Szanujemy Twoją prywatność. My i nasi partnerzy wykorzystujemy cookies oraz inne technologie w celu dostarczenia Ci spersonalizowanej usługi najwyższej jakości.
WIĘCEJ INFORMACJIAKCEPTUJĘ

Jakie paliwo lejecie do swoich foczek?

decol, 27.12.2011, 21:38 « poprzedni - następny »

carlosc

nooo w fokach w st i rs jest tak ze jak pokazuje 0km to mozesz w st przejechac 20km jeszcze przy normalnej jezdzie m zaufajcie sprawdzone ,raz zabraklo hahah w rs jest bak o 4l wikeszy czyli 62l w rs w st 58l , czyli mozna zrobic 30km jeszcze jak pokazuje 0km.Raz w rs jak tankowalem to 60l mi weszlo wiec 2 l zostalo jeszcze heheh ,a jesli chodzi o paliwo to 95 bo mala roznica miedzy 95 a 98 jest chyba ze przy wyzszych predkosciach czyt. powyzej 200km/h to jest delikatna roznica sprawdzone :-)
Kiedyś focus st 2.5t 287km,teraz focus rs 2.5t 410.7km  :-D
Fb : https://www.facebook.com/carlosrs410/

skoti79

Z tym paliwem to chyba nie do końca.  Nie wiem co zaleca ford w przypadku RSa, ale modzone ST były strojone na 98, na 95 jest ryzyko spalania stukowego.

Flaman

Tak samo z tym wskazaniem 0km. Wszystko zależy jak jeździliśmy, bo mogliśmy pewien czas dobrze pogonić auto i według spalania 0, to 0. A innym razem kiedy przez większość zbiornika jechaliśmy spokojnie to faktycznie na 0 jeszcze pojeździmy, dlatego według mnie w ogóle nie należy się sugerować ile jeszcze można na 0 pojechać, tylko trzeba prosto na stację, a najlepiej do tego 0 się nie zbliżać( raz żona już się o tym przekonała, jak brakło paliwa 500 metrów przed stacją). Ja jak tylko jestem na 1/4 zbiornika, to tankuję, a najpóźniej przy pierwszej sygnalizacji o rezerwie.
Najpierw ogarnij siebie, potem auto.

TAM

Cytat: carlosc w 22.02.2015, 20:11a jesli chodzi o paliwo to 95 bo mala roznica miedzy 95 a 98
U mnie jest ogromna, sprawdzone w trasie i na hamowni. Różnicy może nie być tylko w przypadku, gdy auto było w niewłaściwy sposób strojone na 95 (wyłączona została opcja samoadaptacji do paliwa).

Pesto

Witam,

jak mogłoby być możliwe, żeby wartość energetyczna paliwa różniła się o kilkanaście %? Nie ma takiej możliwości. Coś tutaj się nie zgadza. Lepiej się dowiedzcie.
Venneker zajmuje się skupem tuczników. Studium psychoterapii dzieci we Wrocławiu.

TAM

Wartość energetyczna jest podobna, nawet nieco mniejsza w przypadku 98 oktanów. Ale tu nie o to chodzi - jak skoti79 wcześniej napisał, decyduje spalanie stukowe. Gdyby chodziło tylko o wartość energetyczną, Formuła 1 jeździłaby na 88 oktanach...

sseebbaa1

W kwietniu 2014 roku (post #38) dzienna sprzedaż paliwa (średnia z ostatniego miesiąca) na jednej stacji Shella wynosiła:

Cytat: sseebbaa1 w 13.04.2014, 17:59Dzienna sprzedaż na tej niewielkiej stacji Shella to około:
- 2000 litrów - zwykła benzyna
- 550 litrów - benzyna V-Power (95 oktanów)
- 90 litrów - benzyna V-Power Racing (100 oktanów)

Teraz z ciekawości znowu zapytałem o to samo :)

- 1695 litrów - zwykła benzyna
- 398 litrów - benzyna V-Power (95 oktanów)
- 84 litrów - benzyna V-Power Racing (100 oktanów)

Dodatkowo zapytałem o ropę:

- 2385 litrów - zwykły diesel
- 495 litrów - diesel V-Power

Stacja paliw nie jest zbyt duża, ale tu bardziej chodzi o proporcje.
Taka ciekawostka.

ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  moje wcześniejsze Fordy

wilhelm

Ja tankuje tylko 95, ostatnio zacząłem zapisywać tankowania i wychodzi średnio 14.5/100 :)

http://www.motostat.pl/vehicle-stats/74750

fabio210

U mnie z kolei różnie tankuje, raz 95, 98 z orlen'a, a i nie raz przyszaleje i zaleje foczce v power nitro+.
Spalanie głównie zależy od stylu jazdy, średnio zbiornik na max 300km. Zobaczymy teraz po montażu wtrysków od rs.
Wczoraj spalanie na kompie spadło do 10.1l/100km. Pierwszy raz taką średnią uzyskałem. Miejmy nadzieję, że takie spalanie
utrzyma się dłużej. Liczę się także z tym, iż po programie na okolice 300hp będę musiał lać minimum 98 verve, ale pocieszam
się faktem, że banan z twarzy nie będzie schodził dłuższy czas. Ciekawi mnie zależność remap'u a spalania, jak to się ma do siebie.
Wiadomo, im więcej mocy, tym więcej paliwa. Po rozmowie z KrisSz, to spalanie jego RS'a mnie powaliło, ale 400 jest pod maską.

skoti79

Spoko, to 10 litrów to lekkie oszustwo, ale na baku ze 350km powinieneś teraz robić :). A jakie KrisSz ma spalanie?

fabio210

z tego co mi mówił to 25l/100km xD
Zabójcza ilość :)

yayko

Kris ma ciężkie  kopyto :)

SAGAL

mi po spocie spalanie wyszło  na prawie 580km cos koło 11 litrów :)
Ford Mondeo Kombi ST220
Ford Mondeo Mk 5 hachback

weksla

Ja u siebie na baku robię do zaświecenia rezerwy około 350km. Plus rezerwa ale na niej nie jeżdżę. Myślę że 400 zeobiłoby się. Styl jazdy normalny miasto/ trasa pół na pół
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

skoti79

Cytat: weksla w 13.07.2015, 10:37
Ja u siebie na baku robię do zaświecenia rezerwy około 350km. Plus rezerwa ale na niej nie jeżdżę. Myślę że 400 zeobiłoby się. Styl jazdy normalny miasto/ trasa pół na pół
To nieźle.  Mi się tak udało przy stylu eko dziadkowym :)