Mondeo mk3 3.0 V6 RS - najmocniejsze w Polsce - 240+ KM

T, 17.05.2010, 22:14 « poprzedni - następny »

weksla

guzdrasz się Tomasz
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

T

Cytat: weksla w 24.08.2011, 15:28
guzdrasz się Tomasz
Nie mam czasu.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

wilhelm

Opier*alał się przez pół roku to teraz musi trochę popracować :)

T

A tak poza tym wymyśliłem chyba w końcu jak zrobię ten nieszczęsny wydech.

Najpierw będzie 2x2.25" bo tyle mają kolektory, dalej będą dwa katy, za nimi 2x2" i H-pipe, a na samym końcu tłumiki komorowe z ST220. Powinno działać to bardzo dobrze i być w miarę ciche. Ostatni element może się wydać trochę kontrowersyjny, ale wydaje mi się, że będzie ok. :)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

MAG

Cytat: Tomasz w 26.08.2011, 02:57
... H-pipe,....
hmmmm, palec na klawiaturze się omsknął, czy cos innego, bo nie kumam  :/
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

wilhelm

to jest H-pipe

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


T

Cytat: wilhelm w 26.08.2011, 10:57to jest H-pipe
Dokładnie. Chodzi konkretnie o tą krótką rurkę łączącą wydechy z obu głowic.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

MAG

OK, kumam, ale z tego co pamietam widok podwozia w MkIII kombi, to nie bardzo widzę miejsce aby puścic dwie równoległe rury 2" dookoła zbiornika paliwa i ponad tylną belką w kombiaku.

Chyba mimo wszystko byłoby lepszym rozwiazaniem zastosowanie Y-pipe'a i rury 2,5" z rozejściem na dwa końcowe tłumiki po minieciu belki - tak jak jest to zresztą we wszystkich oferowanych na rynku układach wydechowych do MkIII.

Kompletny dedykowany do ST220 wydech od szwedzkiego Simonsa to koszt okolo 7tys koron (nierdzewka), a mozna go kupić nie tylko jako całość, ale jako odrebne elementy.
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

T

Cytat: MAG w 26.08.2011, 16:39OK, kumam, ale z tego co pamietam widok podwozia w MkIII kombi, to nie bardzo widzę miejsce aby puścic dwie równoległe rury 2" dookoła zbiornika paliwa i ponad tylną belką w kombiaku.
Może się da jedną tak jak w serii, a druga po drugiej stronie. Ale to się okaże. Jeśli się nie da, to będę musiał zrobić kawałek 2,5" i wtedy nie będzie H-pipe.

Cytat: MAG w 26.08.2011, 16:39Chyba mimo wszystko byłoby lepszym rozwiazaniem zastosowanie Y-pipe'a i rury 2,5" z rozejściem na dwa końcowe tłumiki po minieciu belki - tak jak jest to zresztą we wszystkich oferowanych na rynku układach wydechowych do MkIII.
S-type z tym silnikiem ma właśnie układ podwójny z H-pipe, tylko, co ciekawe, H-pipe jest umieszczona pomiędzy tłumikami środkowymi i końcowymi, a z tego co czytałem zazwyczaj robi się ją blisko kolektorów.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

T

Zdjęcia mojego starego silnika po częściowej rozbiórce:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://tomasz.warszawa.pl/pub/silnik

Może kogoś to zainteresuje. ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

T

Dzisiaj zrobiłem porządną osłonę termiczną, poprawiłem kilka drobiazgów w dolocie no i zrobiłem porządnego catch-tanka. Oto efekt:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

weksla

Fajnie to wygląda. Tomasz, czekam z utęsknieniem na wyniki pomiarów:d
Wyrobisz się przed wigilią?:D
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

gorilla666

naprawdę niezłe sie to zapowiada, wygląd pod macha  godny !

dziwi mnie tylko ze sprzegło nie dało rady-moze faktycznie jakies felerne od nowego było,skrzyni przy sporym momencie  i lekkim kole nie wróże żywota długiego.....

BTW jakby co to pisze sie na Twoja TB  65
Adam  603-78-75-73

T

Cytat: weksla w 14.09.2011, 23:24Wyrobisz się przed wigilią?Cheesy
Powinienem. ;) Z tego, co muszę zrobić w silniku sam zostało jeszcze rozebranie całego dolotu, poprawienie LIM i wymiana wtrysków. Potem wydech, strojenie i powinien jeździć. Zostanie już tylko kosmetyka, którą zajmę się przy okazji.

A, no i sprzęgło. :/

« Dodane: 15.09.2011, 22:14 »

Cytat: gorilla666 w 15.09.2011, 21:03skrzyni przy sporym momencie  i lekkim kole nie wróże żywota długiego...
Skrzynia już daje o sobie znać werbalnie (chociaż działa ok). Byle wytrzymała do wiosny, to może przy okazji wymiany wrzucę szperę. Przydałaby się.

« Dodane: 15.09.2011, 22:14 »

Trochę nowych fotek:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

weksla

A cóż to jest na ostatniej fotce?
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps