Mondeo mk3 3.0 V6 RS - najmocniejsze w Polsce - 240+ KM

T, 17.05.2010, 22:14 « poprzedni - następny »

T

Czyli wymiarowo to samo co u mnie. Nie ma szans. Patrzyłem jeszcze dzisiaj i brzeg opony w tej chwili jest praktycznie w tym samym miejscu co brzeg nadkola wewnątrz. Moim zdaniem z przodu nie ma praktycznie żadnego marginesu na dystansy. W każdym razie żeby dało się je zamontować w taki sposób, żeby opona nie otarła przy ew. dobiciu i żeby nie wycinać nadkoli od wewnątrz, a obie te rzeczy są dla mnie nieakceptowalne. :)

Za to z tyłu pewnie by weszły. Gdyby zamontować te najcieńsze (czyli chyba 16 mm) to powinno wyglądać fajnie. Ale pewnie z prowadzeniem byłoby gorzej. Chociaż tego na 100% nigdy nie wiadomo, dopóki się nie sprawdzi.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

sseebbaa1

Trzeba będzie to sprawdzić na jakimś spocie 8)
Wtedy ktoś odkręci dystans ze swojego samochodu i przykręci do Twojego. Wtedy zobaczysz czy obciera.

A jak będzie jednak obcierało, to zawsze możesz użyć tego:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



:D :D :D
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

T

:D

Tak jak Wy macie obsesje na punkcie dystansów, tak ja mam na punkcie geometrii. Ustawiałem ją w tym roku już 3 razy, z czego za ostatnim, kiedy kazałem ją ustawić przy zmianie kół na zimowe, już dziwnie na mnie patrzyli. ;)

Ale prawda jest taka, że w dość mocnym FWD geometria jest kluczowa dla trakcji przy starcie. Lekkie odstępstwo od ideału i już jest dużo gorzej. :)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

caqerr

Cytat: sseebbaa1 w 14.10.2015, 21:08A jak będzie jednak obcierało, to zawsze możesz użyć tego:


Toż to już lepiej założyć nadkola od ST i po sprawie :P
Pytanie jak spasowanie zderzaka RS z poszerzonymi nadkolami... :D

sseebbaa1

Cytat: caqerr w 14.10.2015, 22:44Toż to już lepiej założyć nadkola od ST i po sprawie :P
Jeden przedni błotnik od ST kosztuje około 500 zł, a potrzebujesz oczywiście dwa...
A zaginarkę mogę udostępnić koledze na spocie za darmo :)

No i odpadają problemy w stylu:
Cytat: caqerr w 14.10.2015, 22:44Pytanie jak spasowanie zderzaka RS z poszerzonymi nadkolami... :D
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

caqerr

500zł? :P
Widziałem mase ogłoszeń po 150zł i nikt tego nie bierze.
Większy problem będzie chyba ze znalezieniem w kolor ;) Bo dwa elementy do malowania to jest ok. 500-600zł minimum... I teraz się robi chora kwota :)
Tym bardziej,że na przodzie nie wygląda to źle. Jedynie ten tył straszy :)
Jak chcesz to mogę Ci na testy podesłać dystanse i będzie problem z głowy :P Sprawdzisz jak się będzie prowadził, bo aspekt wizualny na pewno się spodoba :p

TAM

Cytat: Tomasz w 14.10.2015, 21:17prawda jest taka, że w dość mocnym FWD geometria jest kluczowa dla trakcji przy starcie
Nic dodać, nic ująć, 100% racji.

T

Myślę, że macie doskonały pomysł. Zrobimy spota technicznego i przełożymy do mnie dystansy caqerra oraz błotniki seby. Co prawda nie będą pasować, ale seba udostępni zaginarkę. A skoro można je wygiąć w jedną stronę, to potem odegniemy z powrotem. Brzmi jak plan.

Wreszcie przekonam się, jak to jest z dystansami, dzięki. :D

« Dodane: 15.10.2015, 12:11 »

PS Tak właściwie to -- dystansy czy dystanse?
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Tigerbart

Cytat: sseebbaa1 w 14.10.2015, 21:08
Trzeba będzie to sprawdzić na jakimś spocie 8)
Wtedy ktoś odkręci dystans ze swojego samochodu i przykręci do Twojego. Wtedy zobaczysz czy obciera.

A jak będzie jednak obcierało, to zawsze możesz użyć tego:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



:D :D :D

WOW! Masz fender roller'a? Chciałem swego czasu to sprowadzać ze stanów ;)

Jeśli chcecie sprawdzić jak się prowadzi auto na dystansie to z góry mówię że nie będziesz chciał ich już zdejmować ;)

Maly


T

Panowie, nie mogę już nic tuningować, bo znowu mnie to wciągnie i nigdy nie zabiorę się za sprzedaż. :D

I tak a propos -- gdybyście znali kogoś, kto szuka takiego auta, to możecie taką osobę ze mną skontaktować. Po nowym roku będę rozstawał się z tym samochodem. :(
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Tigerbart

Tuninguj nie zamulaj ;) nie mogę ścierpieć że chcesz zamienić to auto na kle kle turbo

T

Cytat: Tigerbart w 15.10.2015, 20:29chcesz zamienić to auto na kle kle turbo
Tak właśnie będzie. :D
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

TAM


bishop

Cytat: Tomasz w 15.10.2015, 18:53I tak a propos — gdybyście znali kogoś, kto szuka takiego auta, to możecie taką osobę ze mną skontaktować. Po nowym roku będę rozstawał się z tym samochodem.
Podaj cenę jeszcze.
Cytat: Tomasz w 15.10.2015, 21:00Tak właśnie będzie.
Czy jest jakaś możliwość zabrania Ci praw admina??  :D :D :D :D :D :D
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://syntethic.artstation.com/
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php/topic,6207.0.html