Mondeo mk3 3.0 V6 RS - najmocniejsze w Polsce - 240+ KM

T, 17.05.2010, 22:14 « poprzedni - następny »

darecki1

Cytat: Tomasz w 16.04.2013, 16:30

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



A jutro pora na letnie 18-tki... :)

Czy nie są za duże te szczeliny pod lampami ( m-dzy zderzakiem a lampami )?Próbowałeś to regulować? O dziwo lampy w MK3 daja się regulować nie tylko na kątownikach mocowań lamp przy grillu.

T

Cytat: darecki1 w 20.04.2013, 11:42Czy nie są za duże te szczeliny pod lampami ( m-dzy zderzakiem a lampami )?Próbowałeś to regulować?
Próbowałem, ale chyba tak mi się bardziej podoba -- gdy grill kończy się poniżej lamp, to auto wygląda trochę bardziej agresywnie. Poza tym te szczeliny pełnią rolę dodatkowego chłodzenia silnika. :)

PS. Tak przy okazji -- z czego dobrałeś odblaski na tylny zderzak RS?

« Dodane: 20.04.2013, 19:20 »

Kolejne detale:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

darecki1

Tak przy okazji to zrobiłem je sam z trójkąta bezpieczeństwa:]

T

Cytat: darecki1 w 20.04.2013, 18:27Tak przy okazji to zrobiłem je sam z trójkąta bezpieczeństwa:]
To nieźle Ci to wyszło w takim razie. :) Może i ja się pobawię, bo fajnie to wygląda.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

weksla

Tez pisałbym sie na takie coś:d
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

darecki1

Heh teraz na Topie otwieranie klapki wlewu paliwa siłownikiem elektrycznym...realizowane za pomoca przycisku ukrytego pod lampką oświetlenia rej. :stupid:

T

Cytat: weksla w 21.04.2013, 09:56Tez pisałbym sie na takie coś:d
Ale gdzie je umieścisz? :)

« Dodane: 24.04.2013, 00:37 »

Cytat: darecki1 w 21.04.2013, 14:42
Heh teraz na Topie otwieranie klapki wlewu paliwa siłownikiem elektrycznym...realizowane za pomoca przycisku ukrytego pod lampką oświetlenia rej. :stupid:
Podziwiam, ale ja aż takim maniakiem nie jestem. ;)

« Dodane: 24.04.2013, 00:38 »

Pstryk komórką, sorry za jakość:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

darecki1

Żeby,nie te fele, to z daleka mógłbym ze swoim pomydlić. Pięknie się prezentuje. Rób BI-XENON . Polubisz auto na nowo i jazdę nocą. Daj znać na PW jakby co:].
Jak uda mi się wyrwać lampy cofania od TIGUAN, to pójdą obok odblasków w tej czarnej listwie, lub ledy dzienne...ale raczej opcja nr 1.

weksla

Jakby nie zderzaki to mój:D
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

MAG

Dystanse lub felgi z innym ET i będzie bez zastrzeżeń ;-)
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

T

Cytat: MAG w 25.04.2013, 07:55Dystanse lub felgi z innym ET i będzie bez zastrzeżeń
Dzięki. :) Mnie to nie razi, poza tym ten model zawsze mi się bardzo na mk3 podobał, no i jest częścią pakietu. :) Rażą mnie za to 16" zimówki, może uda mi się znaleźć poliftowe RS-y 18" (te takie pseudo-skręcane — tak sobie mi się podobają, ale na zimę dałyby radę).

« Dodane: 29.04.2013, 00:29 »

Cytat: darecki1 w 24.04.2013, 11:02Żeby,nie te fele, to z daleka mógłbym ze swoim pomydlić. Pięknie się prezentuje.
Dzięki, tez mi się podoba. ;)

Cytat: darecki1 w 24.04.2013, 11:02Rób BI-XENON. Polubisz auto na nowo i jazdę nocą.
Mam niby soczewki i maskownice, ale nie wiem, czy mi się chce... :/ Myślę natomiast nad zrobieniem dziennych LED-ów zamiast przeciwmgłowych, których wcale nie używam.

Cytat: darecki1 w 24.04.2013, 11:02Jak uda mi się wyrwać lampy cofania od TIGUAN, to pójdą obok odblasków w tej czarnej listwie, lub ledy dzienne...ale raczej opcja nr 1.
A ledowy "stop" już masz?

Cytat: weksla w 24.04.2013, 14:47Jakby nie zderzaki to mój:D
Srebrne kombi rządzą. ;) A przy tym na żywo wyglądają dużo lepiej niż na zdjęciach. Ciemne auta są bardziej fotogeniczne, ale w realu jest jakby na odwrót. :)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

darecki1

Kupiłem dwa ledowe z VECTRY , ale jeszcze nie zamontowałem. "Plana" mam, żeby ledy w klosze wstawić coś a'la c-max-zobaczymy jak się sprawy ułożą. Oprócz tego "skóra" czeka i może coś jeszcze...
A bi-xenon rób i sie nie zastanawiaj długo - jak już wszędzie pisałem, najlepsza inwestycja w bezpieczeństwo. Dzienne do Halo zawsze zdążysz założyć-z tym najmniej roboty jest.
 
Miałem dwa ciemne auta i poważnie piszę... zawsze jakaś srajda je obsrała świeżo po umyciu...szlak człowieka trafiał. Prawdopodobnie są bardziej rzucające się w oczy- z góry patrząc...nie wspominając ile zachodu potrzeba, żeby kolor na prawdę "wyglądał czysto". Srebrny zdecydowanie łatwiejszy w utrzymaniu.   

MAG

Tomasz - Twoje fele są fajne, zresztą jak zapewne wiesz, uważam je za zdecydowanie najlepsze ori fele do Mondeo Mk3 (pisałem o tym wielokrotnie), ale niestety mają wysokie ET i przydałby sie im dystans - chociaż 15mm/stronę.

O ile gdy sie patrzy na auto z boku, to wcale to nie przeszkadza, ale już spojrzenie pod kątem i ...



... i nie jest już tak różowo - przypomina mi się efekt Poloneza, który miał zdaje sie ten sam tylny most co duży Fiat, a był szerszy o ładnych "kilka" centymetrów i te schowane do wnętrza kółka wyglądały....
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

T

Cytat: MAG w 29.04.2013, 13:56... i nie jest już tak różowo - przypomina mi się efekt Poloneza, który miał zdaje sie ten sam tylny most co duży Fiat, a był szerszy o ładnych "kilka" centymetrów i te schowane do wnętrza kółka wyglądały...
Nie jest trochę tak, że sugerujesz się swoim ST-kiem? W ST jest znacznie szerszy przedni zderzak, szersze są też przednie błotniki, progi i tylny zderzak i w związku z tym koła wyglądają na zdecydowanie bardziej "schowane" niż w RS.

U siebie być może widziałbym niewielki dystans tylko z tyłu -- ale to odpada, bo auto będzie się gorzej prowadziło. Z przodu praktycznie nie dałoby się założyć, większa dziura i przytarłbym oponą o błotnik.

« Dodane: 02.05.2013, 14:47 »

Cytat: darecki1 w 29.04.2013, 06:32Kupiłem dwa ledowe z VECTRY, ale jeszcze nie zamontowałem. "Plana" mam, żeby ledy w klosze wstawić coś a'la c-max-zobaczymy jak się sprawy ułożą. Oprócz tego "skóra" czeka i może coś jeszcze...
Miałem na myśli środkowy stop -- nad bocznymi myślałem, ale ostatecznie odpuściłem. Za duże ew. problemy przy stłuczce. Zrobiłem za to tak, ze wraz ze stopami zapalają się tylne przeciwmgłowe -- bardzo fajnie to wygląda i jest praktyczne.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

darecki1

Wiem co miałeś na myśli. Czytałem twój temat od początku i widziałem środkowego leda. Bardzo pomysłowa przeróbka. Całkowicie wywaliłeś przeciwmgłowe tył , "czy poodcinałeś" diodami i załączasz raz stopy a raz przeciwgłowe :]
Mi się marzą ledy w tylnych światłach. Coś wymyślę-chociaż teraz pracuje nad ledami w przednich lampach,nie rezygnując z odbłyśników świateł drogowych.Coś w stylu pierwszych dziennych w OOOO A6...