14 « poprzedni - następny »

T

Cytat: GrekuPL w 22.07.2011, 17:25no no, działaj, jestem ciekaw wyniku jaki tam osiągniesz...
Póki co to zastanawiam się, czy większy moment ostatecznie nie załatwił skrzyni. ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

auchim

Przeciez to taka sama skrzynia co w dieslach, celujesz w jakies 500Nm czy co??  :P

T

Nie wiem czy jest taka sama, np. w ST220 jest wzmacniana (ale ma niestety dłuższe przełożenia, dlatego jej nie chciałem). Zresztą moment w benzynie N/A to trochę co innego niż moment w turbo dieslu. Pojawia się natychmiast po wciśnięciu gazu, za czym skrzynia nie przepada, szczególnie, jak współpracuje z 6 kg zamachem, lekkim kołem pasowym i sportowym sprzęgłem.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

auchim

Masz u siebie 5 czy 6 biegow?Z mtx75 mozna niezlego kozaka zlozyc na podzespolach Quaife :] jak walnie to bedziesz mial dobry powod do kolejnych modow przynajmniej  :evil:

KLUSEK

Bez przesady, te skrzynie nie są takie delikatne ;)

T

Cytat: auchim w 23.07.2011, 10:08
Masz u siebie 5 czy 6 biegow?Z mtx75 mozna niezlego kozaka zlozyc na podzespolach Quaife :] jak walnie to bedziesz mial dobry powod do kolejnych modow przynajmniej  :evil:
Mam piątkę. A coś więcej o tych modach? Szperę mam w planach od dawna, coś więcej ciekawego da się zrobić? ;)

« Dodane: 25.07.2011, 02:08 »

Cytat: KLUSEK w 23.07.2011, 10:14
Bez przesady, te skrzynie nie są takie delikatne ;)
Niestety moja skrzynia zdaje się mieć na ten temat nieco inne zdanie. :/
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

auchim

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.quaife.co.uk/shop/search/results/mtx75

tak wiem ceny... ale czasem można trafić niezłą okazję, kiedyś była na ebayu mtx75 "dog box"(nie wiem jak się one nazywają po polsku) z Nobla i poszła za trochę ponad 1k GBP. Ostatnio były jeszcze dyferencjały Quaife za 350, czyli taniej niż ciągnąć ze stanów Torsena, ale jakoś teraz nie mogę tego znaleźć

T

Będę musiał się porozglądać na ebayu. ;)




Dzisiaj zamówiłem filtr powietrza. Zdecydowałem się na największy stożek Simoty:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Dlaczego? Te filtry bardzo dobrze wypadają w testach, na poziomie tych najlepszych i najdroższych, a chyba tylko Simota robi "podwójny" stożek tej wielkości. A dlaczego duży? Z tego co piszą na zachodnich forach, silnik ST220 bardzo dobrze reaguje na duży stożek. Sam dolot wymyśliłem chyba dość ciekawy, niedługo więcej szczegółów.

No i — jak wspomniałem w innym wątku — zamierzam też zamontować przepustnicę 75 mm, w miejsce starej 65 mm. ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

T

Stożek dotarł i wygląda bardzo dobrze. Mam już chyba wszystkie niezbędne elementy nowego dolotu, czas więc przystąpić do realizacji. :)

Przy okazji zamówiłem przepustnicę 75 mm. To będzie chyba pierwsza tak duża przepustnica w V-ce w Polsce. ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

wojoo

Powodzenia :) i oby to nie trwało znowu kilka miesięcy ;)
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"-Walter Röhl

T

A co trwało kilka miesięcy?
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

auchim

heh no jak nie patrzeć w krzakach trochę stał Twój mondek   :evil:

T

Cytat: auchim w 29.07.2011, 21:46
heh no jak nie patrzeć w krzakach trochę stał Twój mondek   :evil:
Nie w krzakach, tylko na kostce brukowej koło żywopłotu. ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

T

Wstępna wersja gotowa:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zostało jeszcze zrobienie dolotu do "małego" stożka i dopracowanie kilku szczegółów. ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

weksla

Z czego zrobiłeś ściankę grodzeniową?
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps