Szanujemy Twoją prywatność. My i nasi partnerzy wykorzystujemy cookies oraz inne technologie w celu dostarczenia Ci spersonalizowanej usługi najwyższej jakości.
WIĘCEJ INFORMACJIAKCEPTUJĘ

Tuning Duratec'a 2,5Turbo ... co i gdzie szukać?

MAG, 11.06.2011, 19:02 « poprzedni - następny »

TAM

IC możesz założyć bez obaw, z wtryskami poczekaj do zrobienia softu, chociaż gdybyś je wymienił to komputer się raczej zaadaptuje (w Focusie na pewno).

mluki

Dzięki.

Właśnie odnośnie wtrysków to wyczytałem na tym forum, że ST-kowy komputer się zaadoptuje. Niestety na internecie niewiele jest o tych wtryskach w kontekście Volvo V50. W ogóle tuning tych modeli Volvo (V50/S40/C30) nie jest tak dobrze opisany jak Focusa ST, dlatego czerpię garściami wiedzę z tego forum (niejako czując się jego pełnoprawnym użytkownikiem, jako że mój poprzedni samochód to Focus MK1). Nie mam pewności, czy komputer Volvo zareaguje podobnie, choć teoretycznie powinien. Pewnie dla bezpieczeństwa poczekam z tymi wtryskami aż do strojenia.

Ciekaw natomiast jestem na ile hybrydowe turbo może namieszać w parametrach. Wprawdzie zmieniona jest tylko strona zimna + mocniejszy aktuator, ale póki co ustawiony na seryjne ciśnienie. Teoretycznie zatem nie powinien póki co pompować więcej powietrza niż w serii?

Jeszcze jeśli chodzi o wydech, to gdybym zdecydował się na dedykowany, to pewnie byłby gotowy już w przyszłym tygodniu, ale cena dla tego modelu (downpipe + decat + reszta wydechu) to 7500 - 9000 zł (w zależności od producenta). W GT Performance za customowy powiedzieli mi ponad 2 razy taniej, tyle że termin dość odległy. Ale myślę że poczekam :)

TAM

Cena ponad 7500 zł za kompletny wydech to jakiś absurd. Jeden z najlepszych wydechów do Focusa ST - Milltek, można załatwić (nowy) za trochę ponad 4000 zł, a gdy poszukać w używkach, to poniżej 2500, i to łącznie z 3' DP i metalowym katalizatorem. Oczywiście nie wiem czy Milltek podpasuje do Volvo, ale można poszukać takiej informacji na forach Volvo.
Jeśli aktuator ma ustawione ciśnienie jak w oryginale, to hybrydowe turbo nic złego nie zrobi, myślę że możesz jeździć bez stresu.