Mondeo mk3 3.0 V6 RS - najmocniejsze w Polsce - 240+ KM

T, 17.05.2010, 22:14 « poprzedni - następny »

T

Cytat: Cinkciarz w 03.12.2011, 17:01Zrobiłeś już tyle modyfikacji w nim i co dalej jakie plany?
Po wydechu, sprzęgle i podstrojeniu nie zamierzam już robić żadnych większych zmian mechanicznych, bo nie ma to już sensu. Może tylko jakaś kosmetyka -- bixenony, ledy, czarny dach. Ze dwa lata pewnie nim pojeżdżę, a potem zobaczymy. Możliwe, że nie będę go sprzedawał tylko kupie drugie auto, zależy jaki będę miał wtedy budżet. ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

walus90

kurcze ciekawi mnie ile wyjdzie kucy na hamowni :P
każdej mordzie dobrze w FORDZIE!!!! hahaha :D

T

Cytat: walus90 w 04.12.2011, 01:08
kurcze ciekawi mnie ile wyjdzie kucy na hamowni :P
Jeśli nowy wydech nie będzie za luźny, to będzie dobrze. ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

T

Jakiś czas temu założyłem zimówki i niestety jazda na nich jest dość męcząca:
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.youtube.com/watch?v=A56-nc7QXL0

Dodam, że tu ani WOT nie było, ani kręcenia do odcięcia, asfalt lekko wilgotny. Ogólnie z trakcją nie jest dobrze. :/
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

T

Przyszły tłumiki:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

NeroN

Co to za tłumiki :)
FFI 1.6 HB & [color=black]ST[/color][color=red]220[/color] [color=blue]Blue Performance[/color]

T

Proex. Jak widać są przelotowe z pewnym "patentem" w środku. Ciekaw jestem, jak będą się sprawować. Pewnie będzie sporo głośniej, ale coś za coś. Byle działały. :)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

NeroN

Z kawałkiem strumienicy :)

Tego Proex'a ktoś ze SR chyba polecał ?

Też muszę coś pomodzić ze swoim wydechem bo jeden gnije standardowo, zime napewno przezyje. A na wiosnę albo jakis Xpipe (tylko nie wiem jak to dalej ciągnąć, wywalenie środkowych tłumików i zostawienie ori z tyłu tłumików.

MAG miał podobnie, ponoć ciut bardziej rasowo, a uszu nie urywa i o to mi chodzi :)

Milltec za głośny - a i nie uśmiecha mi się wywalić 3kpln za dwie rury i dwie puszki.

Potrzebuję odetkać trochę wydech, na wiosnę myślę nad czipsem jakimś i parę prostych modów zrobić by trzeba :)
FFI 1.6 HB & [color=black]ST[/color][color=red]220[/color] [color=blue]Blue Performance[/color]

heko

jakaś pozaginana ta strumienica :P
Wypożycz FF RS 3 :D Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://gcscars.pl/
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.gcstuning.pl/
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://www.facebook.com/GCSTuning

weksla

Doczekamy się hamowania tego Twojego mondka, bo miał być grudzień jako ostateczny termin, ale coś sie nie zanosi, no chyba że przyszły rok:D
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

T

Cytat: NeroN w 15.12.2011, 19:14Z kawałkiem strumienicy
To nie strumienica tylko jakiś rodzaj zwężki. Podobno ładnie wycisza, a przy okazji nie będzie za luźno. Ponoć mam też jakieś "specjalne" wytłumienie, zobaczymy jak to się będzie sprawować.

Cytat: NeroN w 15.12.2011, 19:14Też muszę coś pomodzić ze swoim wydechem bo jeden gnije standardowo, zime napewno przezyje. A na wiosnę albo jakis Xpipe (tylko nie wiem jak to dalej ciągnąć, wywalenie środkowych tłumików i zostawienie ori z tyłu tłumików.
Który tłumik Ci gnije? X-pipe ma sens raczej tylko gdy pociągniesz od niego podwójny wydech do końca.

Cytat: NeroN w 15.12.2011, 19:14MAG miał podobnie, ponoć ciut bardziej rasowo, a uszu nie urywa i o to mi chodzi
On chyba wywalił tylko tłumiki środkowe.

Cytat: weksla w 15.12.2011, 21:55Doczekamy się hamowania tego Twojego mondka, bo miał być grudzień jako ostateczny termin, ale coś sie nie zanosi, no chyba że przyszły rok:D
Miałem trochę innych spraw na głowie, a nie jest to dla mnie jakaś super pilna sprawa bo auto jeździ i tak o niebo lepiej niż 2,5. Przed świętami nie ma chyba sensu się już za to brać, więc odstawie je do warsztatu po nowym roku.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

NeroN

Prawy tył (od pasażera).

No i własnie coś takiego jak MAG chcę zrobić - w sensie wywalić środkowe, tylko nie wiem co zamiast nich wstawić, czyjedną rurę, czy dwie puścić. I czy to będzie miało jakiś większy sens do dalszego lekkiego modzenia, czy jednak za wąska seria jest.
FFI 1.6 HB & [color=black]ST[/color][color=red]220[/color] [color=blue]Blue Performance[/color]

T

Skoro musisz wymienić prawy tłumik końcowy, to proponuję wymienić oba na przelotowe, środkowe na razie zostawić i zobaczyć, jaki będzie dźwięk. Jeśli nadal będzie jakiś margines na zwiększenie głośności, to można wywalić środkowe. W takim wypadku lepiej oczywiście puścić dwie rury tam gdzie w serii były te tłumiki.

Jest jeszcze rozwiązanie ekonomiczne -- dobrać ten prawy tłumik końcowy z jakiejś innej wersji silnikowej, a tłumiki środkowe wywalić. Wtedy będziesz miał to co MAG i nie wydasz na tą zabawę więcej niż 500 zł. :)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

NeroN

W sumie to mi obojętne, ma być nieuciążliwie i lepiej dla przyszłych modów ;)
FFI 1.6 HB & [color=black]ST[/color][color=red]220[/color] [color=blue]Blue Performance[/color]

T

Cytat: NeroN w 17.12.2011, 19:02i lepiej dla przyszłych modów
To musisz się zdecydować co docelowo chcesz zrobić z tym wydechem, bo od tego zależy wybór tłumików końcowych.




Filmik dla tych, którzy wypisują jakieś bzdury o tym, że moje auto jest niby popsute, nie jeździ itp.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.youtube.com/watch?v=N8hWpDsP9Ow

Ciekawe, jak będzie jeździć z nowych wydechem i sprzęgłem, jak zacznę przekraczać 5000 rpm. ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club